
Data wydania: 8 listopada 2007
Nostradamus: The Last Prophecy to przygodówka typu point&click z rozbudowaną historią detektywistyczną. Została ona przygotowana przez studio Kheops, które swoją rękę przyłożyło chociażby do gry o nazwie The Secrets of Da Vinci: the Forbidden Manuscript.
Gracze
Steam
Nostradamus: The Last Prophecy to przygodówka typu point & click z rozbudowaną historią detektywistyczną. Została ona przygotowana przez studio Kheops, które swoją rękę przyłożyło chociażby do gry o nazwie The Secrets of Da Vinci: the Forbidden Manuscript. Zarówno w przypadku wyżej wymienionej pozycji, jak i omawianego tytułu, akcję osadzono w XVI w.
Rozpoczynając zabawę użytkownik przenosi się na tereny Prowansji – historycznego regionu Francji. Fabuła gry Nostradamus: The Last Prophecy koncentruje się wokół postaci królowej Katarzyny Medycejskiej, stającej się obiektem ataków arystokracji. Gdy tylko bohaterka orientuje się, że rzucono na nią klątwę niezwłocznie wzywa swojego lekarza i astrologa, Nostradamusa. Niestety ten, nie mogąc stawić się osobiście, wysyła do władczyni własną córkę Madeleine. Jako że kobiety w ówczesnej epoce nie były należycie traktowane i szanowane, dziewczyna przebiera się za swojego młodszego brata imieniem César. Tylko w ten sposób może podać się za lekarza i zostać wpuszczoną do królewskiego zamku.
Użytkownik, wcielając się w córkę znanego astrologa, przyjmującą w razie potrzeby osobowość mężczyzny, rozpoczyna śledztwo, mające na celu zdemaskowanie sprawcy kolejnych morderstw. Aby tego dokonać trzeba dokładnie przeszukać miejsca zbrodni, zabezpieczyć ślady i porozmawiać ze świadkami. Sprawa jest o tyle trudna, że przeplatają się w niej elementy paranormalne z kwestiami bezpośrednio związanymi z polityką. Należy również uważać na nieprzyjaciół, który nieustannie przygotowują kolejne spiski.
Autor opisu gry: Katarzyna Grysiewicz
Platformy:
PC WindowsPolskie napisy
Klasyczne przygodówki coraz częściej trafiają na konsole. A przynajmniej na jedną z nich, bowiem mowa tutaj o Nintendo DS. Tym razem firma ElektroGames poinformowała o planach przeniesienia na to małe cacko wydanej w listopadzie ubiegłego roku na pecety gry Nostradamus: The Last Prophecy.
gry
Przemysław Zamęcki
10 lipca 2008 08:36
„Witam serdecznie w nieoficjalnym poradniku do gry przygodowej Nostradamus The Last Prophecy. Głównym bohaterem, a zarazem postacią, którą przyjdzie Ci animować jest Madeleine, córka najsłynniejszego jasnowidza wszechczasów, Nostradamusa. Przebrana za swego brata, Cezara, rozpoczyna śledztwo, mające na celu zdemaskowanie sprawcy kolejnych morderstw na dworze królowej Katarzyny Medycejskiej."
pozostałe
Redakcja GRYOnline.pl
30 stycznia 2008 18:34
Serwis Adventure Gamers informuje, że w sprzedaży sieciowej pojawiły się się aż trzy tytuły: Sherlock Holmes versus Arsène Lupin, Jack Keane i Nostradamus – The Last Prophecy.
gry
Przemysław Zamęcki
19 listopada 2007 18:00
Przedstawiciele studia Kheops zapowiedzieli, że zamierzają przygotować pozycję o nazwie Nostradamus: The Last Prophecy. Owa gra, mająca być klasyczną przygodówką typu point&click, na terenie Europy zostanie wydana przez firmę Elektrogames i trafi do posiadaczy PeCetów na początku trzeciego kwartału bieżącego roku.
gry
Katarzyna Grysiewicz
3 czerwca 2007 10:00
Popularne pliki do pobrania do gry Nostradamus: Ostatnia Przepowiednia.
Wymagania sprzętowe gry Nostradamus: Ostatnia Przepowiednia:
PC / Windows
Rekomendowane wymagania sprzętowe:
Pentium III 800 MHz, 512 MB RAM, karta grafiki 64 MB (GeForce 4 Ti4200 lub lepsza), 1.6 GB HDD, Windows 98 SE/2000/XP/Vista.
Średnie Oceny:
Średnia z 190 ocen gry wystawionych przez użytkowników i graczy z GRYOnline.pl.
"Mieszane"
Średnia z 213 ocen gry wystawionych przez użytkowników STEAM.