Hitman GO Android

Hitman GO to wyprodukowana przez firmę Square Enix nietypowa gra logiczna rozgrywana w turach. Wcielamy się w profesjonalnego zabójcę i w każdej misji naszym zadaniem jest zamordowanie określonych osób oraz wykonanie kilku celów dodatkowych. Wszystko to musimy realizować w sposób skradankowy.

Logiczne, turowe, skradanki, widok izometryczny.

Hitman GO: Definitive Edition - screen - 2015-01-08 - 293385Hitman GO: Definitive Edition - screen - 2015-01-08 - 293384Hitman GO: Definitive Edition - screen - 2015-01-08 - 293383

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Hitman GO | AND

4czerwca2014

4czerwca2014

Google Play

Android
Okładka Hitman GO (AND)
Hitman GO

Hitman GO na platformę Android to skradankowa turowa gra logiczna, będąca produkcją poboczną w stosunku do popularnego na pecetach i konsolach cyklu Hitman. Tytuł opracował wewnętrzny zespół deweloperski firmy Square Enix.

Fabuła

W grze wcielamy się w łysego profesjonalnego zabójcę znanego jako Agent 47. Hitman GO na platformę Android nie oferuje żadnego rozbudowanego wątku fabularnego. Zamiast tego otrzymujemy po prostu zestaw misji i w każdej z nich naszym zadaniem jest pozbawienie życia konkretnych osób.

Mechanika

Autorzy Hitman GO postanowili nie przenosić na ekrany dotykowe mechanizmów z pecetowych oraz konsolowych odsłon cyklu i zamiast zręcznościówki zaoferowali nam turową grę logiczną. Na każdym poziomie musimy niezauważeni dotrzeć do wskazanego punktu i wypełnić dodatkowe cele, takie jak np. wyeliminowanie konkretnych celów czy zebranie wskazanych przedmiotów. Mapy są małe i dlatego każdy ruch trzeba dobrze przemyśleć, gdyż nie ma tutaj miejsca na jakiekolwiek błędy. Wszystkie nasze działania pociągają bowiem za sobą konkretne reakcje nieprzyjaciół i musimy się nauczyć je przewidywać, jeśli chcemy mieć szanse na sukces.

Kwestie techniczne

Rozgrywka w Hitman GO na platformę Android została ukazana w atrakcyjnej stylistyce, wzorowanej na papierowych makietach, gdzie lokacje przypominają miniaturowe dioramy, a postacie wyglądają niczym pionki.

Minirecenzja Hitman GO – Agent 47 szaleje na smartfonach

PLUSY:
  • Nietypowa adaptacja marki, która jednocześnie pozostaje wierna jej tradycjom;
  • Ciekawy system rozgrywki, potrafiący solidnie przetestować spryt gracza;
  • Śliczna oprawa graficzna z unikalnym stylem wizualnym;
  • Dostępność licznych płatnych dodatków z nowymi poziomami.
MINUSY:
  • Pewnej części poziomów nie da się przejść bez zabicia strażników, co kłuci się z tradycjami serii.

Hitman GO to przykład coraz popularniejszego trendu przenoszenia na urządzenia mobilne popularnych marek pecetowych i konsolowych, ale autorom wyszło to zdecydowanie lepiej niż większości konkurencyjnych zespołów. Nie próbowali na siłę adaptować istniejących odsłon, ani nie zaoferowali nam leniwej gry pobocznej w formie karcianki. Zamiast tego wzięli rdzeń tego, co czyni tę serię popularną i zinterpretowali go w zupełnie inny sposób.

W rezultacie Agent 47 robi dokładnie to samo, co wcześniej, czyli morduje w cichy sposób określone cele, ale dzięki przeobrażeniu zleceń w serię turowych wyzwań logicznych otrzymaliśmy produkcję wyśmienicie dopasowaną do specyfiki ekranów dotykowych. Współgra z tym sposób, w jaki zaprojektowano poziomy. Mapy są miniaturowe, co zarówno wymusza dobre przemyślenie każdego ruchu, jak i sprawia, że każdą misje możemy ukończyć w kilka minut, co zawsze jest dużym plusem w przypadku produkcji mobilnej.

Doskonałe wrażenie robi także wykonanie gry. Autorzy postawili na uroczy styl wizualny zainspirowany makietami i figurkami, przez na Hitman GO patrzy się z prawdziwą przyjemnością, mając wrażenie obserwowania w akcji dopracowanej artystycznie planszówki.

Składa się to w sumie na fascynującą grę logiczną, która z jednej strony realizuje wszystkie kluczowe elementy swojej marki, a drugiej robi to w zupełnie niespodziewany, ale jednocześnie bardzo udany sposób. Jedynym do czego można się przyczepić to fakt, że wiele misji wymaga zabicia osób postronnych, co może rozczarować osoby, które celowały w maksymalny profesjonalizm w wydaniach pecetowych i konsolowych, gdzie dało się ukończyć zlecenie mordując jedynie wskazane cele. Ten niedostatek wynagradza jednak obecność wielu zadań pobocznych, przez co każdą mapę można przechodzić kilkukrotnie bez uczucia większego znużenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Hitman GO

12+

zwiastun na premierę

zwiastun na premierę [1:05]

Zwiastun na premierę gry Hitman GO od studia Square-Enix.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz