War Thunder [PS4]

War Thunder to utrzymany w konwencji gry MMO symulator pola walki, wyprodukowany przez studio Gaijin Entertainment. Gracze mogą zasiąść za sterami samolotów bądź czołgów i rozegrać historyczne starcia z okresu II wojny światowej oraz wojny koreańskiej. W grze znajdziemy dziesiątki wiernie odwzorowanych pojazdów, dokładne mapy terenów oraz realistyczną fizykę i model uszkodzeń.

wersja językowa:
angielska

War Thunder data premiery gry na PS4:

29 listopada 2013 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

29 listopada 2013 ( Europejska premiera PAL )

03 czerwca 2014 ( premiera w USA NTSC )

gry podobne do War Thunder:

World of Tanks
Air Conflicts: Vietnam Ultimate Edition

Symulacje, II wojna światowa, samoloty, zagraj za darmo, sieciowe

War Thunder jest grą sieciową wydaną w formule free-to-play pozwalającą na rozegranie historycznych starć z okresu drugiej wojny światowej oraz wojny koreańskiej. Cechą szczególną tytułu jest możliwość wzięcia udziału w bitwach łączonych. Piloci, czołgiści a w przyszłości marynarze staną do walki na jednym polu bitwy, zaś zwycięstwo będzie zależało od współdziałania wszystkich trzech sił: lotnictwa, wojsk pancernych oraz marynarki wojennej. Gra została stworzona przez Rosyjskie studio Gaijin Entertainment znane z takich produkcji jak m.in. Wings of Prey, Birds of Steel oraz Apache: Air Assault.

Do dyspozycji graczy oddano całą gamę pojazdów, które brały udział w starciach z powyższego okresu. Możemy zasiąść za sterami zarówno różnego rodzaju myśliwców i bombowców, jak również pokierować czołgami, niszczycielami czołgów czy działkami przeciwlotniczymi, szczególnie przydatnymi podczas rozgrywania bitew łączonych. Aktualnie dostępne jest kilkaset samolotów należących do lotnictwa Niemiec, Związku Radzieckiego, Wielkiej Brytanii, Japonii oraz Stanów Zjednoczonych oraz kilkadziesiąt niemieckich i radzieckich pojazdów pancernych. Wszystkie maszyny opisane są szeregiem statystyk odwzorowujących ich rzeczywiste osiągi. Rozgrywając kolejne starcia będziemy mogli regularnie powiększać naszą kolekcję pojazdów, jak również usprawniać aktualnie posiadane modele ulepszając ich podzespoły czy też dobierając odpowiednią do rozgrywanej misji amunicję.

W starciach może brać udział do trzydziestu graczy podzielonych na dwie drużyny, przy czym zależnie od wybranego trybu, możemy zdecydować się na rozgrywkę jedynie za pomocą samolotów czy też czołgów (bitwy zręcznościowe) lub też rozegrać bitwę łączoną, w której na polu walki spotka się jednocześnie lotnictwo i wojska pancerne (bitwy realistyczne oraz symulacja). Do walki możemy stanąć samodzielnie, bądź też w plutonie/szwadronie liczącym maksymalnie cztery osoby.

War Thunder posiada bardzo rozbudowany, realistyczny system fizyki oraz uszkodzeń. Zarówno samoloty jak i czołgi zachowują się tak, jak ich rzeczywiste odpowiedniki, zaś wyeliminowanie oponenta następuje dopiero, gdy jego załoga straci przytomność bądź też zniszczymy krytyczne elementy pojazdu, takie jak: silniki czy magazyn amunicyjny. W starciach zręcznościowych interfejs użytkownika ułatwia nam celowanie we wrażliwe fragmenty wrogich maszyn; w bitwach realistycznych nie mamy już tego udogodnienia. Na szczęście dzięki szeregowi rozbudowanych samouczków gra nadaje się zarówno dla początkujących lotników i czołgistów jak również dla zaprawionych w wirtualnych bojach graczy.

Produkcje Gaijin Entertainment znane są z atrakcyjnej grafiki i War Thunder kontynuuję tę tradycję. Wszystkie mapy stworzono na podstawie współczesnych zdjęć satelitarnych zmodyfikowanych o dane z map pochodzących z 1940 roku. Udostępniono też rozbudowane funkcje społecznościowe, pozwalające m.in. zakładać klany, zawierać sojusze oraz organizować starcia z konkurencyjnymi grupami.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  
Ocena gry 8.1 / 10 na podstawie 127 ocen czytelników.  
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8.3 / 10 na podstawie 41 głosów czytelników.  

Zwycięstwo jest nasze

Zwycięstwo jest nasze [3:55]

7:22

Video War Thunder

update 1.53 (PL)

7:07

Video War Thunder

update 1.70 (PL)

4:24

Video War Thunder

Dagor Engine 4.0

komentarze czytelników


TheGorylEu  2013-11-19 - 13:38

Witam. Powiedzcie mi tylko czy będzie dostępna wersja gry też na ps3?

Tirisval  2013-12-02 - 12:30

Powiem szczerze, że mam strasznie mieszane uczucia. Z jednej strony sam system sterowania na PS4 podoba mi się 10 razy lepiej niż na PC, z drugiej strony grafika jest 10 razy gorsza niż na moim laptopie na średnich detalach. Osobiście nie rozumiem tego. Przeszedłem Killzone Shadow Fall i NFS Rivals gram i grafika wyrywa z butów a jak zobaczyłem War Thundera na PS4 to załamka mnie złapała jak tą grafikę zobaczyłem tym bardziej że na PC zrobili to o niebo lepiej -.- niby są jakieś opcje ustawienia grafiki ale prawdę mówiąc nie wiele to zmienia. Czekam aż ktoś jeszcze kto sprawdzał to już na swojej Konsoli PS4 Tęgrę i się wypowie i być może jakimś cudem poda jakiś sposób który zrobi grafikę taką samą jak na PC jest być może ja robię jakiś błąd.

szyber  2013-12-07 - 17:46

Co prawda nie posiadam ps4 tylko ps3 ale widziałem już 4-kę w akcji. Powiem że szału nie ma. Oczywiście graficznie jest lepiej niz w przypadku 3-jki ale nie jest to jakaś przepaść jak można by się spodziewać. Cena w stosuku do tego co ta konsolka oferuje też jest nieco zawyżona. Na pewno o wiele jest lepszy pad z wbudowanym głośnikiem i touchpadem. Być może to dopiero początki i producenci gier nie wykorzystują jeszcze w pełni możliwości tej konsoli. Jednak póki co jest średnio...

Tirisval  2013-12-09 - 22:42

No wiadomo, że to początek dopiero, będzie dużo lepiej czekam np. już na Wiedźmina 3 tam już widać ładnie co się piecze, a dopiero efekt będzie mocny gdy przestaną już prawie wypuszczać gry na PS3 i X360 bo nie będą dawały rady, co choćby pokazuje już sam Wiedźmin 3 wyjdzie tylko na PC,PS4 i XBOX ONE. Ja osobiście jestem dobrej myśli, aczkolwiek nie koniecznie muszę mieć racje.

FIREBLAST  2014-05-10 - 23:34

Niestety "Tirisval" ale też ściągnąłem dzisiaj i grafika jest dokładnie 10x gorsza niż na moim starym lapku, co się dzieje dlaczego tak jest nie mam zielonego pojęcia i też jestem tym zszokowany, TRA-GE-DIA, na PC samoloty bardzo widowiskowo się rozpadały i uszkodzone zostawiały na niebie dłuuuugi warkocz dymu a na PS jest to prawie maksymalnie okrojone o rozpadaniu i odpadaniu części już można zapomnieć ZAŁAMKA!!!!

grzelulukas  2014-07-07 - 14:59

Nie grałem na PC więc nie mam porównania, ale mnie ta gra "pozamiatała" i nie graficznie, ale w kontekście dynamiki, tego co się dzieje na mapie + cała masa samolotów czołgów itd. Co do grafiki odnośnie zdania przedmówców to może kwestia czasu i odpowiednich aktualizacji...

grzelulukas  2014-07-07 - 15:02

BTW będzie jakaś aktualizacja zmieniająca język na PL?

8.0

mitek32  2014-10-11 - 23:43

Biorąc pod uwagę fakt, że jest to darmówka, to można bez wahania stwierdzić, że gra się w War Thundera bardzo przyjemnie. Gra jest bardzo dynamiczna i mocno wciąga, więc jak na darmowy tytuł to good job :)

PLminePL1  2015-05-09 - 22:45

Czy aby w tą grę grać, trzeba mieć PlayStation Plus?

Toorex  2015-06-10 - 15:15

Nie, nie trzeba mieć PS+. Powiecie mi czemu 90% bitw mam na tej samej mapie? Mglisty albion. Prawie cały czas ta mapa mi się załącza