Among The Sleep PS4

Utrzymana w konwencji horroru pierwszoosobowa gra przygodowa. Kierowany przez nas bohater jest dwuletnim dzieckiem, z wszystkimi fizycznymi i psychicznymi cechami tego wieku. Zabawa polega głównie na eksplorowaniu otoczenia, szukaniu sposobu na dotarcie do kolejnych lokacji oraz unikaniu potworów.

Przygodowe, FPP, horror, Kickstarter, indie, eksploracyjne.

Among The Sleep - screen - 2015-09-30 - 308607Among The Sleep - screen - 2015-09-30 - 308606

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Among The Sleep | PS4

10grudnia2015

10grudnia2015

PSN

Sony PlayStation 4
Okładka Among The Sleep (PS4)
Among The Sleep

Among The Sleep to rozgrywany z perspektywy FPP interaktywny horror, w którym wcielamy się w dwuletnie dziecko. Grę wyprodukowało niewielkie norweskie studio Krillbite, dla którego był to debiutancki projekt.

Gra zaczyna się pewnej nocy, gdy nasz bohater smacznie śpi w kołysce. Ze snu budzą go dziwne dźwięki i szkrab postanawia sprawdzić skąd one dochodzą. Podczas eksploracji, szybko odkrywa, że jego mama zniknęła z domu, wyrusza więc, aby ją odnaleźć. Jego bujna wyobraźnia sprawia, że trafia do mocno surrealistycznych miejsc, z których uciec można jedynie poprzez odszukiwanie rodzinnych wspomnień. W tej niełatwej podróży towarzyszy nam pluszowy miś Teddy, który jest jedynym sojusznikiem w trakcie poszukiwań drogi powrotnej do domu. Zabawka ta służy też do oświetlania najciemniejszych pomieszczeń oraz tuneli.

Among The Sleep jest przygodówkowym horrorem kładącym nacisk na eksplorację, w którym akcja ukazana jest z perspektywy FPP. Zabawa polega głównie na badaniu otoczenia i szukaniu sposobu na dotarcie do kolejnych lokacji. Istotną rolę odgrywa też uciekanie przed potworami oraz rozwiązywanie prostych zagadek. Kierowana przez gracza postać ma zaledwie 2 latka, więc większość poruszania odbywa się w formie raczkowania lub powolnego chodzenia, przez krótką chwilę możemy również pobiec. Niski wzrost bohatera oznacza także konieczność wspinania się na wiele obiektów. Ponadto, w tak młodym wieku dziecko nie wykształciło jeszcze w pełni mechanizmów rozumienia otaczającego go świata, więc obserwowana przez nie rzeczywistość nie zawsze odpowiada prawdzie i podlega ciągłym zmianom.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 7.0 / 10 na podstawie 6 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8.9 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Gry podobne do Among The Sleep

Klasyfikacja PEGI Among The Sleep

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.
Testujemy Among The Sleep - horror inny niż wszystkie

Testujemy Among The Sleep - horror inny niż wszystkie [11:53]

Slender i gadające pluszaki - to nie jest gra dla dzieci Among The Sleep zbiera elementy z Alice i Amnezji, wrzucając nas za stery dwulatka. Czy horror w oczach dziecka może być tak samo przerażający jak i surrealistyczny?

1:49
zwiastun na premierę

PC | PS4

1:4930 grudnia 1899

1:07
zwiastun rozgrywki

PC | PS4

1:0730 grudnia 1899

1:52
zwiastun na premierę

PS4

1:5230 grudnia 1899

Danteveli_ Ekspert 6 grudnia 2015

Jako dziecko widziałem świat kompletnie inaczej niż obecnie. Moje osiedle wydawało się być rozległym terenem pełnym przygód i tajemnic, które aż proszą się o odkrycie. Dwadzieścia kilka lat później gdy już zwiedziłem kawał kuli ziemskiej patrze na te same rzeczy trochę inaczej. Magia wyparowała a tajemnice i przygody zostały zastąpione przez rutynę życia codziennego. Na szczęście mamy gry wideo, dzięki którym mogę powrócić do dawnych lat.

7.0

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
20.11.2014 13:12
MajestiK89
3
Junior

Bedzie wersja pudełkowa czy tylko cyfrowa na ps4?

04.12.2015 15:14
odpowiedz
DzokerEr
11
Konsul
8.5

Grałem na PC i Polecam grę jak najbardziej

10.12.2015 19:36
odpowiedz
yadin
90
Senator

Widziałem. Totalna słabizna.