Empire Earth [PC]

Strategia czasu rzeczywistego stworzona przez Stainless Steel Studios, składające się z twórców słynnej serii Age of Empires. Wcielamy się w przywódcę danego narodu i prowadzimy jego rozwojem na przestrzeni ponad pół miliona lat. Gra posiada bardzo ładną oprawę audiowizualną, wiele możliwości prowadzenia rozgrywki, rozbudowany tryb multiplayer i wygodny interfejs użytkownika.

wersja językowa:
pełna polska wersja

Empire Earth data premiery gry na PC:

13 listopada 2001 ( światowa data premiery )

11 grudnia 2001 ( data wydania w Polsce )

gry podobne do Empire Earth:

Kozacy: Europejskie Boje
Age of Empires
Rise of Nations

Strategiczne, RTS

Empire Earth to strategia czasu rzeczywistego stworzona przez zespół Stainless Steel Studios składający się z ludzi odpowiedzialnych za powstanie głośnej serii gier Age of Empires. Gra pozwala na rozgrywkę w kilku trybach: można niczym w Cywilizacji prowadzić swój naród (m.in. Greków, Anglików, Francuzów i Niemców) poprzez pół miliona lat rozwoju ludzkości (od paleolitu do epoki nanotechniki); można rozegrać jedną z czterech kampanii, gdzie obejmując pieczę nad postacią historyczną (np. baronem Ringhofebnem) musimy osiągnąć z góry założone cele; lub też zagrać z komputerem w trybie skirmish. Empire Earth zachwyca możliwościami rozwoju oraz ilością dostępnych technologii i jednostek. Występuje tu ponad 200 różnorodnych jednostek pochodzących z różnych epok (na przykład: paleolityczny chłop z oszczepem, kawalerzysta Napoleoński, współczesny czołg), oczywiście w danej epoce mamy dostęp tylko do odpowiednich dla niej oddziałów. Bitwy mogą toczyć się na wodzie (i pod nią), na lądzie i w powietrzu. W charakterze jednostek specjalnych spotkamy też wielu znajomych z książek historycznych, między innymi Aleksandra Wielkiego, Napoleona, czy Churchilla.

Ciekawą innowacją jest fakt, że w zależności od epoki zmieniają się surowce konieczne do rozwoju gospodarki. Liczba technologii, jest ogromna, niemalże uniemożliwia odkrywanie wszystkiego „jak leci” i wymusza na graczu wybieranie pomiędzy różnymi drogami rozwoju. Ponadto autorom należą się duże brawa za niezwykle zaawansowane komputerowe AI, które w sposób dynamiczny reaguje na poczynania gracza. Przykładowo jeżeli chcemy dokonać nalotu bombowego na jego terytorium, to komputer, gdy tylko „wybada”, że gromadzimy armadę powietrzną, przystępuje do budowy broni przeciwlotniczej, niwecząc tym samym nasze plany. Dużym plusem Empire Earth jest bardzo ładna i szczegółowa grafika. Wyczyny naszej nacji obserwujemy w całkowitym trójwymiarze, z możliwością zbliżania i oddalania widoku oczywiście w rozsądnym zakresie. Zastosowano tu patent podobny do tego znanego z Emperor: Battle for Dune, tzn. im dalej oddalamy widok, tym perspektywa, z której patrzymy zmierza w stronę tzw. z lotu ptaka, a wraz z przybliżaniem otrzymujemy widok z boku. Program pozwala też na rozgrywkę wieloosobową w siei lokalnej i Internecie oraz na tworzenie swoich własnych map i scenariuszy (zaimplementowany edytor).

  • 500,000 lat rozwoju naszej cywilizacji, czternaście historycznych epok.
  • Ponad 200 różnego rodzaju jednostek bojowych; 30 typów samolotów; 40 rodzajów okrętów; jednostki specjalne (np. Napoleon); kapłani i księża rzucający śmiercionośne czary, m.in. powstanie wulkanu, trzęsienia ziemi, plagi.
  • 20 typów budynków oraz 150 różnorodnych technologii.
  • Ponad 100 atrybutów charakteryzujących cywilizację, 21 rzeczywistych narodów (cywilizacji).
  • Dyplomacja, handel jako pokojowe środki osiągania zamierzonych celów.
  • Wielkie, dynamicznie generowane mapy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 16  
Ocena gry 8.5 / 10 na podstawie 1110 ocen czytelników.   Cena gry w dniu premiery: 129 PLN

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Pentium II 400MHz, 64MB RAM, 8 MB akcelerator 3D

Empire Earth - recenzja gry

Empire Earth - recenzja gry (PC)

"Nawet jeżeli nieco przepoetyzowałem, to naprawdę niewiele – woda jest super. W okolicach plaży zaś czeka na rozkazy grupka poruszających się i podskakujących z nudów ludzików. Obok niebrzydki budynek, a wszystko to osadzone na miłych dla oka teksturach. Całość bajecznie kolorowa, chociaż bez przesady i z gustem. "  więcej

Might & Magic Heroes Online

Might & Magic Heroes Online

Zagraj za Darmo!

Forge of Empires

Forge of Empires

Zagraj za Darmo!

Hearts of Iron IV: Cadet Edition + BONUS! - PC - 118,90 zł

kup w sklepie

PC 118,90 zł

Hearts of Iron IV: Colonel Edition + BONUS! - PC - 149,90 zł

kup w sklepie

PC 149,90 zł

Stellaris Nova Edition PL - PC - 163,90 zł

kup w sklepie

PC 163,90 zł

Komentarze Czytelników (138)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
18.02.2010 13:26
odpowiedz
XUN
14
Chorąży

mam pytania:

Jak dodać muzę do cenariusza?
Jak dodać obrazek do scenarusza

PLZ H E L P

22.02.2010 10:43
odpowiedz
XUN
14
Chorąży

Czy może ktoś podać link do pobrania anglojęzycznego "language.dll" DO EMPIRE EARTH AOC

25.05.2010 00:55
odpowiedz
arkadius2
78
Dark Crusader

Rewelacyjna gra, prawdziwy pazur pokazuje podczas potyczek sieciowych. Mimo wieku warto się z tą pozycją zapoznać.

11.06.2010 21:32
odpowiedz
..Maximus..
1
Junior

Jaki jest kod do Empire Earth??? ps. A pytam się bo gdzieś mi się zgubiła instrukcja razem z kodem potrzebnym przy instalacji pomóżcie proszę

21.09.2010 18:52
odpowiedz
mateobalch
1
Junior

mam problem gdy włanczam kampanie to wywala mnie do pulpitu ale mapa losowa mi dziala prosze o pomoc

15.01.2011 15:32
odpowiedz
nowy jigsaw112
32
Pretorianin

Pomocy! Nie mogę uruchomić gry. Pojawia się informacja:

Wymagany moduł zabezpieczeń nie może zostać uruchomiony. Aplikacja nie zostanie uruchomiona.

Czy to może mieć jakiś związek ze zbyt dużą liczbą instalacji i deinstalacji gry? Proszę o odpowiedź!

20.01.2011 12:31
odpowiedz
sztabantypiracki
23
Chorąży

Sztab Antypiracki informuje, że osoba posiadająca, przechowująca lub wykorzystująca urządzenia lub ich komponenty, służące do usuwania lub obchodzenia technicznych zabezpieczeń przed odtwarzaniem, przegrywaniem lub zwielokrotnianiem utworów (muzyki, filmów lub oprogramowania, w tym gier komputerowych) podlega odpowiedzialności karnej przewidzianej w art. 1181 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, tj. karze grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

Podstawa prawna: art. 1181 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Ponadto osoba, która usuwa lub obchodzi techniczne zabezpieczenia przed dostępem, zwielokrotnianiem lub rozpowszechnianiem utworu (w tym: muzyka, film, program komputerowy, gra komputerowa) w celu bezprawnego korzystania z utworu musi się liczyć z odpowiedzialnością cywilną przewidzianą w art. 79 ust. 1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, tj. obowiązkiem zapłaty potrójnej wysokości stosownego wynagrodzenia (opłaty licencyjnej) – jeśli naruszenie ma charakter zawiniony – lub podwójnej wysokości, jeśli jest niezawinione a także wydania uzyskanych korzyści.

Podstawa prawna: art. 79 ust. 1 w zw. z art. 79 ust. 6 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
______________________________
Kolejny sukces Policji w walce z piractwem w firmach - tym razem w sklepie komputerowym w powiecie garwolińskim! Więcej informacji na http://sztab-antypiracki.pl/pl/aktualnosci/pokaz/107. Bądź bezpieczny. Audytuj oprogramowanie, więcej informacji znajdziesz na stronie www.reo.org.pl i http://zrobtosamo.pl/firma/dostawcy.php

25.01.2011 13:58
odpowiedz
brakksywki
51
Pretorianin

@sztabantypiracki:
Zauważyłem pewnego użytkownika spamującego forum, nazywa się bodajże sztabantypiracki. Czy mógłbyś mi przytoczyć jakiś paragraf, żeby go można było podać do sądu o spamowanie?

09.03.2011 14:56
odpowiedz
nq wolf
33
Centurion

sztabie jesteś debilem po co to piszesz wszyscy to wiedza a po za tym nie masz nic lepszego do robienia.

17.07.2011 12:35
odpowiedz
osmegamenhh55
1
Junior

moja ulubiona gra ;) najlepsza muwie wam cągle w losowej biroe wszyscy namnie wygrawam d

12.12.2011 15:12
odpowiedz
XTac
4
Junior

Heh, ta gra jest za darmo (z dodatkami) i to w pełni legalnie!

http://www.gog.com/en/gamecard/empire_earth_gold_edition

Tylko trzeba założyć konto. Spoko, ta strona jest zaufana :) Tylko się spiescie, bo promo trwa do 14 grudnia. Ja już pobieram.

Zobaczymy, jaka ta gra fajna. :)

12.12.2011 17:47
odpowiedz
rane33
28
ginekolog_amator

Nie ściągajcie, tam jest wirus!

12.12.2011 18:44
odpowiedz
XTac
4
Junior

Jaki wirus, skanowanie KISem nic nie wykryło. Miliony ludzi to ściągało i nie mają problemów.... Zawsze ktoś narzeka :/

Z resztą, skanowanie strony: http://www.mywot.com/en/scorecard/gog.com jak widać jest czysta.

12.12.2011 22:39
odpowiedz
XTac
4
Junior

Dobra, wiem, że niektórym moze wykrywać wirusa, ale TO NIE JEST WIRUS. To jest false positive. Nie wierzycie mi? sprawdźcie sobie na forum gog.com

12.12.2011 22:42
odpowiedz
kjx
81
Mighty Pirate

Człowieku, ogarnij się. Od dzisiaj masz internet? Nie znać sklepu gog.com to wstyd. Tym bardziej, że to jest POLSKA strona.

13.12.2011 15:08
odpowiedz
XTac
4
Junior

Znam tą stronę. Mówiłem do tego gościa, co gadał, zę wirus tam jest, jak to jest fałszywy alarm. Z gog to ja wiele razy pobierałem, więc wiem co mówię.

Ale, wróćmy do tematu. Niestety gra się nie odpala na Win7 x64/x32 więc posiadacze tego systemu nie będą zadowoleni. Ale co się dziwić, gra ma 10 lat i wtedy nikt o 7 (zwłaszcza x64) w ogóle nawet nie słyszał...

23.12.2011 19:14
odpowiedz
sewerynekd
6
Legionista

O kurcze, jeszcze pamiętam, jak grałem w nią z tatą. Był zdziwiony moimi umiejętnościami dowódczymi. Świetny tytuł, grafika jest już może stara, ale poszczególne kampanie znakomite. Chociaż cholernie trudne. Kiedy na początku zaczynałem nie potrafiłem przejść nawet pierwszej misji w kampanii greckiej. Fabuła wciągająca, lecz szkoda że nie można grać już multiplayer. Grafika podstarzała, ale to nic w porównaniu z rozrywką jaką ta gra zapewnia. No i to chyba wszystko jedynym minusem dla mnie to to, że jest trudna.

12.02.2012 19:01
odpowiedz
szybcior18
1
Junior

Mam problem.Gdy prubuje się połączyć z graczami nie moge nawiązać połączenie.Co się dzieje??????????

26.02.2012 16:47
odpowiedz
piter63
1
Junior

moim zdaniem ta gra jest długa i nudna

26.02.2012 16:50
odpowiedz
piter63
1
Junior

mam jeszcze 1 problem kody nie działają chociaż zaznaczyłem kody cheaty

15.05.2012 11:09
odpowiedz
zubr26
1
Junior

Witam:)
Mam problem z Empire Earth.. Jak gramy z bratem multiplayer przez program hamachi wszystko ladnie chodzi tworzy sie mapa itd... Gre zapisuje ale nie da sie jej wczytac w multiplayer... Wczytuje sie ale nie widzi drugiego gracza..Co mam zrobic ?? Czy w ogole da sie wczytac gre aby byl tez drugi gracz i mozna bylo dokonczyc rozgrywke??
Prosze o szybka odpowiedz

23.05.2012 18:20
odpowiedz
rav2
1
Junior

Cześć !
Mam problem z rozszerzeniem gry Empire Earth: Sztuka Podboju. Gra działa ale nie znajduje nowej ery: Kosmos.
Po prostu, w wyborze ery nie ma Kosmosu, nie można też przejść z nano do następnej. Jedynie w edytorze są dostępne pojazdy, statki, budynnki, a mi zależy na SP :) Proszę o pomoc !!!!

27.02.2014 17:37
odpowiedz
elzeoda
3
Junior

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć następująca rzecz. Otóż po włączeniu gry wchodze w zakładke wielu graczy. W okienku login , hasło pokazuje się informacja że niemożna znaleść połączenia matek, bądź jest brak połączenia z internetem chociaż jest połącznie. I nie moge stworzyć własnego konta ani się zalogować.
Co musze zrobić, aby się połączyć.

01.03.2014 19:39
odpowiedz
marcink821
3
Junior

skąd pobrałeś grę ?

01.03.2014 22:12
odpowiedz
elzeoda
3
Junior

gre dostałem klucza nie miałem w pudełku, więc klucz ściągnąłem z neta.

07.03.2015 12:41
odpowiedz
Husajn231231231
17
Centurion
9.0

Ma ktoś jakieś info odnośnie jakiś nowości, dodatków (poza sztuką podboju), scenariuszy dodatkowych itp? Ale tylko do tej części, bo dwie następne mnie nie interesują.

07.03.2015 13:18
odpowiedz
Hobbit Bilbo
1
Centurion

Dwie następne? Są 4 następne Total Wary i 5 w drodze, ale jeszcze długo długo do jego wydania
@elzeoda
Jakim cudem klucza nie było w pudełku?

07.03.2015 13:23
odpowiedz
Hobbit Bilbo
1
Centurion

HHAHAHAHAHAHAHHAhAHAH ale mam z was beke ^

03.04.2015 12:12
odpowiedz
Dovah
31
Centurion
10

Gra wspaniała! Do tej pory zagrywam :)

20.05.2015 21:19
odpowiedz
elzeoda
3
Junior

"Witam, otóż mam problem dotyczący kampanii gry Empire Earth: sztuka podboju. Gdy rozpoczynam kampanie azjatycką w drugim rozdziale mam za zadanie dostarczyć surowce, oraz żołnierzy do państw sojuszniczych. Tu nie ma problemu w zadaniu. Problem pojawia się gdy należy zbudować tzw. "centrum badawcze". Po jego wybudowaniu jest widoczna informacja, że badania potrwają chwilę, ale ta chwila niestety ciągnie się godzinami. Co mam zrobić aby ją przejść i zakończyć ten rozdział sukcesem ?"

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze