No Man's Sky PC

No Man’s Sky to opracowana przez zespół Hello Games przygodowa gra akcji z olbrzymim sandboksowym światem generowanym proceduralnie. Podczas zabawy bierzemy udział w bitwach kosmicznych, eksplorujemy powierzchnie obcych planet i odkrywamy dna mórz.

Akcji, FPP, science fiction, ekonomiczne, roguelike, sandbox, kosmiczne, survival, indie, crafting, przygodowe gry akcji.

No Man's Sky - screen - 2016-11-28 - 334633No Man's Sky - screen - 2016-11-28 - 334632No Man's Sky - screen - 2016-11-28 - 334631No Man's Sky - screen - 2016-11-28 - 334630No Man's Sky - screen - 2016-08-16 - 328118No Man's Sky - screen - 2016-08-16 - 328117No Man's Sky - screen - 2016-08-16 - 328116No Man's Sky - screen - 2016-08-10 - 327656No Man's Sky - screen - 2016-08-10 - 327655

Hello Games | producent

Hello Games | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
pełna polska wersja

Data premiery gry No Man's Sky | PC

12sierpnia2016

12sierpnia2016

Steam

PC Windows
Okładka No Man's Sky (PC)
No Man's Sky

No Man's Sky to wydany na PC kosmiczny sandbox, łączący dwa bardzo dobrze znane graczom gatunki. Gra pozwala bowiem na eksplorowanie galaktyki z kokpitu statku, niczym w klasycznych symulatorach kosmicznych, a jednocześnie oferuje również szansę na zwiedzanie powierzchni planet, co zrealizowane zostało w stylu znanym z pierwszoosobowych strzelanek. Produkcja powstała w mającym na koncie serię Joe Danger studiu Hello Games i jest zdecydowanie najbardziej ambitnym z jego dotychczasowych projektów. Autorzy opisują swoje dzieło jako hołd złożony starym powieściom science fiction, z których tytuł czerpie pełnymi garściami, zarówno pod względem fabuły, jak i stylu wizualnego.

No Man's Sky zapowiedziano pod koniec 2013 roku. Początkowo nie ujawniono platform sprzętowych, ale po kilku miesiącach autorzy potwierdzili, że gra zadebiutuje na PlayStation 4, a w jakiś czas potem ukaże się na pecetach. Ostatecznie opóźnienie premiery na PC wyniosło raptem trzy dni w stosunku do konsoli. Pod względem zawartości oba wydania są identyczne, ale gracze pecetowi posiadający mocny sprzęt mogą uzyskać grafikę lepszą niż to, co oferuje PlayStation 4, np. poprzez podwyższenie rozdzielczości.

Fabuła

Akcja gry osadzona jest w bliżej nieokreślonej przyszłości. Zabawa rozgrywa się w proceduralnie wygenerowanej galaktyce, złożonej z ponad osiemnastu trylionów planet – co w praktyce oznacza, że niezależnie od tego, jak wiele osób kupi ten tytuł i jak długo będzie w niego grać, większość zakątków uniwersum pozostanie nieodkryta.

Proceduralnie wygenerowany został praktycznie każdy element wirtualnego świata. W ten sposób stworzono układy planetarne oraz wchodzące w ich skład planety, wszelaką florę i faunę wraz ze schematami zachowań, różne struktury geologiczne, a także pojedynczych kosmitów zamieszkujących nieliczne budynki i stacje kosmiczne. Ważne jest jednak to, że galaktyka, którą zwiedzają gracze, jest wspólna dla wszystkich, a nie tworzona na nowo przy każdym rozpoczęciu gry. Dzięki temu fani mogą dzielić się koordynatami prowadzącymi do odkrytych planet i gdy inni użytkownicy udadzą się pod wskazane współrzędne, znajdą dokładnie to samo, co ich poprzednicy.

No Man’s Sky nie oferuje tradycyjnej kampanii fabularnej – jest to prawdziwy sandbox i nic tu nie ogranicza swobody działania graczy. Do podróży oraz ulepszania statku motywuje nas zadanie dostania się do centrum galaktyki i odkrycia, co się tam znajduje. Osiągnięcie tego powinno zająć minimum trzydzieści godzin, ale potem możemy bez końca kontynuować zabawę. Rozgrywkę zaczynamy w losowo wybranym miejscu na obrzeżach galaktyki.

Mechanika

W wydanym na platformę PC Windows No Man’s Sky wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej. Rozgrywka w kosmosie przypomina zręcznościowe symulatory gwiezdne, a obserwację prowadzimy w widoku z kokpitu statku. Natomiast eksplorowanie planet zrealizowane zostało w formie znanej z gier FPS. Produkcję opracowano jako sandbox totalny, więc świat jest w pełni otwarty i pozbawiony jakichkolwiek barier – co nie znaczy oczywiście, że w każdym miejscu jest bezpiecznie. W uproszczeniu aktywności gracza można podzielić na kilka grup, wśród których znajdziemy eksplorację, walkę oraz czynności związane z handlem, w tym gromadzenie surowców i wytwarzanie rzeczy (system craftingu).

Gracz nie może bezkarnie niszczyć oraz rabować wszystkiego, co cenne. Galaktykę patrolują bowiem tzw. Strażnicy (ang. Sentinels), czyli roboty strzegące równowagi w kosmosie. Osiągnięcie sukcesu wymaga jednak dosyć agresywnego podejścia do kwestii rozwoju, więc konfrontacje ze Strażnikami są nieuniknione. Kosmos zamieszkuje również wiele obcych ras. Podczas zabawy z niektórymi się sprzymierzamy, a inne stają się naszymi wrogami – zależy to głównie od naszych poczynań.

Nie znajdziemy tutaj żadnych drzewek umiejętności ani klas postaci. Rozwój odbywa się przez szlifowanie umiejętności samego gracza oraz ulepszanie statku, uzbrojenia i własnoręcznie konstruowanej bazy, do czego potrzebne są plany konstrukcyjne, znajdowane na planetach, u niektórych handlarzy i otrzymywane jako nagrody za wykonywanie drobnych zadań. Jeśli zginiemy na powierzchni jakiegoś ciała niebieskiego, tracimy niesiony w danej chwili ekwipunek i respawnujemy się przy statku. Natomiast śmierć w przestrzeni kosmicznej okupiona jest utratą przewożonych na pokładzie przedmiotów oraz uszkodzeniem niektórych systemów pokładowych, które trzeba następnie naprawić.

Kwestie techniczne

No Man’s Sky działa w oparciu o autorski silnik studia Hello Games. Opracowano go wyjątkowo oszczędnie pod względem wymagań dotyczących przestrzeni dyskowej, dzięki czemu gra „waży” jedynie 6 GB.

Za ścieżkę dźwiękową odpowiada brytyjski zespół postrockowy o nazwie 65daysofstatic oraz specjalizujący się w muzyce ambientowej Paul Weir. Co ciekawe, część oprawy audio – podobnie jak i sama gra – tworzona jest losowo, wykorzystując do tego celu potężną bibliotekę zapętlonych sampli oraz specjalny system generowania utworów opracowany przez Weira.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 4.1 / 10 na podstawie 1682 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9.3 / 10 na podstawie 1386 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe No Man's Sky

Gra jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.

Wymagania sprzętowe No Man's Sky

Minimalne: Intel Core I3 2.9 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 1536 MB GeForce GTX 480 lub lepsza, Windows 7

Do tej gry rekomendujemy

ASUS ROG G752VS

Procesor: Procesor Intel® Core™ i7 6820HK | Procesor Intel® Core™ i7 6700HQ
Pamięć: GB DDR4 2400MHz SDRAM, do 64 GB SDRAM
Grafika: NVIDIA GeForce GTX 1070 z GDDR5, 8GB VRAM
Wyświetlacz: 17.3"" (16:9) z podświetleniem LED UHD (3840x2160) 100% Adobe, przeciwodblaskowa z G-Sync | 17.3"" (16:9) z podświetleniem LED FHD (1920x1080) 120Hz 72% NTSC, przeciwodblaskowa z G-Sync | 17.3"" (16:9) z podświetleniem LED FHD (1920x1080) 45% NTSC, przeciwodblaskowa z G-Sync
Magazyn danych: SSD - 256GB/512GB PCIE Gen3X4 SSD (RAID0)

Sprawdź ceny w:

* Uwaga! specyfikacja może się różnić w zależności od modelu i sprzedawcy.

Skończona treść w nieskończonym wszechświecie - proceduralny świat No Man's Sky

Skończona treść w nieskończonym wszechświecie - proceduralny świat No Man's Sky [9:33]

18 kwintylionów niczego. Powiedzieć, że świat No Man's Sky jest ogromny to nic nie powiedzieć. Proceduralnie generowana galaktyka teoretycznie daje masę możliwości i zawartości. Sprawdzamy jak jest naprawdę.

2:05
zwiastun rozgrywki #1

PC | PS4

2:0530 grudnia 1899

1:05
Przetrwaj

PC | PS4

1:0530 grudnia 1899

6:31
The Foundation Patch 1.1

PC | PS4

6:3130 grudnia 1899

Prezentacja No Man's Sky na E3 2015 - największy sandboks jaki widział Wszechświat

Przed premierą 17 czerwca 2015, 17:14

Autorzy podkreślają, że wszystkie działania w No Man’s Sky będą nieść ze sobą określone konsekwencje, więc nie możemy bezkarnie siać pożogi w każdym miejscu, w którym wylądujemy. Ewentualna śmierć na powierzchni planety nie przekreśli jeszcze definitywnie naszych szans na kontynuację rozgrywki, bowiem obudzimy się ponownie w pobliżu miejsca zgonu, pozbawieni dotychczasowego dorobku w postaci przedmiotów i surowców mineralnych. Śmierć w kosmosie będzie jednak niosła znacznie poważniejsze konsekwencje, gdyż gracz oprócz zdobytego dotąd asortymentu, straci również swój statek. Nie wiadomo jeszcze czy to będzie równać się z automatycznym przerwaniem rozgrywki, bowiem w grze istnieje opcja kupna gotowych okrętów wojennych, np. na stacjach kosmicznych. Jeśli respawn nastąpi w tym właśnie miejscu, trzeba jednak będzie liczyć się z poniesieniem ogromnych wydatków na nowy pojazd.

Komentarze Czytelników (586)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
13.08.2016 16:14
11
odpowiedz
3 odpowiedzi
miskul
10
Legionista
3.0

No Man's Sky zupełnie inaczej prezentowało się na trailerach, a zupełnie inaczej teraz. Zostaliśmy oszukani przez twórców, bo dostaliśmy zupełnie inną grę, jakby wersję beta tej prezentowanej na początku.

Grafika: To jest tragedia, nawet na maksymalnych ustawieniach ta gra wygląda po prostu słabo i gorzej niż na trailerach. Wygładzanie krawędzi to jest jakaś masakra. Tekstury mają niską rozdzielczość, na maksymalnych ustawieniach wszystko wygląda jakby to była grafika specjalnie przeznaczona na jakieś stare karty graficzne.

Optymalizacja: To też jest jakaś kpina. Wszystkie najnowsze tytuły chodzą mi najczęściej 60 fpsów na wysokich ustawieniach i wyglądają pięknie. Z tą grą jest inaczej. Chodzi mi średnio 20 fpsów (limit mam ustawiony na 90) i wygląda tragicznie. Bez względu na to czy mam grafikę ustawioną na maksymalną czy na minimalną, zawsze chodzi mniej więcej 20-30 fpsów. Nie wiem czego to jest wina, ale to naprawdę jest już przesada, nie da się grać.

Grywalność: Bardzo lubię kosmos i wszystkie rzeczy z tym związane. ,,Grałem'' w Space Engine i była to dla mnie zabawa na długie godziny. Jak jest z No Man's Sky? Tragedia po prostu. Jedynym celem lądowania na planetach jest zbieranie surowców. Twórcy obiecywali nam trochę więcej. Zwierzęta są spoko, ale po co one są? I dlaczego są na każdej planecie? Dlaczego mam wrażenie, że spotykam ciągle bardzo podobne? Zwierzęta to jest zwykła ozdoba, co jest trochę bez sensu, bo można było dużo lepiej je wykorzystać w grze. To, że są na każdej planecie to jest już przegięcie. Ta powtarzalność zwierząt też jest denerwująca, wszędzie to samo. Myślałem, że będziemy spotykać naprawdę różne zwierzęta tak samo jak rośliny, w końcu jest 18 kwintylionów możliwości według twórców... Niestety tak naprawdę jest ich tylko kilka. Reszta różni się tylko troszeczkę. Naprawdę można było zrobić to lepiej. Klimaty na planetach to jest również jakaś masakra. Albo wszystko fioletowe, albo wszystko czerwone lub pomarańczowe. Skoro na wszystkich jest życie to gdzie jest jakaś zielona trawa i woda? Coś podobnego do Ziemi? Może jest to rzadkość w tej grze, no ale to denerwujące jak ląduję na którejś już planecie i każda jest fioletowa lub czerwona... Mam wrażenie, że to ciągle ta sama planeta tylko lekko zdeformowane zwierzęta...

Kosmos: Tutaj również kpina. Dlaczego kiedy lecę z wolną prędkością obok jakiejś planety to mam animację mijania setek gwiazd? Co to ma być ja się pytam? Czy to błąd? Twórcy obiecywali całkowicie otwarty świat bez ograniczeń, ale to gówno prawda. Możemy lecieć na różnych napędach, kiedy włączamy ten, aby dostać się do innej gwiazdy to musimy włączyć mapę, kliknąć na nią, a następnie jest animacja tuneli czasoprzestrzennego. Zaczynam wątpić czy to naprawdę jest tak otwarty świat jak mówili o tym twórcy. Dlaczego wszystkie odłamki w kosmosie to są takie długie patyki skalne? Dlaczego wszystkie wyglądają identycznie? Naprawdę, jeśli chodzi o realistyczność i zgodność z prawdziwym kosmosem, to widać, że twórcy albo w ogóle się na tym nie znają, albo im po prostu na tym nie zależało.

Jestem mocno zawiedziony, bo spodziewałem się dobrej gry, a dostałem niedopracowany bubel.

15.08.2016 16:05
7
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
101
Alekde
2.5

Chińczycy od twórców No Man's Sky powinni się uczyć jak robić gry oparte na grindzie :) A EA / Ubisoft uczyć się jak niewielkim nakładem pracy można zarobić dużo. To nie jest gra to jest GL ze steam, w wersji alpha. Trzymajcie się od tego z daleka na ten moment.

Pograłem ok. 16 godzin moja ocena dla tej produkcji za całość na tę chwilę.

12.08.2016 20:45
6
odpowiedz
1 odpowiedź
dreanndir
0
Centurion

Ta gra powinna się nazywać No Man's LAG!

Nosz kurwa, ale zjebana optymalizacja, Batman to chyba przy tym mistrzostwo świata.

Jest 60fps, idziesz i nagle jeb 5fps, ja pierdole... I tak cały czas, spadki fps z dupy, grafika do dupy.

Nie kupujcie ludzie tego gówna!
Potem się kurwa dziwią, że niska sprzedaż na PC...

na chuj wydają na PC jak nie potrafią zoptymalizować... Doszlifować to źle, ale pieniążki za to brać jak za grę AAA to już fajnie.

post wyedytowany przez dreanndir 2016-08-12 20:46:44
17.08.2016 23:04
6
odpowiedz
2 odpowiedzi
CyberTron
66
Imperator Wersalka
2.0

Zawziąłem się. Pograłem.
Mam fajną wiertarkę, 30 slotów w kombinezonie i 28 slotów w statku. Zwiedziłem 4 układy, 18 planet, 4 stacje kosmiczne, setki identycznych budowli.

Mógłbym napisać naprawdę długi wywód dlaczego to takie gówniane.
Napiszę tylko, że ta cała proceduralność może i działa, ale ma do dyspozycji skandalicznie małą liczbę elementów. Widziałeś 3 planety- widziałeś wszystko.
Gdyby to był indyk, gra-ciekawostka za 40 złotych to spoko, nie mam pretenji.

Ale to GRA AAA za cenę gry AAA+. PUSTA, NUDNA, POWTARZALNA. Dokładając do tego żałosne wręcz kłamstwa w każdym możliwym wywiadzie tego pajaca z brodą wystawiam ocenę, która jest w 100% adekwatna do tego szkieletu gry.

20.08.2016 03:46
6
odpowiedz
3 odpowiedzi
-Suszy-
3
Junior

Błagam nie brońcie tej gry na siłę... To, że zdarza się planeta z piękniejszym krajobrazem czy z bardziej różnorodnymi zwierzętami nie oznacza, że gra jest niesamowicie wciągająca... Twórcy poszli na łatwiznę a brodaty jest mistrzem szeroko pojętego marketingu i reklamy. TA GRA JEST PO PROSTU NIESKOŃCZONA, LUB JEST PO PROSTU W FAZIE ALFA. Fakt, że teraz jest moda na nieskończone gry, ale nie podtrzymujcie trupa na siłę. SPRZEDAWAĆ NIE DOKOŃCZONĄ GRĘ ZA 250 ZŁ JEST CZYSTYM SKOKIEM NA KASĘ. A MY PO RAZ KOLEJNY DAJEMY SIĘ NABRAĆ... Jeszcze nie tak dawno było to samo z Battlefrontem. KUPUJMY GRY PO PIERWSZYCH RECENZJACH PO PREMIERZE. NIE DAJMY SIĘ DOIĆ. Kupujmy rozsądnie bo inaczej gry będą coraz droższe. WCZESNY DOSTĘP TO W OSTATECZNYM ROZRACHUNKU ŚCIEMA. Kiedyś nie było owianych tajemnicą zbiórek pieniężnych przed wydaniem i gry wychodziły skończone... CAPS LOCK CELOWY.

PRZYWRÓĆCIE WERSJE DEMO(NSTRACYJNE) xD

Pozdrawiam

21.08.2016 12:23
6
odpowiedz
2 odpowiedzi
CyberTron
66
Imperator Wersalka

Sprawdziłem na yt co też kryje się w zakończeniu (w centrum galaktyki). Jakaż to wielka tajemnica, jaka bomba czeka na graczy którzy postanowią odbyć tak długą i nudną wędrówkę.

Wiecie co? Ręce opadają.

spoiler start

Ta wielka tajemnica to RESTART PIEPRZONEJ GRY! Cholerna NG+!

spoiler stop

Skandal<- tak można nazwać NMS. Proces developingu, kłamliwe wywiady, praktyczny brak gry w grze, wszechobecna nuda, "zakończenie" i cena.

post wyedytowany przez CyberTron 2016-08-21 12:28:17
28.08.2016 18:40
odpowiedz
TobiAlex
113
Senator

@Sajmon154

"Jest od groma modyfikacji które dodają broń do naszego multitoola.
Od pistoletu laserowego po karabin, PM'a, laser, ładowany laser, działko protonowe, plazmowe, wyrzutnie granatów, wyrzutnie mini pocisków bla bla bla bla bla"

A i tak cały czas biegasz z plastikowym pistoletem na wode...

28.08.2016 19:16
-3
odpowiedz
1 odpowiedź
Sajmon154
20
Helikon OPS

Ja nie bronie systemu i zasady działania multitoola w grze.
Zarzuciłem tylko fałszywość wypowiedzi danego użytkownika, poddałem wątpliwości to czy rzeczywiście grał

spoiler start

(bo po 2-3 godzinach masz już kilka modułów broni więc najwidoczniej gość ściemnia korzystając z fali "nienawiści" do gry)

spoiler stop


i podałem przykłady dla sprostowania.
Zresztą, post wyżej masz moją ocene gry (mogę dodać że popartą 52h gry i zwrotem :) )

29.08.2016 18:13
2
odpowiedz
1 odpowiedź
L1Ender
43
Konsul

Stary jak ty 52 godziny w to ugrales to szacunek .....

30.08.2016 22:14
-3
odpowiedz
1 odpowiedź
Sewan
22
Pretorianin
4.0

1. Cena- Póki co to studio tworzyło jedną grę-Joe Danger, o którym tylko niewiele osób słyszało. Za 240 zł można mieć Wiedźmina 3 i nowego Deus Ex'a. Ta gra jest warta max. 100 zł przy obecnych cenach.
2. Oszustwo- Twórcy obiecali multi, różnorodność na planetach i niby w centrum wszechświata miała zaczynać się zabawa. Jak się okazało lądujemy w nowym układzie i znowu lecimy do kolejnego centrum.
3. Walka- to jest jakaś porażka. Wolę nie komentować...
4. Ta gra tylko opiera się na zbieraniu surowców jak darmowy Minecraft.
5. Nie można zabić zwierzątek, bo zaraz zlecą się roboty które cię atakują.

Jedynie na plus, że gra na starcie trochę wciąga, ale potem lipa.

post wyedytowany przez Sewan 2016-08-30 22:19:08
31.08.2016 09:36
-1
odpowiedz
Franusss
86
Generał

Nabyłem sobie dostęp na allegro do konta steam za 2 zł.... żeby sprawdzić ten HIT. Litości gra nie warta nawet tych 2 zł. Godzina gry i NUDA ! Straszne :) i okropne. Tych wielkich twórców powinno się rozliczać za oszustwa graczy i wypuszczanie takich chłamów. Dobrze, że zwracają pieniądze za ta "super udaną" grę.

31.08.2016 12:45
odpowiedz
BattlefieldMaster
1
Legionista

Ten HYPE jest tylko na początku.Gra powtarza się.Próbowałem się jakoś przekonać do tej gry,ale jest ona po prostu słaba.

31.08.2016 15:58
1
odpowiedz
roberto8316
36
Pretorianin

Ta "gra" nawet nie jest warta tych 100zł..Moim zdaniem ta produkcja skończy jako dodatek do płatków kukurydzianych,które ze smakiem zjem a płytką rzucę wysoko w kosmos!

01.09.2016 01:47
-4
odpowiedz
1 odpowiedź
TobiAlex
113
Senator

52h gry a potem ktoś robi jej zwrot. To już trzeba być na maksa cebularzem, wręcz mistrzem cebuli. Gratuluje!

03.09.2016 08:03
odpowiedz
1 odpowiedź
marcin0218
46
Pretorianin

Ja się zastanawiam co skłoniło ludzi do zakupu tej gry? Przecież oglądajac filmy przed premierowe w tej grze nie bylo nic ciekawego. Oprócz ladowania na planetach nie było tu nic. Żaden film nie pokazał tak naprawdę niczego ciekawego...

05.09.2016 09:56
1
odpowiedz
k0cur
13
Legionista
1.0

Oszustwo i mega skok na kase.

05.09.2016 14:56
1
odpowiedz
roberto8316
36
Pretorianin

Bo niektórym nie było dane racjonalnie myśleć dlatego część ludzi myśli tylko pindolkiem..tudzież myszką tzw hype:] Kupujcie dalej gry za 160-200zł [zbugowane,zła optymalizacja pre-odery oraz powycinana zawartość tzw DLC]. Ludzie sami dają kasę twórcom a później wielki lament.

05.09.2016 17:00
odpowiedz
2 odpowiedzi
LukaszX1992
2
Legionista

roberto8316, w 100% się z tobą zgadzam.
Od początku było wiadomo że to będzie słaba gra.
Najbardziej śmieszą mnie ludzie, którzy jarają się trailerami gier jakby nie wiedzieli że trailer=reklama.
Żadna gra nigdy nie będzie miała takiej grafiki jak na trailerze.

05.09.2016 22:58
-4
odpowiedz
Ahmedov
3
Legionista

Gra gowniana ale szacun za to że nie ma denuvo mało tego jest drm free więc można sobie przetestowć temu daje 2/10 zamiast 0/10

15.09.2016 11:14
odpowiedz
ErzaScarlet
21
Chorąży

Tylko dlatego bo kocham kosmos !!! 4/10

29.09.2016 14:48
2
odpowiedz
DeadSpace12
65
Pretorianin

No Thanks Bye... Oficjalna nazwa gry

04.10.2016 11:03
odpowiedz
1 odpowiedź
Venome
6
Legionista
0.0

Największy trolling roku. Subnautica - jeżeli chcesz konkret symulator z elementami MMO.

13.10.2016 01:53
odpowiedz
uszatkowy
2
Junior

Wszystkie komentarze źle oceniające tę grę są prawdziwe. Producent zwyczajnie zakpił z odbiorców i wydał niedopracowany produkt końcowy. Pomysł na fabułę grę fajny i to jedyna zaleta tego produktu.
Aż wierzyć się niechcę że w 2016 roku takie niedopracowanie wypuszczają , gdy na trailerach puszczali bez porównania lepsza jakość niż na oryginale. Najwidoczniej było to działanie zamierzone. Ale po co ? Dla zysku ? Dla zbadania rynku ? A może po prostu zabrali się za to partacze.. Nie zwracając uwagi na błędy graficzne ta gra jest mega nudna i monotonna. Nie warta kupna. Założę się ze dorzucą ją do gazetek bezpłatnie, bo jedynie co to marketing w tej grze zadziałał tak jak trzeba.

19.10.2016 16:36
-1
odpowiedz
2 odpowiedzi
raczek88
5
Legionista

najlepsza gra na świecie

27.11.2016 23:43
-2
odpowiedz
Nordomus
5
Legionista
7.5

No Man's Sky jest tytułem unikatowym nawet pomimo nie do końca spełnionych obietnic. Na pewno zasługuje na wyższą ocenę. Dzisiaj pojawił się nowy duży patch( [link] ) i nagrałem krótki materiał w którym testuje możliwości budowania bazy: [link]

04.12.2016 00:01
-1
odpowiedz
1 odpowiedź
burzol5000
7
Centurion
9.0

To dobra gra na wiele godzin a nie jak większość na jedno przejście w kilka .Gra jest wciąż rozwijana i ma ogromny potencjał .

09.12.2016 17:33
1
odpowiedz
1 odpowiedź
wafel1584
17
Centurion

Ta gra to idealny przykład jak na tępych pustakach zarobić,trzeba być niedorozwiniętym żeby za to gówno dać 250zł

10.12.2016 18:34
odpowiedz
Jackson22
8
Centurion
0.0

Pc zrobiony przez NASA i zaprogramowany przez Jezusa wyciąga solidne 20 fps

18.12.2016 17:29
odpowiedz
kozi3000
78
Generał
4.0

Oby to bylo w games with gold albo ps plus w niedoszlym czasie, to zagram bo by bylo za darmo.

14.02.2017 15:03
odpowiedz
Pyjter92
5
Legionista
2.0

No Man's Sky to taka gra, że nawet piraci z nielegalnymi kopiami powinni podać twórcow do sądu o oszustwo.
Żeby ta gra mogła się jeszcze czymś obronić w stylu - "ok, nie dalismy wam czego chcecie ale jest to przyzwoita gra." Ale nazwanie tej gry gniotem to obraza gniotów. To jest poniżej dna, serio jak zamierzacie kupic tą grę to proponuje zamiast niej kupic 120 gier na steamie po 0,5€ na pewno dadzą wiecej zabawy.
Daje 2/10 a nie 1/10 bo jednak gra oparta była na oryginalnym pomyśle, szkoda ze pomysł ten został kompletnie spartaczony.

13.03.2017 15:21
odpowiedz
Lepekun
2
Junior

Panowie jak tam wrażenia z gry po ostatnich poprawkach hm warto zagrać ?

post wyedytowany przez Lepekun 2017-03-13 15:23:09
13.03.2017 15:39
odpowiedz
<Rydygier>
18
Memento mori

Zależy, czego kto w NMS szuka. Ja chyba jeszcze z 6 miechów poczekam, w końcu deklarowałem dać grze rok. Według mnie to, co zmieniają teraz, to są kwestie miłe, ale drugo- i trzeciorzędne, problemy i niewykorzystany potencjał NMS tkwią głębiej, w samym projekcie mechanizmów gry i sposobu rozgrywki.

14.03.2017 14:10
-1
odpowiedz
mj_outlaw
22
Legionista
9.0

Pomijając burzliwą, początkową karierę tej gry, teraz śmiało przyznaję że to kawał dobrej gry. Kosmos, eksploracja, research, crafting, budowanie baz etc. Klimat, dźwięki, grafika zapiera dech w piersiach.. Ja tam polecam!

16.03.2017 09:22
odpowiedz
Nordomus
5
Legionista

Też chciałbym polecić, lubię No Man's Sky, ale po ostatnim updacie jest źle, BARDZO źle pod względem działania gry. Nawet nie potestowałem dłużej nowych elementów rozgrywki bo się nie da grać na GTX 1070 :(
Lepekun- zobacz sobie mój krótki test nowego patcha, tak jak piszę jest kiepsko, ale nowe ulepszenia bardzo dobre.
https://youtu.be/WL9A-zdRTwA

post wyedytowany przez Nordomus 2017-03-16 09:24:19
17.03.2017 17:40
1
odpowiedz
Ewers
19
Chorąży
5.0

No Man's Sky pozostanie na zawsze jednym z przykładów gier, które czystą komercją i tanim oszustwem nie tylko wpienią kupującego, ale zrzucą jej twórców na margines.
Gra w dniu premiery nie tyle niedopracowana, co pozbawiona tego czym nas częstowano w trailerach z bety oraz jakiejkolwiek magii jaką mieliśmy nadzieję znaleźć w wielkim kosmosie.
Do fundamentalnych grzechów tej gry należą:
-monotoniczność
-duże problemy techniczne
-minimum możliwości interakcji
-pustka
To one sprawiają że jakiekolwiek pozytywne myśli, które mieliśmy po zakupie i instalacji gry, znikają po ledwo 2-3 godzinach po jej uruchomieniu.

Gdyby nie aktualizacje ( szczególnie 1.2) utrzymywanie tej gry w sprzedaży na jej cenie z premiery było by niemalże przestępstwem wobec przyszłych kupujących.
Teraz twórcy licząc straty jakie ponieśli po ekstremalnym spadku sprzedaży ledwo 2 dni po premierze, zaczynają nam dawać to co powinni byli umieścić w NMS już na początku. Teraz tak czy siak wielu osobom pozostanie na dobre wielki niesmak, jaki gra ze sobą przyniosła.

02.04.2017 17:21
odpowiedz
Laterett
2
Chorąży

Gra dalej na Steamie kosztuje 60 dolców...

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze