War Thunder [PS4]

War Thunder to utrzymana w konwencji gry MMO symulacja lotnicza, wyprodukowana przez studio Gaijin Entertainment. Gracze wcielają się w role pilotów i uczestniczą w podniebnych potyczkach z okresu II wojny światowej. Twórcy postarali się o wierne odwzorowanie modeli kilkudziesięciu samolotów, a także dokładne mapy terenów i realistyczną fizykę lotu.

wersja językowa:
angielska

War Thunder data premiery gry na PS4:

29 listopada 2013 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

29 listopada 2013 ( Europejska premiera PAL )

27 maja 2014 ( premiera w USA NTSC )

gry MMO, II wojna światowa, samoloty, zagraj za darmo, sieciowe

War Thunder to sieciówka symulująca powietrzne starcia z czasów II wojny światowej, która dzięki aspektowi MMO daje nam okazję bawienia się z tysiącami innych graczy. Jest to produkcja rosyjskiego studia Gajin, znanego z tytułów takich jak m.in. Wings of Prey, Birds of Steel oraz Apache: Air Assault.

Gra umożliwia wzięcie udziału we wszystkich ważnych powietrznych starciach tego okresu historycznego. Całość została jednocześnie zaprojektowana tak, aby oferowała coś zarówno dla samotnych wilków, jak i tych fanów, którzy mają ochotę poprowadzić do boju własny szwadron. Studio Gaijin nie chciało tworzyć prostej zręcznościówki, dlatego spory nacisk położono na realizm. Do naszej dyspozycji oddanych zostaje kilkaset maszyn należących do lotnictwa Niemiec, Związku Radzieckiego, Wielkiej Brytanii, Japonii oraz Stanów Zjednoczonych. Każdy samolot posiada oczywiście osiągi zgodne z rzeczywistymi oraz odtworzony z najdrobniejszymi detalami interaktywny kokpit. Co ciekawe, same bitwy nie ograniczają się jedynie do potyczek w powietrzu. W starciach biorą udział również czołgi, inne pojazdy, artyleria, statki wodne, a nawet piechota, choć gracze nie mogą przejąć nad nimi bezpośredniej kontroli.

Żadna produkcja MMO nie może się obyć bez jakiegoś systemu rozwoju i War Thunder nie jest wyjątkiem. Gra umożliwia modyfikowanie maszyn, kupowanie i ulepszanie uzbrojenia oraz pozwala zdobywać nowe umiejętności pilotażu. Wszystko to okazuje się przydatne zarówno podczas kooperacyjnych misji przeciwko sztucznej inteligencji, jak i wielkich sieciowych bitew, w których za sterami każdego samolotu zasiada inny gracz. Udostępniono też rozbudowane funkcje społecznościowe, pozwalające m.in. zakładać klany, zawierać sojusze oraz organizować starcia z konkurencyjnymi grupami.

Produkcje Gaijin Entertainment znane są z atrakcyjnej grafiki i War Thunder kontynuuję tę tradycję. Wszystkie mapy stworzono na podstawie współczesnych zdjęć satelitarnych zmodyfikowanych o dane z map pochodzących z 1940 roku. Zadbano też o rozbudowany system zniszczeń maszyn symulujący wszystko – od małych zadrapań, aż po uszkodzenia silnika. Gra bierze pod uwagę nie tylko kaliber pocisków, ale również pokonany przez nie dystans, kąt uderzenia oraz wiele innych współczynników.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

War Thunder Gaijilla - trailer

War Thunder Gaijilla - trailer [0:39]

1:33

Video War Thunder

czołgi

1:35

Video War Thunder

pierwsze urodziny

2:06

Video War Thunder

zwiastun wersji na PS4

komentarze czytelników


TheGorylEu  2013-11-19 - 13:38

Witam. Powiedzcie mi tylko czy będzie dostępna wersja gry też na ps3?

Tirisval  2013-12-02 - 12:30

Powiem szczerze, że mam strasznie mieszane uczucia. Z jednej strony sam system sterowania na PS4 podoba mi się 10 razy lepiej niż na PC, z drugiej strony grafika jest 10 razy gorsza niż na moim laptopie na średnich detalach. Osobiście nie rozumiem tego. Przeszedłem Killzone Shadow Fall i NFS Rivals gram i grafika wyrywa z butów a jak zobaczyłem War Thundera na PS4 to załamka mnie złapała jak tą grafikę zobaczyłem tym bardziej że na PC zrobili to o niebo lepiej -.- niby są jakieś opcje ustawienia grafiki ale prawdę mówiąc nie wiele to zmienia. Czekam aż ktoś jeszcze kto sprawdzał to już na swojej Konsoli PS4 Tęgrę i się wypowie i być może jakimś cudem poda jakiś sposób który zrobi grafikę taką samą jak na PC jest być może ja robię jakiś błąd.

szyber  2013-12-07 - 17:46

Co prawda nie posiadam ps4 tylko ps3 ale widziałem już 4-kę w akcji. Powiem że szału nie ma. Oczywiście graficznie jest lepiej niz w przypadku 3-jki ale nie jest to jakaś przepaść jak można by się spodziewać. Cena w stosuku do tego co ta konsolka oferuje też jest nieco zawyżona. Na pewno o wiele jest lepszy pad z wbudowanym głośnikiem i touchpadem. Być może to dopiero początki i producenci gier nie wykorzystują jeszcze w pełni możliwości tej konsoli. Jednak póki co jest średnio...

Tirisval  2013-12-09 - 22:42

No wiadomo, że to początek dopiero, będzie dużo lepiej czekam np. już na Wiedźmina 3 tam już widać ładnie co się piecze, a dopiero efekt będzie mocny gdy przestaną już prawie wypuszczać gry na PS3 i X360 bo nie będą dawały rady, co choćby pokazuje już sam Wiedźmin 3 wyjdzie tylko na PC,PS4 i XBOX ONE. Ja osobiście jestem dobrej myśli, aczkolwiek nie koniecznie muszę mieć racje.