Storm Frontline Nation: III Wojna Światowa [PC]

STORM: Frontline Nation. Frontline Nation to rozbudowana strategia turowa, która przenosi miłośników zmagań tego typu na obszar Starego Kontynentu w niedalekiej przyszłości. Za przygotowanie całości odpowiadają pracownicy szwedzkiego zespołu developerskiego Colossai Studios.

wersja językowa:
angielska

Storm Frontline Nation: III Wojna Światowa data premiery gry na PC:

10 czerwca 2011 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

01 lipca 2011 ( premiera w USA )

gry podobne do STORM: Frontline Nation:

Europa Universalis III
Hearts of Iron III
Victoria II

Strategiczne, turowe, alternatywna historia

Frontline Nation to rozbudowana strategia turowa, która przenosi miłośników zmagań tego typu na obszar Starego Kontynentu w niedalekiej przyszłości. Za przygotowanie całości odpowiadają pracownicy szwedzkiego zespołu developerskiego Colossai Studios.

Opisywany tytuł oferuje dwa poziomy rozgrywki: strategiczny oraz taktyczny. W tym pierwszym osoby siedzące przed monitorami komputerów skupiają się na produkcji jednostek, dyplomacji, odkrywaniu nowych technologii i ogólnym kierowaniu poczynaniami jednostek militarnych. Z kolei poziom taktyczny umożliwia rozgrywanie faktycznych bitew (dynamicznie generowane pole walki podzielone na heksy; różne efekty pogodowe wpływające na działania; cykl dnia i nocy). Jeśli gracz sobie tego życzy, starcie można zawsze rozstrzygnąć automatycznie.

Mapa Europy została podzielona w grze na ponad 500 mniejszych regionów i 90 miast. Pod kontrolę grającego trafia jedno z aż czterdziestu pięciu różnych państw (od Malty po Rosję). Liczba dostępnych jednostek zamyka się w dwudziestu (każda posiada specyficzne właściwości, swoje plusy i minusy). Poszczególne starcia są rozgrywane na lądzie, ziemi i w powietrzu, co wymusza na graczach stosowanie odpowiedniej strategii. Nie zabrakło również możliwości wykorzystywania broni masowego rażenia, czy wysyłania szpiegów lub sabotażystów na tyły sił wroga.

Oprawa wizualna Frontline Nation przypomina inne strategie turowe (m.in. Dyplomację). Możemy praktycznie dowolnie obracać i przybliżać kamerę, z której prezentowana jest cała akcja. Obrazu całości dopełnia tryb multiplayer (maksymalnie do dziewięciu osób grających jednocześnie w sieci lokalnej, Internecie lub przy jednym komputerze).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 9   Nośnik: 1 DVD  
Oczekiwania czytelników: 6.4 / 10 na podstawie 56 głosów czytelników.  

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Pentium IV 2.4 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepszy), 2 GB HDD, Windows XP/Vista/7

trailer #1

trailer #1 [1:18]

Grepolis

Grepolis

Zagraj za Darmo!

Sumerian City

Sumerian City

Zagraj za Darmo!

Europa Universalis IV: Common Sense Content Pack - PC - 17,90 zł

kup w sklepie

PC 17,90 zł

Sid Meier’s Civilization VI PL - PC - 198,90 zł

kup w sklepie

PC 198,90 zł

Commandos 2: Ludzie Odwagi - PC - 7,90 zł

kup w sklepie

PC 7,90 zł

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
26.01.2007 10:57
Pr0Gh0sT
0
Senator

Ma ktoś jakieś screeny??
Gierka zapowiada się świetnie.....

18.08.2009 13:09
odpowiedz
Kaltenberg
9
Pretorianin

Cicho, ciemno na temat gierki.
Czekam na kilka screenów i może jakieś demko bądź filmik.

02.10.2009 18:14
odpowiedz
V4n-d-all
46
Pretorianin

O, zapowiada się fajnie. Jednak hexowe gry mają niepowtarzalny urok, Shattered Union jest już jednak starawy a Supreme Ruler kosmicznie niedopracowany. Poczekamy, zobaczymy.

01.04.2010 22:15
odpowiedz
=D=2
38
Legend

Patrząc na screeny wygląda fatalnie...

16.06.2011 17:52
odpowiedz
ConRed
25
Legionista

Już gram od kilku dni, całkiem fajna, nastawiona głównie na walki tak jak miały miejsce w Civilization z tą różnicą że bitwa jest na osobnej mapie( można zrobić auto walke) jedyną wadą gry jest dosyć słabe AI które nie potrafi wykorzystać broni przeciwlotniczej na twoje samoloty, oraz w ogóle nie używa transportu jednostek statkami co powoduje iż narody na wyspach są praktycznie nie atakowane przez pozostałych, a one same nie atakują
Daje 6/10, jeżeli wyjdzie patch który to poprawi to dam 8/10 bo bardzo ładna strategia, gdzie trzeba kombinować jakie jednostki używać gdzie bo nie ma sensu spamować czołgami gdy walczy się w mieście tam wygrywa piechota

14.07.2011 22:25
odpowiedz
Karule
21
Generał

Oglądnąłem dzisiaj trailer, wygląda znakomicie.

Czas wybrać się do sklepu, a potem do Lwowa i Grodna ^^

06.05.2012 11:03
odpowiedz
Alisadebe
1
Junior

Wieczorem do niej przysiądę, zapowiada się ciekawie:) w Civilization już się trochę nagrałem, także może to będzie świetną alternatywą. Ciekawe, kiedy premiera w Polsce..

06.12.2012 13:58
odpowiedz
pawełek18
1
Junior


chyba będzie się działo dużo w tej grze , fajnie zdjęcia wyglądają , kiedy premiera w Polsce ? ile będzie czołgów w grze ? ile misji ? niewiem

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze