Broken Age Android

Broken Age to tradycyjna gra przygodowa z atrakcyjną dwuwymiarową grafiką, którą opracował zespół Double Fine. Zabawa polega głównie na zwiedzaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, zbieraniu przedmiotów i rozwiązywaniu łamigłówek.

Przygodowe, point-and-click, 2D, Kickstarter, indie.

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Broken Age | AND

14maja2015

14maja2015

Google Play

Android
Okładka Broken Age (AND)
Broken Age

Broken Age to przygodówka stworzona przez studio Double Fine, które ma na koncie między innymi gry Brutal Legend czy Stacking. Założycielem i szefem zespołu jest Tim Schafer, współautor wielu klasycznych reprezentantów gatunku – od Day of Tentacle aż po Grim Fandango. Schafer marzył o powrocie do swojego ulubionego gatunku i zrealizował to marzenie dzięki Kickstarterowi. W akcji poświęconej Broken Age zebrano kilka milionów dolarów funduszy. Warto zaznaczyć, że Broken Age wydano w formie dwóch oddzielnych epizodów – kupując grę otrzymujemy dostęp do obu.

Fabuła

Gra składa się z dwóch historii młodych osób, które pozornie łączy tylko tematyka: chęć wyrwania się z otaczającej rzeczywistości i zmiany własnego świata. Pierwszą z nich jest Vella, mieszanka pewnej piekarskiej wioski, której przeznaczeniem jest zginąć w paszczy potwora. Ta rytualna śmierć, gwarantująca bezpieczeństwo mieściny, jest traktowana jako przywilej, ale dziewczyna wolałaby stanąć do walki z bestią. Shay to chłopiec mieszkający samotnie na statku kosmicznym i niańczony przez komputer pokładowy. Bohater odkrywa, że na pokładzie dzieje się coś dziwnego.

Mechanika

Od strony rozgrywki Broken Age jest klasyczną przygodówką, w której przemierzamy ekrany w poszukiwaniu postaci i przedmiotów. Obsługa gry jest banalnie prosta – wystarczy kliknąć na danym obiekcie lub postaci, by usłyszeć komentarz bohaterów albo rozpocząć dialog. Oczywiście żeby ukończyć przygodę, należy rozwiązać kilka stosunkowo prostych łamigłówek i połączyć ze sobą pewne fakty. Urozmaiceniem jest to, że w każdym momencie możemy zmienić aktualnie prowadzoną postać – historie Shay’a i Velli da się więc poznać w dowolnej kolejności. W pewnym momencie fabuły losy chłopaka i dziewczyny splatają się w zaskakujących okolicznościach. Na tej podstawie autorzy zbudowali kilka trudniejszych zagadek, wymagających współpracy obu protagonistów.

Studio Double Fine włożyło sporo pracy i kreatywności w to, by Broken Age wyróżniał się na tle innych przygodówek na platformie Android. Gra jest utrzymana w ciekawej stylistyce i może się podobać nawet mimo stosunkowo prostych animacji. Autorzy nie raz zaskakują też zwariowanymi pomysłami na postaci, lokacje i rozwiązania łamigłówek. Niewątpliwie dużą zaletą jest obsada, jaka wzięła udział w nagraniach głosów – w Vellę wcieliła się Masasa Moyo, a w Shay’a - Elijah Wood. Pozostałe role pomogli wykreować między innymi Jennifer Hale i Jack Black.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 6.7 / 10 na podstawie 207 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 6.6 / 10 na podstawie 72 głosów czytelników.

Gry podobne do Broken Age

Wymagania wiekowe Broken Age

12+

Gramy w Broken Age - kickstarterowy hit od Double Fine!

Gramy w Broken Age - kickstarterowy hit od Double Fine! [13:26]

Czy Tim Schafer podołał zadaniu? Ponad 3 miliony dolarów na Kickstarterze, legendarny twórca i popadający w zapomnienie gatunek. Pierwszy epizod Broken Age ma premierę już w tym miesiącu i jest pierwszym dużym testem jakości gier fundowanych przez graczy. A do tego powrotem wielkiego dewelopera do przygodówek point'n'click. Zobaczcie, czy jest się czym zachwycać.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz