Zack Zero [PC]

Zack Zero to kolorowa platformówka, łącząca klasyczny model rozgrywki ze współczesną grafiką i pomysłami. Gracze wcielają się w Zacka Zero, kosmicznego bohatera, który próbuje uratować swoją ukochaną z rąk złego Zulroga.

wersja językowa:
angielska

Zack Zero data premiery gry na PC:

29 kwietnia 2013 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

29 kwietnia 2013 ( premiera w USA )

gry podobne do Zack Zero:

Limbo
Deadlight
Flashback

Akcji, science-fiction, platformówki, indie, 2.5D

Zack Zero jest tradycyjną i pełną akcji grą platformową osadzoną w świecie sci-fi, w której wcielamy się w dzielnego bohatera, próbującego uratować swoją porwaną ukochaną. Gra jest debiutem w branży niezależnego studia Crocodile Entertainment.

Głównym bohaterem gry jest Zack Zero, który stara się uratować swoją dziewczynę Marlene. Została ona porwana przez złego Zurloga, pałającego żądzą zemsty i próbującego bezskutecznie pokonać Zacka, co rusz niweczącego jego niecne plany. Historia gry jest przedstawiona w sympatyczny i zabawny sposób, tak więc można traktować ją jako parodię tradycyjnych motywów znanych z filmów czy kreskówek sci-fi. Kolejne fragmenty fabuły poznajemy dzięki komiksowym przerywnikom pomiędzy poszczególnymi poziomami.

Co prawda Zack porusza się po trójwymiarowych planszach, jednak akcję gry zawsze obserwujemy z boku, przez co tytuł przypomina tradycyjne dwuwymiarowe platformówki. Nasz bohater wyposażony jest w kombinezon pozwalający mu władać mocami trzech żywiołów – ognia, lodu i ziemi. W różnych miejscach, na odwiedzanych przez nas poziomach, znajdziemy specjalne kryształy pozwalające Zackowi na stopniowe odblokowanie, opanowanie i ulepszenie 10 specjalnych umiejętności. Wykorzystujemy je w pojedynkach oraz eksploracji poziomów, w których znajdziemy wiele ukrytych bonusów i niespodzianek.

Podróżując przez 20 stworzonych przez twórców poziomów, będziemy skakać, biegać, rozwiązywać proste zagadki, unikać pułapek oraz walczyć z pięcioma dużymi bossami. Aby wygrać z bossem musimy najczęściej zapamiętać proste schematy jego ataków i wykorzystać jego słabe strony.

Tryb gry: single player  
Oczekiwania czytelników: 6.7 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.  

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Quad Core 2.8 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce GTX 275 lub lepsza), 4 GB HDD, Windows XP/Vista(SP1)/7/8

zwiastun na premierę

zwiastun na premierę [1:22]

Zwiastun na premierę, promujący grę Zack Zero. Wcielamy się w niej w tytułowego Zacka Zero, który chce odbić swą dziewczynę Marlene z rąk złowrogiego Zurloga.

komentarze czytelników


Rtype1  2013-04-29 - 04:51

Gra od miesiąca krąży w necie a premiera zapowiadana na dziś. Piraci się pospieszyli tym razem.

gutexo  2013-08-21 - 01:22

a ty co tak późno piszesz tą message (czyt. wiadomość) i czego nie przeszłeś jeszcze sorry ale ciekawość mnie ZJADA

Meno1986  2013-10-08 - 12:11

Gra dostępna za 1,5 $: http://groupees.com/bab7