Tom Clancy's The Division [PC]

Tom Clancy's The Division to firmowana nazwiskiem znanego amerykańskiego pisarza sieciowa gra RPG, wyprodukowana przez studio Massive Entertainment. Akcja toczy się w nieodległej przyszłości. W wyniku terrorystycznego zamachu z użyciem groźnego wirusa Nowy Jork pada ofiarą pandemii. Ogarnięci paniką mieszkańcy zrobią wszystko, by przetrwać. Gracze wcielają się w członków tajnej agencji, która próbuje zapanować nad chaosem.

wersja językowa:
polska i angielska

Tom Clancy's The Division data premiery gry na PC:

08 marca 2016 ( światowa data premiery )

08 marca 2016 ( data wydania w Polsce )

08 marca 2016 ( premiera w USA )

gry podobne do Tom Clancy's The Division:

Watch Dogs
Escape from Tarkov
Hitman: Rozgrzeszenie

Akcji, TPP, elementy RPG, sieciowe, multiplayer, TPS, kooperacja, Role-playing shooter

Tom Clancy’s The Division to gra akcji z elementami RPG, ukierunkowana na rozgrywkę wieloosobową. Produkcja firmowana jest nazwiskiem jednego z najpoczytniejszych współczesnych autorów powieści sensacyjnych, Toma Clancy’ego, i stanowi pierwszą od wielu lat całkiem nową markę bazującą na jego twórczości. Za stworzenie gry odpowiada szwedzkie studio deweloperskie Massive Entertainment, znane pecetowym graczom z World in Conflict czy serii Ground Control. Tom Clancy’s The Division powstał pod egidą koncernu Ubisoft, który od lat firmuje szereg swoich gier nazwiskiem słynnego amerykańskiego pisarza, rozwijając tak popularne marki, jak Rainbow Six, Ghost Recon czy Splinter Cell.

Pomimo tego, że The Division tworzone było od początku głównie z myślą o konsolach ósmej generacji, gra ukazała się równocześnie zarówno na PlayStation 4 i Xboksie One, jak i na popularnych pecetach. Ze względu na specyfikę sprzętu, wersja na komputery PC oferuje znacznie większe możliwości konfiguracji parametrów graficznych, co w praktyce przekłada się na wyraźnie lepszą oprawę w porównaniu z konsolowymi wersjami gry.

Fabuła

Fabuła gry nawiązuje do słynnej Dyrektywy 51, podpisanej tuż przed końcem kadencji przez prezydenta George’a W. Busha i zapewniającej ciągłość rządów w przypadku nadzwyczajnego zagrożenia dla kraju. Twórcy ze studia Massive Entertainment zaproponowali graczom alternatywną wizję historii, w której fikcyjna operacja Dark Winter – do tej pory jedynie symulowana na wypadek ataku bioterrorystycznego – miała zostać przeprowadzona naprawdę. Akcja The Division rozpoczyna się w Czarny Piątek, czyli w rozpoczynający okres świątecznych zakupów w USA dzień promocji i wyprzedaży. Tę właśnie datę postanowili wykorzystać terroryści z nieznanej organizacji, aby sparaliżować świat za pomocą śmiertelnego wirusa, którego nośnikiem miały być przekazywane z rąk do rąk amerykańskie banknoty. Kiedy w wyniku ich działań w Nowym Jorku wybucha prawdziwa pandemia, a mieszkańcy miasta wpadają w panikę i zdolni są zrobić wszystko, aby tylko przetrwać, do akcji wkraczają członkowie tytułowej tajnej agencji o nazwie Strategic Homeland Division. Kontrolowani przez graczy agenci muszą zmierzyć się nie tylko ze śmiertelnym wirusem oraz wywołanymi przez niego skutkami, ale także stawić czoła odpowiedzialnym za atak terrorystom.

Mechanika

Wydane na platformie PC Windows Tom Clancy’s The Division to gra nastawiona przede wszystkim na kooperacyjną rozgrywkę sieciową, łączącą elementy typowej trzecioosobowej strzelaniny z otwartym światem oraz akcentami RPG. Poszczególni gracze wcielający się w role agentów The Division w toku rozgrywki próbują opanować sytuację w ogarniętym paniką mieście, co w praktyce sprowadza się do swobodnej eksploracji świata oraz realizacji całej masy zadań głównych i pobocznych, których najistotniejszym elementem jest walka. Jej mechanika przypomina zaś w dużym stopniu rozwiązania znane z takich gier jak Tom Clancy’s Ghost Recon, oferując możliwość taktycznego działania i chowania się za osłonami.

Za realizację poszczególnych zadań kontrolowana przez nas postać zdobywa doświadczenie, dzięki któremu awansuje na kolejne poziomy doświadczenia. Dodatkowo wykonywanie niektórych zadań pobocznych daje nam zasoby potrzebne do odbudowy naszej bazy operacyjnej, co przekłada się na udostępnienie nowych umiejętności, pozwalających np. leczyć kompanów z drużyny, skanować okolicę i ujawniać znajdujących się w pobliżu wrogów, rozstawiać stanowiska karabinów maszynowych lub wysyłać miny samobieżne, szukające przeciwników i eksplodujące w ich pobliżu. Świat gry zmienia się nieustannie w wyniku podejmowanych przez graczy działań, zaś nader interesująco rozwiązano kwestię stopniowego odbijania Nowego Jorku z rąk terrorystów.

Tryby gry

Zgodnie z koncepcją Tom Clancy’s The Division, istotną rolę w rozgrywce odgrywa czynnik online. W przeciwieństwie do większości sieciowych produkcji tego typu, gra umożliwia także zabawę w pojedynkę – choć przy najtrudniejszych zadaniach potrzebować możemy pomocy innych graczy. W sytuacji, w której nie będziemy dysponować odpowiednią liczbą znajomych chętnych do zabawy, gra pozwala nam korzystać z matchmakingu, działającego podobnie jak w strzelaninach sieciowych. Deweloperzy ze studia Massive Entertainment nie zapomnieli także o wielbicielach rywalizacji, oferując w The Division elementy trybu PvP, pozwalającego na atakowanie innych graczy w tak zwanych Strefach Mroku, co jednak skutkuje uzyskanie tymczasowego statusu buntownika.

Kwestie techniczne

Tom Clancy’s The Division na platformie PC Windows korzysta z autorskiego silnika Snowdrop, który zarówno na komputerach osobistych, jak i konsolach ósmej generacji prezentuje się naprawdę imponująco. Według zapewnień twórców, praktycznie każdy z widocznych elementów w grze posiada tutaj osobne renderowanie, co przekłada się na niezwykłą szczegółowość świata i możliwość zastosowania szeregu dodatkowych efektów graficznych, takich jak widok kłębów pary wydobywających się z przebitej opony, efekty dziurawienia karoserii samochodowych czy całkowicie odmienna trajektoria łusek po pociskach.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  
Ocena gry 6.6 / 10 na podstawie 1081 ocen czytelników.  
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9.1 / 10 na podstawie 1350 głosów czytelników.  

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Intel Core i7 3770 3.5 GHz/AMD FX-8350 4.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970/Radeon R9 290 lub lepsza, 40 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5 2400 3.1 GHz/AMD FX 6100 3.3 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 560/Radeon HD 7700 lub lepsza, 40 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit

Recenzja gry Tom Clancy's The Division - jest nieźle, ale co dalej?

Recenzja gry Tom Clancy's The Division - jest nieźle, ale co dalej? (PC)

"Na pierwszy rzut oka dostępny obszar nie robi zbyt dużego wrażenia – ot, jedna dzielnica wielkiego miasta. Kiedy jednak zaczynamy podążać na własnych nogach do oznaczonych na mapie celów, szybko okazuje się, że wcale nie jest tak źle. Przejście z jednego krańca mapy na drugi (idąc, nie biegnąc) zajmuje około 35 minut. Jeśli dodamy do tego sporą liczbę znajdziek, na które co jakiś czas się natykamy i które warto zbierać, by zapoznać się z przeszłymi wydarzeniami, czas naszej eksploracji się wydłuża i wielkość mapy zupełnie przestaje być problemem."  więcej

Redakcja podzielona - nasze zdanie o The Division

Redakcja podzielona - nasze zdanie o The Division [16:37]

Sześć osób, sześć opinii The Division to kolejna wielka marka Ubisoftu, która z impetem szturmuje nasze komputery i konsole. Postanowiliśmy się więc podzielić naszą opinią o tej produkcji. Oto opinia sześciu redaktorów.

1:59

Video Tom Clancy's The Division

zwiastun aktualizacji 1.2 (PL)

10:30

Video Tom Clancy's The Division

Agent Origins - Escape

3:33

Video Tom Clancy's The Division

Agent Journey

Fragoria

Fragoria

Zagraj za Darmo!

Drakensang Online

Drakensang Online

Zagraj za Darmo!

Battlefield 1 PL + BONUS! - PC - 159,50 zł

kup w sklepie

PC 159,50 zł

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege - PC - 92,90 zł

promocja

PC 92,90 zł

Assassin's Creed: Unity - PC - 52,90 zł

promocja

PC 52,90 zł

Komentarze Czytelników (1527)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
21.03.2016 11:58
8
odpowiedz
misuu
3
Pretorianin
10

kolejny troll kulik8989 który 3 razy pisze to samo, chyba ma jakieś zachwianie czasoprzestrzeni zaciął się jak płyta w każdym temacie to samo, tylko że w grę nie grał ! standard tego forum. Powinien być zakaz pisania dla takich.

Division ma o wiele większy content na starcie niż Destiny, jest masę do roboty, za nim ktoś skończy w ogóle całość do end game to zajmie mu to nie z 50, a chyba ze 100 godzin, a potem dopiero zaczyna się zabawa: strefa mroku + questy daily + zabawa w zbieranie, zbieranie, przerabianie i... mamy co robić a już jesteśmy na end game (czas gry 5d 11h 14m) - tak ostatnio ciężko się wyspać i nie wiadomo za co się zabrać tyle jest do zrobienia. To jest wspaniałe że ktoś pomyślał co będzie dalej.

10/10 i tyle.

21.03.2016 21:49
8
odpowiedz
1 odpowiedź
Kserkses
91
Generał

Ta gra ma jakąś magię, a świetnie ukazuje to screen, który jeszcze udało mi się zrobić, przy zakończeniu misji wielkie bum i co ekipa robi? wszyscy byli skierowani w jeden punk, bez pośpiechu, oglądanie jak coś się pali :-) niby dla wielu może się wydawać banalne ale jest magnes w grze.. poza tym komentarze podczas gry robią swoje PawellG --> "słyszy czy nie słyszy? zrobię pajacyka"

19.03.2016 14:45
7
odpowiedz
2 odpowiedzi
dishar
72
Pretorianin

Kapitalnie efekty świetlne tu się prezentują...
https://www.youtube.com/watch?v=KiSbIMyUCRY&feature=youtu.be

21.03.2016 10:59
7
odpowiedz
3 odpowiedzi
liptox
15
Legionista

Moja bohaterka NYPD ^_^

21.03.2016 12:26
7
odpowiedz
uberg
16
Centurion

Jeśli ktoś ma 4 rdzenie i problem z ich nadmiernym wykorzystaniem, to niech zmniejszy limit klatek do 30. Ja miałem procek na 95 procent przez całą grę i zauważyłem, że po przestawieniu na 30 klatek, mam 75-80% i 3-4 stopnie mniej temperatury (nie próbowałem dawać limitu na 60 klatek, być może będzie ten sam efekt).

Gra jest wspaniała. Nie rozumiem zarzutu, ze może się ona znudzić lub że ona się szybko skończy. Mam 200 gier na Steam, Ubi i każdą musiałem skończyć i jakoś nie chce mi się ich instalować na nowo. Np. Black ops 3 nie skończyłem, bo wysiadłem z nudów, wciąż to samo, a ta gra kosztuje 150 zł. Skasowałem gta 5, fallout 4, Wieśka 3 - przechodziłem je żeby tylko przejść do końca , ale żadna gra nie zrobiła na mnie takiego wrażenia jak The Division. Ludzie wydają po 150 zł na przeróżne gry, które szybko przechodzą i o nich zapominają i nie mają problemu z tym, że gra się znudzi.

Mam 25 godzin i mnóstwo jak widać jeszcze do zrobienia. Zwiedziłem tylko połowę Manhattanu, a właściwie połowę połowy i wciąż coś odkrywam, a jeszcze czeka na mnie większa część.Strzelanie do gangusów, przynosi mi ogromną przyjemność, a jeśli masz misję, to możesz być pewny, że będzie ogniście i że będzie można sobie zrobić selfie np. na tle płonącej choinki (oczywiście ci którzy ją podpalili, zostali skutecznie ukarani i nie było to ostrzeżenie na piśmie ;)

post wyedytowany przez uberg 2016-03-21 12:27:21
21.03.2016 15:26
7
odpowiedz
2 odpowiedzi
p4go
65
Geek

Ok. Trochę refleksji. O zaletach dużo mówiono, o wadach również, ale to właśnie na wadach chciałbym się skupić.
Jest kilka różnych elementów, które wychodzą dopiero kiedy człowiek zaczyna mieć z nimi do czynienia. Z uwagi, że głównie grałem w singla 100% skończony (sam czy to w coopie)= świetna imresja z grą, to obecnie akcja moich działań przenosi się na grunt DZ- czyli właściwie tam gdzie ma być cały end game. Aktualnie mam 18 poziom DZ, więc nie za wysoki, ale rzuca powoli światło na mroczną stronę miasta.

Mam żal do twórców za:

1. Wszystkie sklepiki u vendorów, którzy oferują sprzęt ze strefy DZ z lepszym ekwipunkiem zaczynają się bodajże od levelu 10 w singlu i 30 levelu DZ, co moim zdaniem jest wadą ponieważ powini dać opcję kupna np. Od levelu DZ 5 później 10 itd. Aby nabić level 30 w DZ to jednak trzeba się trochę narobić i w momencie osiągnięcia tego min. levelu tj. 30 aby zakupy u sklepikarzy stały się możliwe są w tym samym momencie praktycznie bezcelowe,bo w stosunku do tego co będę miał na sobie to towar ze sklepu to już będzie zwykły chłam. Po nałożeniu z konkretnego ekwipunku pod styl gry/postaci, przedmioty z DZ służą jedynie jako przemiał na materiały albo na sprzedaż.

2. System rogue. Jak na razie jest spaprany, co twórcy sami zresztą przyznali w ostatnich wiadomościach...Nie opłaca się być rogue ze względu na karę jaką się płaci – ryzyko zbyt duże w stosunku do nagrody. W tym momencie spadek o np. 5-7 leveli w dół i 100k kasy, bo pomyślałeś, że zabijesz kogoś bo miał złote rękawiczki i ruszyła na Ciebie cała mapa totalnie nieopłacalny. No i ta moda na „przytulankę”. Nikt nie chce być rogalem, tylko ich zabijać. A skoro nikt nie chce zostać rogalem sam z siebie, to trzeba mu pomóc poprzez wejście pod lufę, albo strzelenie raz z pistoletu, aby pomyślał, że go atakujesz to może pęknie i odda serię zostając ofiarą rogue....To zaczyna być powszechne.

3. Zabicie aspketu niepewności, którą stawiano jako zaleta tej gry – pamiętne trailery. Nie podoba mi się to, ponieważ aktualnie nie ma właściwie obawy eksplorując DZ, że zostaniesz zaatakowany przez innego gracza. Ta adrenalinka była jak jeszcze ludzie nie wiedzieli z czym wiąże się kara za bycie rogalem. Muszą to poprawić, tak aby spotykając kogoś innego istniał ten element niepewności, celowania do siebie i zastygniecia w ruchu czekając na to czy ktoś strzeli czy się mieniemy,albo...ruszymy dalej razem. Tego stanowczo mi brakuje! System rogue sam w sobie jest ok, ale nie w obecnej postaci (zły i nie przemyślany).

4. Granie ze znajomymi. Tutaj też dali ciała z deka. Mając wysoki czy też maksymalny level w PvE to w momencie kiedy chce ze mną pograć nowy znajomy z levelem np. 10, to idąc na akcję, on powinien również mięć szansę na aktywniejsze uczestnictwo w grze. Jako rozwiązanie mogłoby posłużyć bardziej adekwatne levelowanie przeciwników. Odnosząc się do powyższego przykładu powinni być gdzieś na poziomie 15-18, czyli mniej więcej połowa mojego, bo dla znajomego 28lv przeciwnika = murowana śmierć po jednym strzale. W takim przypadku tylko ja strzelam i muszę reanimować non stop znajomego. Poszedłbym na to, abym ja na wyszym levelu otrzymywał znikomą ilość exp, ale znajomy na maksa. Pomogłoby to w szybszym levelowaniu postaci jeśli chodzi o stronę PvE. W PvP powinno pozostać tak jak jest. Czyli gracze łączeni są pod względem levelu jaki posiadają.
Gra jest świetna, ale muszą koniecznie zadbać o stronę DZ i słuchać graczy, aby dać im to co chcą w niej zobaczyć. Czekam z niecierpliwością na dalszy rozwój tej produkcji, bo ufam, że przy takiej sprzedaży UBI stanie na wysokości zadania i nie spartoli tego co do tej pory osiągnął tym tytułem.

Na koniec info o szczegółach jeśli chodzi o end game. Wydają się ciekawe, rzuciłem okiem pobieżnie. Info w języku angielskim i mogą zawierać pewne spoilery także, czytać na własną odpowiedzialność.

wccftech.com/*division-game-details-revealed-players-start-streaming-game/#ixzz43XJQCaWS [usun * po /]

post wyedytowany przez p4go 2016-03-21 15:29:09
21.03.2016 16:24
6
odpowiedz
2 odpowiedzi
PIL
158
VoiceMaster

Co prawda czas nie zawsze pozwala mi na dłuższe posiedzenie, ale zaglądam.
Jak ktoś chciałby mnie znaleźć, jestem na UPlay - P.I.L.

post wyedytowany przez PIL 2016-03-22 09:10:56
21.03.2016 19:42
6
odpowiedz
1 odpowiedź
Kamikazer
3
Legionista

Podobno the Division to takie PCtowe Destiny. Nie mam konsoli, ale jeśli takie własnie nie jest Destiny to żałuję, bo w tej grze Ubisoftu bawię się wręcz świetnie.

Grafika: świetna, klimat: rewelacyjny, strzelanie: znakomite, jedyne co tej grze mogę tak naprawdę zarzucić to fakt, że dużo się w niej biega tam i z powrotem, niemniej jednak ja bawię się świetnie :)

11.03.2016 12:32
5
odpowiedz
spirit dive
12
Legionista
9.5

Nie wierzę że to piszę ale Ubi wydało jedną z najlepiej zoptymalizowanych gier ostatnich lat. Sama gierka zajebista.
Pozdrawiam

Edit: Missclick oceny, miało być solidne 8.5

post wyedytowany przez spirit dive 2016-03-11 12:33:09
19.06.2016 20:58
odpowiedz
2 odpowiedzi
piokos
58
Legend

Joe => nie ma to jak ratować kogoś i siedzieć na nim, co? :P

nagytow => ładna mina :)

i kto to jest "rachelandrachel"?

PS. czy Wy macie mikrofony? łatwiej by było.

19.06.2016 22:53
odpowiedz
Dalerium
20
Centurion

looot do bani bo to hard tylko :) poziom ambitny to nic strasznego , tez myślałem "ze imposiblle" ale dobra technika + ekipa gitara :) trzeba elektryka dobrego z 36k siły , 1 Tank , plus 2x dps :) plus wieżyczka na środku z ogniem na "nie proszonych gości" teraz poziom ambitny robimy tak jak by to był zwykły hard , nieraz jednego dnia po kilka razy sie robiło 2 najazdy na ambitnym , tylko do farmienia , najlepszy czyste niebo na ambitnym - dziś pyknęliśmy w 12 min :)

20.06.2016 00:30
odpowiedz
piokos
58
Legend

Trzech kolesi okłada klamkami Bogu ducha winnego bandytę, tak około 1,5 minuty :-]

20.06.2016 10:59
odpowiedz
3 odpowiedzi
DM
117
AFO Neptune

Schematy FW M1A i AUGa w tym tygodniu!!! Jak szybko awanasować o 24 rangi w DZ? :) ile nocek farmienia? :)

post wyedytowany przez DM 2016-06-20 11:00:05
20.06.2016 12:56
odpowiedz
2 odpowiedzi
kaszanka9
65
Delbralstroperslerartor

Ale jaja, ktoś mnie uchwycił na zrzucie w tym temacie, nie powiem który to ja :-)

P.S. Czy ekwipunek z dwoma slotami modów jest tak rzadki?

post wyedytowany przez kaszanka9 2016-06-20 12:59:03
20.06.2016 13:46
odpowiedz
4 odpowiedzi
nagytow
127
Firestarter

Bedzie na co wydawac feniksy przez (pierwsze kilka dni). Underground vendor bedzie mial blueprinty na sprzet 268 za feniksy: http://i.imgur.com/VD1yJk1.png Jest tez bron na 229 http://i.imgur.com/MZSmbRE.png

No i skrzynka bedzie rozszerzona do 70 slotow :)

post wyedytowany przez nagytow 2016-06-20 13:53:55
20.06.2016 14:40
odpowiedz
8 odpowiedzi
piokos
58
Legend

Dobry poradnik DM http://gameplay.pl/news.asp?ID=98807

w opisie plecaka zmień critical hot :) damage

w 1.3 SMG crit'y będą rzadsze ale silniejsze bo z xx% c.h.ch zrobi się x2 w c.h.dmg. Jak ktoś miał np. 24,5% c.h.ch. to teraz będzie 49% c.h.dmg

20.06.2016 17:08
odpowiedz
piokos
58
Legend

jak pamiętam jakiś set ma umożliwiać bieganie (a raczej chodzenie) z tarczą i SMG w ręku.

PIL => c.h.ch - critical hit chance, c.h.dmg - to samo tylko że damage

20.06.2016 19:47
odpowiedz
kaszanka9
65
Delbralstroperslerartor

No ok, to ja okładałem klamką tego biedaka..

20.06.2016 22:50
odpowiedz
1 odpowiedź
bisfhcrew
76
Que pasa?

Yo! Mr White

21.06.2016 09:09
odpowiedz
2 odpowiedzi
nagytow
127
Firestarter

Fajna sesja wczoraj, szkoda tylko, ze nie dalo sie zebrac pelnych dwoch grup. Przydaloby sie lepiej zgrac z komunikacja, jak chcecie uzywac Discorda, to nie ma problemu, w sumie bezpieczniej niz czat w grze, bo inni nie slysza.

21.06.2016 09:35
odpowiedz
8 odpowiedzi
nagytow
127
Firestarter

Wlasnie zobaczylem na reddicie, niezle wejscie: https://youtu.be/tI-RA2ptFZA

21.06.2016 11:46
odpowiedz
2 odpowiedzi
DM
117
AFO Neptune

Zniknęło moje z takim trudem uzyskane FW M1A 204... z modami :/ Fakt, że miałem szał sprzedawania, ale przecież nie można sprzedać nic, co jest w użytku! Wyparowało, nie ma...

21.06.2016 12:31
odpowiedz
uberg
16
Centurion

Zniknęło moje z takim trudem uzyskane FW M1A 204

Współczuje DM! Wiem jak ciężko jest o taki sprzęt i ile na nią czekałeś. Mam nadzieję, że szybko odzyskasz i nawet coś lepszego.

No wczoraj było fajnie, ale i tak czułem się jak piąte koło u wozu :P jak zbudujecie sobie fajną ekipę, to wtedy w DZ będzie jeszcze fajniej, chociaż teraz zbliżają się podziemia, więc to klimat idealny do gry w nocy.

Nawet nie wiedziałem co tam się stało na wydawce. Nagle dostałem Rouge i zanim zareagowałem, już było po wszystkim. Stresujące, kiedy latasz po DZ na pełno, bo wtedy już w głowie mam wydawkę i coś takiego dekoncentruje.

@piokos jeśli masz problemy z grafiką w czasie gry (ja ostatnio z czymś takim zrobiłem falcona, normalnie nie widziałem dronów, strzelałem niemal na ślepo z odpalonym impulsem), to zrób "sprawdzenie spójności plików gry" w aplikacji UBI i powinno to pomóc.

https://www.youtube.com/watch?v=xWxDoFWK5NI&feature=youtu.be

21.06.2016 13:20
odpowiedz
4 odpowiedzi
Dalerium
20
Centurion

Na ten moment już się nie opłaca biegać bo Dz 05 - 06

bo wszystko co tam znajdziesz na 204 lub 240 będzie crapem po pathu :) teraz tylko dz 01 zbierać matsy i jak wyjdzie path to będą schematy na 229 bronie

21.06.2016 16:36
odpowiedz
nagytow
127
Firestarter

A to cuda, Uplay w koncu ma weryfikacje dwuetapowa.
https://account-uplay.ubi.com/en-GB/account/security-settings

21.06.2016 17:00
odpowiedz
1 odpowiedź
piokos
58
Legend

jak się okazuje to random jest dla wszystkich jest ten sam :)
https://www.youtube.com/watch?v=UscThjk3vZ8

przynajmniej masz pociechę jak wycrafcisz jakieś gówno to w tym samym momencie ktoś też warknął pod nosem "k....a mać"

21.06.2016 21:43
odpowiedz
Little Joe
96
Silent Man

Agenci! Może by tak stworzyć wątek seryjny? Można by wkleić parę podstawowych zasad w pierwszym poście, poradniki jakieś (ostani DM'a!). Bo mie odświeżanie strony po dwa razy (raz: żeby wejść w dany wątek; dwa: żeby "zjechać" na sam dół) denerwuje. Już wcześniej ktoś to nawet proponował.

22.06.2016 22:14
odpowiedz
5 odpowiedzi
kaszanka9
65
Delbralstroperslerartor

DM

Czytałem twój poradnik http://gameplay.pl/news.asp?ID=98807 , nie chciałem tam zgłaszać, ale "Maska zawsze posiada jeden slot na modyfikacje" to chyba pomyłka, mam taką co ma 2 sloty.

23.06.2016 00:30
odpowiedz
spokoziomsu12
0
Legionista

super gra, wlasnie ja kupilem

23.06.2016 12:52
1
odpowiedz
4 odpowiedzi
nagytow
127
Firestarter

Dzisiejszy stream SotG bardzo pozytywny.

Powtorzyli info o bonusach broni:
- LMG - ok 20-25% wiecej obrazen przeciwko celom poza oslona
- Shotguny - w pve po trafieniu przeciwnika ten sie zachwieje i przez chwile nie bedzie mogl wykonac zadnej akcji, w pvp beda mialy zwiekszone obrazenia o 30%
- AR - ok 20-25% wiecej obrazen pancerza u przeciwnikow w pve
-SMG - zmiana szansy na crita na obrazenia od crita (wyjasnili, ze to przez hard capa na szanse na crita) oraz redukcja bazowych obrazen o 10%
- MMR - zostaje to samo, ale im szybciej sie strzela, tym bardziej celownik bedzie sie rozjezdzal i celnosc zmniejszala (bardziej niz teraz)

Wazna informacja: te zmiany dotycza tylko nowych broni (poza nerfem obrazen smg), obecne zachowuja swoje bonusy.

Nerf setu sentry: bonus za cztery czesci zostanie czesciowo przeniesiony do pieciu czesci.

Nerf specjalnej amunicji: redukcja obrazen o 75%, amunicja zapalajaca ma skrocony czas dzialania, wybuchowa nie zadaje dodatkowych obrazen od wybuchu, po prostu bazowe obrazenia beda teraz aoe. To powinno zapobiec one-shot kills w DZ.

Nowe unikalne bronie:
- Showstopper - shotgun automatyczny z talentem zwiekszajacym celnosc w miare ubywania naboi w magazynku
- G36 – AR z talentem zwiekszajacym obrazenia, gdy skille nie sa na cooldownie
- SWD - snajperka z talentem, ktory gwarantuje, ze po zabiciu celu nastepny strzal bedzie critem
- PP19 –SMG z talentem, ktory przyspiesza ladowanie broni w miare zadawania krytycznych obrazen

Na koniec najlepsza wiadomosc:
Bedzie mozna rekalibrowac talenty na broni, placic bedziemy "weapon kits" zbieranymi z mobow.

24.06.2016 00:58
odpowiedz
adamz01
0
Legionista

Grafika wygląda świetnie ale twórcy powinni się z nią bardziej starać bo wtedy pozostają niedociągnięcia jak fragment muru, w lewym dolnym rogu screena nr. 28

24.06.2016 09:34
odpowiedz
1 odpowiedź
MaderFakir
1
Junior

Jak to jest, tu wszyscy chwalą a na steam 98% negatywnych pozdro.

24.06.2016 12:24
odpowiedz
1 odpowiedź
uberg
16
Centurion

Ostatnio śmigam głównie po DZ. Olewam rogale, najwyżej dopadną i okradną (wczoraj dwóch chciało mnie ubić, dostałem z bomby, ale i tak im uciekłem, co mnie za tchórz zamiast walczyć) Nie widzę jakoś sensu na hardowe najazdy. Chwila czasu w strefie i myk - wpadają mi nakolanniki (niestety na nic mi się przydały). Żeby coś takiego dostać na falconie, to musiałbym chyba jajo znieść albo ambitny machnąć, który mnie przerasta (randomy po 220 się wycofują widząc moje 213). Są już nowe tygodniówki, to może też coś wpadnie na 240 (najlepiej napastnik). Dziś centralnie w DZ mobkom szajba odbiła. Same grubasy ze zbiornikami i na każdym rogu npc walczyły ze sobą - był taki kociokwik, że ciężko było ogarnąć, a nawet uciekać. Zrzuty niestety nie porażały zawartością. Ekipę pilnującą, jeszcze można było jakoś zlikwidować, ale zza pleców wyskoczyli kolejni i już nie chciałem się z nimi strzelać, więc otwierałem skrzynkę, a ci pruli do mnie ze wszystkiego co mieli. Finał mógł być tylko taki: http://s1.fotowrzut.pl/P6WIEVYKDJ/1.jpg

Ostatnio założyłem 4 części taktyka i myślę sobie - no, dawajcie rogale na solo, już nie będę żył w strachu przed wami i potem spojrzałem na wytrzymałość - 100k i jeszcze niższy dps i podkuliłem ogon.

Ciężko jest zbudować silnego agenta. Po mozolnym wspinaniu się na drabinę wytrzymałości, to po prostu sobie można grę odpuścić z braku postępu. Ja od marca nie grałem z nic innego, a sporo było premier. Wchodzę do gry dla zabawy, a chce pójść w górę, ponieważ chce się móc bronić i nie być agentem do bicia. Twórcy nie dają szansy na rozwój postaci i kolejne sety, czy broń, która będzie dostępna tylko dla nielicznych, to raczej będzie dla mnie setowym oceanem niedostępności.

post wyedytowany przez uberg 2016-06-24 12:36:12
24.06.2016 15:38
odpowiedz
7 odpowiedzi
DM
117
AFO Neptune

Ciężko jest zbudować silnego agenta. Po mozolnym wspinaniu się na drabinę wytrzymałości, to po prostu sobie można grę odpuścić z braku postępu. Ja od marca nie grałem z nic innego, a sporo było premier. Wchodzę do gry dla zabawy, a chce pójść w górę, ponieważ chce się móc bronić i nie być agentem do bicia. Twórcy nie dają szansy na rozwój postaci

coś chyba musze bardziej dosadnie w poradniku napisać... :)

to nie tak uberg... twórcy dają ci pełno szans na pójście w górę, ale z nich nie korzystasz! Nie dostaniesz osiagnięcia za przejście gry na poziomie trudnym, jeśli sto razy zaliczysz ją na łatwym, nie dostaniesz dyplomu studiów, jeśli 3 razy ukończysz liceum - a to właśnie robisz.. od marca!

Żeby pójść w górę musisz się bardziej wysilić (nie na ilość czasu), a nie powtarzać ciągle to samo. Ganiasz po DZ, przejmujesz zrzuty, ale gdzie - w DZ01 i 02 pewnie - i za ten poziom i za najazdy na hardzie dostajesz adekwatny loot, osiągnąłeś już max w tym przedziale - lepszych nagród nie będzie, bo... niby za co?

Teraz dopakujesz agenta zbierając zrzuty w DZ05-06 tylko, ładując w sprzęt mody 32lvl, najlepiej wykraftowane, a te kupisz w DZ od rangi 75 w zwyż, i wreszcie - robiąc najazdy na ambitnym poziomie. Za to wszystko są lepsze nagrody i za to można iść w górę, nie za kolejne 200 godzin w DZ01..

i jak mogłeś się przekonać - w 4-5 osobowej ekipie bieganie po DZ06 nie jest wielkim wysiłkiem. Trzeba celować w rangę 75+, trzeba próbować amibitnych, trzeba szukać nowych wyzwań, a nie zwalać, że twórcy czy gra ci czegoś nie pozwala :)
no i niestety szykować portfel na dodatek jak najszybciej... takie gry żyją dzięki nowej zawartości głównie...

ps
w jakiej kategorii sie te wątki cykliczne robi?

post wyedytowany przez DM 2016-06-24 16:15:29
24.06.2016 16:18
odpowiedz
1 odpowiedź
hennepin
5
Legionista

@Kaszanka, co ja paczę, tyle czasu minęło a Ty dalej grasz w The Division. czyżby Ci się gra spodobała i już nie jest taka zła?

24.06.2016 16:42
odpowiedz
Little Joe
96
Silent Man

Kurde co to, jakiś wysyp nowych graczy? Ostatnio zauważyłem że po kryjówkach pełno ludków z poziomem poniżej 30. Jestem teraz w The Cavern i 7 graczy, wszyscy level nie wyższy niż paręnaście. :O

Szlag! 95-97 stopni na karcie graficznej. :O Cholerne upały...
Jaki jest niebezpieczny limit temperatury na karcie? Bo cholerstwo dochodzi do 99... o_O

post wyedytowany przez Little Joe 2016-06-24 17:45:04
24.06.2016 16:57
odpowiedz
2 odpowiedzi
liptox
15
Legionista

Kurde panowie pomóżcie :) powróciłem do gry po długiej przerwie, chciałbym by ktos mi doradził w jaki zestaw iść, gram głownie solo, chciałbym mieć wytrzymałość i dps, ale z tego co widzę to nie idzie zrobić postaci by miała te 2 umiejętności na wysokim poziomie. Na dzień dzisiejszy moja kobieta wyglada tak :/

24.06.2016 21:00
odpowiedz
2 odpowiedzi
nagytow
127
Firestarter

Skrypt otwierajacy ostatnia strone w watku: http://pastebin.com/4a9d5eSq

Ja zostawiam wszystkie zielone skrzynki na 240 do wyjscia dodatku. Bedzie szansa dostac z nich nowe sety, mimo ze wciaz na 240.

Watek cykliczny moglby byc w grach akcji, ewentualnie w karczmach.

25.06.2016 04:58
odpowiedz
2 odpowiedzi
borubarek
22
Chorąży

siema, da sie grac samemu w the division? :) gra/grał ktoś tak? :)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze