Posejdon: Bóg Atlantydy [PC]

Poseidon: Zeus Official Expansion. Posejdon: Bóg Atlantydy to oficjalne rozszerzenie do cieszącej się dużą popularnością strategii ekonomicznej Zeus: Pan Olimpu. Podobnie jak w bazowej grze, akcja dodatku osadzona została w starożytności. Tym razem jednak gracze przejmują kontrolę nad rozwojem mitycznej Atlantydy. Deweloperzy ze studia Impressions Games zdecydowali się również dołączyć funkcjonalny edytor, pozwalający tworzyć własne scenariusze zabawy.
To jest dodatek do gry Zeus: Pan Olimpu.

wersja językowa:
pełna polska wersja

Posejdon: Bóg Atlantydy data premiery gry na PC:

01 lipca 2001 ( światowa data premiery )

28 sierpnia 2001 ( data wydania w Polsce )

gry podobne do Poseidon: Zeus Official Expansion:

Zeus: Pan Olimpu
Faraon
Cezar III

Strategiczne, ekonomiczne, widok izometryczny, starożytność, 2D, mitologia grecka, budowa miasta

Posejdon: Bóg Atlantydy to oficjalny dodatek do gry Zeus: Master of Olympus. Tutaj również przenosimy się w czasy starożytne, lecz tym razem obejmujemy pieczę nad rozwojem mitycznego państwa Atlantydy. Na ukończenie czeka 25 nowych epizodów. Ponadto znacznie poszerzony został zasięg terytoriów, na których nasi poddani mogą zakładać kolonie (Afryka, Europa, Azja oraz Ameryka). Oprócz tego możemy wydobywać nowy minerał znany Atlantydom, tzw. „Orichalc”. Całość ulepszeń dopełnia edytor scenariuszy oraz unikalny mityczny klimat.

Tryb gry: single player   Nośnik: 1CD  
Ocena gry 8.7 / 10 na podstawie 382 ocen czytelników.   Cena gry w dniu premiery: 69 PLN

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Pentium II 266MHz, 32MB RAM

Posejdon: Bóg Atlantydy - przed premierą

Posejdon: Bóg Atlantydy - przed premierą (PC)

"Oprócz Posejdona, do panteonu bóstw dołączą Atlas (wydawało mi się, że Atlas to Heros/Tytan a nie bóg, ale mogę się mylić) oraz mściwa Hera, królowa Olimpu, której domagali się fani Zeusa (gry, nie boga). Wraz z nimi pojawią się nowe mityczne potwory takie jak, chimery, sfinks, harpie, pegazy(!) oraz coś co się nazywa Echidna, a wygląda jak skrzyżowanie Ewy z wężem biblijnym (czyt. Szatanem w postaci węża). Do obrony przed krwiożerczymi bestiami dostaniecie dwóch nowych herosów: piękną Atlantę oraz potężnego i tajemniczego osiłka, Bellerophon’a."  więcej

komentarze czytelników


kwaziunio  2006-12-11 - 21:16

przyjemny dodatek do zeusa...nowe budowle, bogowie, uprawy itp., warto pograc bo naprawde wciaga i daje duzo radochy...szczegolnie dla fanow gier sierry(faraon,cesarz,ceasar...)

Caster-CS  2006-12-11 - 23:24

Wow kiedy ja w ta gre gralem.... Ciekawe info, nie spodziewalem sie ze wydadza dodatek ! Nice :D

ffff  2006-12-11 - 23:27

...

Caster-CS  2006-12-11 - 23:32

Po co tworzy taki topic ? I to nie jeden bo juz widzialem kolejne 2 tego autora oO

ffff  2006-12-11 - 23:38

Pewnie po to, aby pogadać o grze, którą się właśnie odpaliło :), a nie jest to Gothic III, ani żaden z najnowszych hitów.

proair  2006-12-28 - 11:28

Ta Galeria jest z Zeusa a nie z Posejdona !!!!!! ...

CeRnMuF_PL  2009-08-02 - 15:26

Sam dodatek znacząco nie zmienia. Tylko ekonomie i nową krainę i kampanię. Dodaje nowych bogów i stwory takie podstawowe zmiany by powiększyć grę. Aktualnie 2009 niema co mówić.

kakaka2  2012-03-06 - 09:32

mi włącza się tylko w takim pomniejszonym oknie i nie wiem jak zrobić, żeby było normalnie na dużym. Na tym pomniejszonym strasznie się zacina, ledwie działa i jest problem jak chce się przsunąć na mapie :/ lipa, wiem że stary temat ale może ktoś pomoże

WrednySierściuch  2012-03-06 - 10:30

^ nikt sie nie bedzie bawil w wrozke jaki masz dokladnie sprzet, zwlaszcza rozdzielczosc ekranu Jaki masz system? Podrzuc screenshot z tym oknem ...