Super Hexagon [PC]

Minimalistyczna gra zręcznościowa wymagająca ogromnego refleksu. Sterujemy niewielkim trójkątem poruszającym się po krawędziach hexagonu i staramy się uniknąć zderzenia z nadlatującymi ze wszystkich stron formacjami.

wersja językowa:
angielska

Super Hexagon data premiery gry na PC:

27 listopada 2012 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

27 listopada 2012 ( premiera w USA )

gry podobne do Super Hexagon:

Limbo
Curiosity: What's Inside the Cube?
VVVVVV

Zręcznościowe, 2D, minimalistyczne, indie

Super Hexagon to niewielka produkcja niezależna stworzona pierwotnie na urządzenia mobilne z systemem iOS. Obejmujemy w niej kontrolę nad małym trójkątem przyczepionym do znajdującego się na środku ekranu sześciokąta - hexagonu. Zadanie gracza polega na takim przemieszczaniu się po jego krawędzi, aby uniknąć zmiażdżenia przez zbliżające się w zawrotnym tempie ze wszystkich stron kształty, często układające się w określone dla każdego z etapów formacje.

Terry Cavanagh, twórca tego tytułu mający na swoim koncie również grę VVVVVV, postanowił zawiesić wysoko poprzeczkę i na samym początku zabawy udostępnił graczom trzy poziomy trudności: trudny, trudniejszy i najtrudniejszy. Dla osób o stalowych nerwach i małpiej zręczności przygotowano również jeszcze bardziej wymagające poziomy, które odblokowują się po przeżyciu minuty na każdym z tych etapów. Wbrew pozorom jest to naprawdę nie lada wyzwanie, gdyż początkowo sukcesem jest przetrwanie przez kilka sekund wobec tempa napływania zabójczych linii.

Oprawa graficzna również podkreśla minimalistyczny charakter produkcji. Mamy do czynienia ze zmieniającymi się co kilkanaście sekund kolorami tła i pulsujących wielokątów. Do dalszej zabawy zagrzewa graczy elektroniczna muzyka skomponowana przez muzyka o pseudonimie Chipzel.

Tryb gry: single player  

Gramy w Super Hexagon - wielokątny koszmar

Gramy w Super Hexagon - wielokątny koszmar [7:31]

Gra, która niszczy ludzi. W kilka sekund. W zakamarkach Steama i świata gier mobilnych czają się tytuły takie jak Super Hexagon. Ta mała gra przetestuje Wasz refleks, cierpliwość i wzrok, a do tego wciągnie jak bagno. Nie ma litości. Są tylko wielokąty.

komentarze czytelników


boskijaro  2013-02-09 - 09:55

Bardzo trudna, ale wciąga :D

szyszka_PC  2013-05-02 - 17:08

Gdyby była darmowa, to bym zagrał.

Warfront  2013-09-09 - 21:17

http://www.kongregate.com/games/TerryCavanagh_B/hexagon Darmowa wersja, lekko trudniejsza, bo dotykanie boków ścian (nie frontów) też uśmierca.

9.0

BliBs_Pl  2013-09-09 - 22:10

Ale też o wiele mniej urozmaicona. Kiedyś - niedługo po premierze grałem w to sporo i szczytem moich umiejętności było dojście do poziomu Hyper Hexagonest i zrobienie w nim 20 sekund. [2] Nie przesadzaj, że jest darmowa, bo nie dość, że kosztuje 3 euro, to jeszcze była w wielu promocjach.

Warfront  2013-09-12 - 17:03

Ja po około pół godziny grania z przerwami zrobiłem te 60 sekund (w darmowej wersji). Mój piąty, chyba, wynik to 59.35s. Mówię wam, wnerwiłem się, jak nigdy!

Bombel_xD  2013-12-25 - 11:24

Gra jest naprawdę świetna. Jeśli ktoś chciałby pełną wersję tej gry, to niech pisze do mnie na GG: 45164119