Storm Frontline Nation: III Wojna Światowa [PC]

STORM: Frontline Nation. Frontline Nation to rozbudowana strategia turowa, która przenosi miłośników zmagań tego typu na obszar Starego Kontynentu w niedalekiej przyszłości. Za przygotowanie całości odpowiadają pracownicy szwedzkiego zespołu developerskiego Colossai Studios.

wersja językowa:
angielska

Storm Frontline Nation: III Wojna Światowa data premiery gry na PC:

10 czerwca 2011 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

01 lipca 2011 ( premiera w USA )

gry podobne do STORM: Frontline Nation:

Hearts of Iron III
Europa Universalis III
Victoria II

Strategiczne, turowe, alternatywna historia

Frontline Nation to rozbudowana strategia turowa, która przenosi miłośników zmagań tego typu na obszar Starego Kontynentu w niedalekiej przyszłości. Za przygotowanie całości odpowiadają pracownicy szwedzkiego zespołu developerskiego Colossai Studios.

Opisywany tytuł oferuje dwa poziomy rozgrywki: strategiczny oraz taktyczny. W tym pierwszym osoby siedzące przed monitorami komputerów skupiają się na produkcji jednostek, dyplomacji, odkrywaniu nowych technologii i ogólnym kierowaniu poczynaniami jednostek militarnych. Z kolei poziom taktyczny umożliwia rozgrywanie faktycznych bitew (dynamicznie generowane pole walki podzielone na heksy; różne efekty pogodowe wpływające na działania; cykl dnia i nocy). Jeśli gracz sobie tego życzy, starcie można zawsze rozstrzygnąć automatycznie.

Mapa Europy została podzielona w grze na ponad 500 mniejszych regionów i 90 miast. Pod kontrolę grającego trafia jedno z aż czterdziestu pięciu różnych państw (od Malty po Rosję). Liczba dostępnych jednostek zamyka się w dwudziestu (każda posiada specyficzne właściwości, swoje plusy i minusy). Poszczególne starcia są rozgrywane na lądzie, ziemi i w powietrzu, co wymusza na graczach stosowanie odpowiedniej strategii. Nie zabrakło również możliwości wykorzystywania broni masowego rażenia, czy wysyłania szpiegów lub sabotażystów na tyły sił wroga.

Oprawa wizualna Frontline Nation przypomina inne strategie turowe (m.in. Dyplomację). Możemy praktycznie dowolnie obracać i przybliżać kamerę, z której prezentowana jest cała akcja. Obrazu całości dopełnia tryb multiplayer (maksymalnie do dziewięciu osób grających jednocześnie w sieci lokalnej, Internecie lub przy jednym komputerze).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 9   Nośnik: 1 DVD  
Oczekiwania czytelników: 6.4 / 10 na podstawie 56 głosów czytelników.  

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Pentium IV 2.4 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepszy), 2 GB HDD, Windows XP/Vista/7

trailer #1

trailer #1 [1:18]

komentarze czytelników


Pr0Gh0sT  2007-01-26 - 10:57

Ma ktoś jakieś screeny?? Gierka zapowiada się świetnie.....

Kaltenberg  2009-08-18 - 13:09

Cicho, ciemno na temat gierki. Czekam na kilka screenów i może jakieś demko bądź filmik.

V4n-d-all  2009-10-02 - 18:14

O, zapowiada się fajnie. Jednak hexowe gry mają niepowtarzalny urok, Shattered Union jest już jednak starawy a Supreme Ruler kosmicznie niedopracowany. Poczekamy, zobaczymy.

=D=2  2010-04-01 - 22:15

Patrząc na screeny wygląda fatalnie...

ConRed  2011-06-16 - 17:52

Już gram od kilku dni, całkiem fajna, nastawiona głównie na walki tak jak miały miejsce w Civilization z tą różnicą że bitwa jest na osobnej mapie( można zrobić auto walke) jedyną wadą gry jest dosyć słabe AI które nie potrafi wykorzystać broni przeciwlotniczej na twoje samoloty, oraz w ogóle nie używa transportu jednostek statkami co powoduje iż narody na wyspach są praktycznie nie atakowane przez pozostałych, a one same nie atakują Daje 6/10, jeżeli wyjdzie patch który to poprawi to dam 8/10 bo bardzo ładna strategia, gdzie trzeba kombinować jakie jednostki używać gdzie bo nie ma sensu spamować czołgami gdy walczy się w mieście tam wygrywa piechota

Karule  2011-07-14 - 22:25

Oglądnąłem dzisiaj trailer, wygląda znakomicie. ...

Alisadebe  2012-05-06 - 11:03

Wieczorem do niej przysiądę, zapowiada się ciekawie:) w Civilization już się trochę nagrałem, także może to będzie świetną alternatywą. Ciekawe, kiedy premiera w Polsce..

pawełek18  2012-12-06 - 13:58

chyba będzie się działo dużo w tej grze , fajnie zdjęcia wyglądają , kiedy premiera w Polsce ? ile będzie czołgów w grze ? ile misji ? niewiem