Clash Royale Android

Sieciowa strategia typu MOBA, charakteryzująca się maksymalnie uproszczonymi regułami rozgrywki. W grze, której akcja rozgrywa się w uniwersum znanym doskonale z bestsellerowego Clash of Clans, przejmujemy kontrolę nad niewielkim królestwem, budujemy talię z jednostkami, zaklęciami i rozmaitymi akcjami ofensywno-defensywnymi oraz bierzemy udział w pojedynkach z innymi graczami.

Strategiczne, fantasy, MOBA, zagraj za darmo, karciane, sieciowe, multiplayer.

Supercell | producent

Supercell | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
z polskimi napisami

Data premiery gry Clash Royale | AND

2marca2016

2marca2016

Google Play

Android
Okładka Clash Royale (AND)
Clash Royale

Clash Royale to sieciowa gra bitewna z elementami gatunku MOBA, przeznaczona na urządzenia mobilne z systemem Android. Za tytuł odpowiada fińskie studio Supercell, znane z Clash of Clans, a więc jednego z największych mobilnych hitów, a także Boom Beach i Hay Day.

Fabuła

W Clash Royale zaliczamy powrót do świata znanego z Clash of Clans. Wcielamy się we władcę, którego plany wybiegają zdecydowanie poza mury niewielkiego królestwa, jakim przyszło mu rządzić. Pomagają mu w tym nie tylko jednostki znane z Clash of Clans (np. blond włosi wojacy), ale też nowe, w tym tytułowi rojaliści.

Mechanika

Zabawa sprowadza się do brania udziału w sieciowych pojedynkach z innymi graczami. Przybierają one postać maksymalnie uproszczonych meczów typu MOBA, rozgrywanych na niewielkich arenach, mieszczących się w całości na ekranie smartfona/tabletu. Celem zabawy jest obalenie wrogiego króla. Dokonujemy tego wysyłając wytyczonymi ścieżkami jednostki ofensywne. Jednocześnie musimy dbać o własnego monarchę. Służą ku temu zaklęcia, struktury obronne (np. wieże strażnicze) i pozostali wojacy.

W Clash Royale nie brakuje też elementów typowych dla karcianek. Czas pomiędzy walkami spędzamy na budowaniu jak najlepszej talii kart (Battle Deck), reprezentujących poszczególne jednostki czy zagrania (np. magię). Otrzymaliśmy też możliwość zakładania Klanów – ich członkowie mogą wymieniać się kartami, zwiększając tym samym swoje szanse w starciach z przedstawicielami wrogich grup.

Kwestie techniczne

Kolorowe, bajkowe uniwersum, utrzymane w konwencji średniowiecznego fantasy (z identycznym rozwiązaniem mieliśmy do czynienia z Clash of Clans), idealnie wpisuje się w koncepcję rozgrywki, jaką zaserwowali deweloperzy ze studia Supercell. Całość zaprojektowano w schludny i czytelny sposób, sprzyjający rozgrywaniu szybkich sieciowych meczów.

Minirecenzja Clash Royale – twórcy Clash of Clans z kolejnym hitem

PLUSY:
  1. Zabawna i emocjonująca rozgrywka, zapewniająca godziny świetnej rozrywki w multiplayerze;
  2. Sprawnie zrealizowane aspekty społecznościowe;
  3. Spora liczba zróżnicowanych jednostek;
  4. Można grać bez wydawania pieniędzy i czekania na odnowienie się energii, ale…
MINUSY:
  1. … system nagród jest uciążliwy.

Studio Supercell to jeden z najlepiej prosperujących deweloperów gier mobilnych, którego każda gra osiąga duży, o ile nie ogromny sukces. Wystarczy wspomnieć, że firma ma na swoim koncie Clash of Clans i Boom Beach, czyli jedne z najpopularniejszych strategii. Clash Royale to kolejna, od razu trzeba powiedzieć, że udana pozycja w dorobku firmy, choć nie obyło się bez pewnych wpadek.

Tytuł jest tak naprawdę miksem kilku gatunków gier wideo. Z jednej strony jest to bardzo, ale to bardzo uproszczona MOBA, z drugiej nie brakuje w niej elementów tower defense, w przerwach między spotkaniami bawimy się coś w rodzaju karcianki, a wszystko to uzupełniają aspekty społecznościowe. Ten z pozoru dziwny i nielogiczny miks, w praktyce wypada znakomicie, oferując proste i przejrzyste zasady oraz szybką, ale wciągającą rozgrywkę.

Projekt świetnie sprawdza się na niewielkich ekranach, ale nie myślcie sobie, że to banalna produkcja. Dostępnych jednostek jest naprawdę sporo, a każda z nich ma mocne i słabe strony. Dokładne ich poznanie wymaga czasu, więc stworzenie idealnego decku nie należy do łatwych. Dodatkowo, pomimo iż mecze są bardzo szybkie, to wymagają od nas cierpliwości i uważnego wykonywania kolejnych ruchów, gdyż korzystanie z podopiecznych ograniczane jest przez regenerujący się system energii. Dość łatwo możemy więc doprowadzić do sytuacji, w której przeciwnik pośle na nas grupkę wrogów, a my nie będziemy w stanie się mu przeciwstawić.

Bardzo dobrze wypadają też elementy społecznościowe. Możemy zakładać lub dołączać do istniejących klanów, co daje nam pewne korzyści. Przede wszystkim walczymy wtedy o pozycje naszej ekipy w światowym rankingu. Ponadto toczymy towarzyskie boje, wspomagamy kolegów kartami, prosimy ich o potrzebne jednostki czy też po prostu gawędzimy na czacie.

Największą bolączką Clash Royale jest obrany przez twórców model biznesowy. Podobnie jak poprzednie aplikacje studia Supercell, tak i ta korzysta z systemu free-to-play z mikropłatnościami. W grze dostępnych jest kilka walut, a dodatkowo zastosowano uciążliwy system nagród kryjących się w skrzyniach. Niestety ich otwieranie wymaga czasu (od kilku do kilkunastu godzin), nie można naraz dobierać się do dwóch łupów, a dysponujemy tylko czterema miejscami na skrzynie. Oznacza to, że alby wydamy pieniążki, by przyspieszyć proces otwierania, albo większość czasu spędzimy na toczeniu meczy, w których nic nie wygrywamy, a walczymy jedynie o puchary.

Jeżeli jednak godzicie się na takie ustępstwo, to możecie z Clash Royale spędzić dziesiątki godzin, nie wydając ani złotówki i bawiąc się po prostu znakomicie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena gry 8.9 / 10 na podstawie 87 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9.1 / 10 na podstawie 21 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Clash Royale

12+

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem  

trailer

trailer [0:30]

Zwiastun gry Clash Royale od studia Supercell. Produkcja przeznaczona jest na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android.

Zagraj w najlepsze gry!

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
03.03.2016 23:14
1
siwers45
24
Legionista

Gra sympatyczna, nie tak prosta jak sie wydaje. Niestety po kilku godzinach grania można stwierdzić, że wydanie PLN bardzo ułatwia gre, a przynajmniej nieziemsko ją przyspiesza co jest dla nas zdecydowaną korzyścią...

04.03.2016 22:44
-1
odpowiedz
2 odpowiedzi
wiemar
9
Junior

tylko idioci wydają kasę na gry mobilne.

15.03.2016 23:14
3
Pan Kapitan
26
Chorąży
8.0

albo ci, którzy mają jej na tyle dużo, aby móc sobie na to pozwolić i akurat mają na to ochotę :-)
nie patrz innym do portfela wiemar, nie zazdrość i nie obrażaj, bo gdyby nie było tych płacących to by te gry nie powstawały i nie miałbyś w co grać za darmoszkę :P

24.03.2016 12:09
Longwinter
45
Senator

też mi kasa

24.03.2016 11:58
odpowiedz
Verthond
1
Junior

Zapraszam do BloodBrothersPL, polski rozwijający się klan z miłą atmosferą i kulturalnymi graczami, od 600 pucharków, ale czym więcej tym lepiej ;)

01.07.2016 01:38
odpowiedz
Aranir
26
Centurion

Kolejne aktualizacje coraz bardziej spi*#!alają tą grę. (re)balance niszczy stare talie.

20.11.2016 02:22
odpowiedz
DePovskY
3
Legionista
8.0

Tak jak twierdzą inni. Jeśli wydamy prawdziwe pieniądze w grę to naprawdę ułatwi to nam rozgrywkę. Bonusy są ogromne za zł. A sama w sobie gra jest ciekawe i nie łatwa.

04.03.2017 17:10
odpowiedz
youtube.com/CheatBot
1
Junior

Zachęcam do obejrzenia mojego robota, który sam zdobywa korony i złoto :D duża oszczędność czasu

20.04.2017 22:32
odpowiedz
crafty18
0
Junior

Lubię tę grę. Odpreża mnie. Polecam kanał POWP na YouTube
[link]

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze