Gobliins 2: The Prince Buffoon [PC]

Druga część przygodowo-logicznej serii gier o Goblinach. Dwójka bohaterów, Winkle i Fingus, musi uratować syna króla Angoulafre'a i pokonać nikczemnego łotra o imieniu Amoniak.

wersja językowa:
angielska

Gobliins 2: The Prince Buffoon data premiery gry na PC:

04 kwietnia 1992 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

gry podobne do Gobliins 2: The Prince Buffoon:

Worms: Armageddon
Lemingi: Rewolucja
Woodruff and the Schnibble of Azimuth

Przygodowe

Syn króla Angoulafre'a i jedyny następca tronu zarazem, został porwany przez nikczemnego łotra o imieniu Amoniak i sprowadzony do roli nadwornego błazna. Zaniepokojony władca, za namową czarodzieja Modemusa, rozpoczął poszukiwania bohaterów, którzy podjęliby się karkołomnego zadania odbicia więźnia. Na efekty apelu nie musiał długo czekać. U bram zamku pojawili się bowiem prawdziwi śmiałkowie: Winkle i Fingus. Jak nietrudno się domyślić, to właśnie Tobie przypadnie w udziale pokierowanie ich losem, a wszystko to dzięki drugiej części przygodowo-logicznej serii gier o Goblinach. Każdy z bohaterów ma inne usposobienie: Fingus jest dobrze wychowany, uprzejmy i poważny, natomiast Winkle to dowcipniś, w dodatku nieokiełznany. Osobliwe charaktery postaci przekładają się na samą rozgrywkę, bardzo często spotykamy się bowiem z sytuacjami, w których daną czynność potrafi wykonać tylko jeden z nich, a drugi pokręci głową w wyrazie dezaprobaty. W Gobliins 2 silnie zaakcentowano też wątek wzajemnej współpracy, większość zadań wymaga użycia obu postaci naraz. Stwarza to nowe możliwości, ale i utrudnia samą rozgrywkę, czasem znalezienie złotego środka graniczy po prostu z cudem.

Podobnie jak to miało miejsce w pierwszej części gry, także i tutaj rozgrywka ogranicza się do minimalnej ilości plansz: gdy wykonamy wszystkie zadania na jednej z nich, wtedy przechodzimy do następnej. Scenariusz jest liniowy, nie ma kilku rozwiązań tego samego problemu, dlatego często napotkasz sytuacje, w których nie bardzo będzie wiadomo, co robić dalej. Mimo to, Gobliins 2 jest grą, obok której ciężko jest przejść obojętnie. Przyciąga zarówno specyficzna grafika, jak i naładowany olbrzymią ilością humoru scenariusz. Każde, choćby najbardziej idiotyczne wykorzystanie dostępnych przedmiotów, nagradzane jest dodatkowymi animacjami, w których Winkle i Fungus udowodnią Ci, że - jak to łagodnie powiedzieć - nie masz racji. Specyficzna atmosfera gry sprawia, że jest to pozycja tylko i wyłącznie dla entuzjastów wyszukanego humoru i zabaw intelektualnych zarazem. Bez wątpienia, Gobliins 2 to najlepszy tytuł z serii i ewentualny kontakt polecam rozpocząć właśnie od niego.

Tryb gry: single player  

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: PC 286 12MHz, 1MB RAM, VGA

Star Wars: The Old Republic

Star Wars: The Old Republic

Zagraj za Darmo!

Dark Orbit

Dark Orbit

Zagraj za Darmo!

Scooby Doo: Nawiedzone Bagno - PC - 34,90 zł

kup w sklepie

PC 34,90 zł

Coloropus - Dobra Gra - PC - 17,90 zł

kup w sklepie

PC 17,90 zł

Kopciuszek - PC - 19,90 zł

kup w sklepie

PC 19,90 zł

6 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

bartis18

Vantimir

Klapaucjusz

marekmi

ostatnio oglądali:

radonix

Klapaucjusz

jackowsky

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz