Tiny Troopers [PC]

Wzorowana na cyklu Cannon Fodder zręcznościowa gra akcji, w której obejmujemy dowództwo nad niewielką grupką solidnie uzbrojonych żołnierzyków. Naszym zadaniem jest głównie mordowanie setek wrogów. Kamera umieszczona jest wysoko nad głowami postaci, a całość oferuje mocno humorystyczne podejście do wojennej tematyki.

wersja językowa:
z polskimi napisami

Tiny Troopers data premiery gry na PC:

24 sierpnia 2012 ( światowa data premiery )

25 czerwca 2013 ( data wydania w Polsce )

24 sierpnia 2012 ( premiera w USA )

gry podobne do Tiny Troopers:

Cannon Fodder
Pineapple Smash Crew

akcji, indie

Tiny Troopers to zręcznościowa strzelana inspirowana kultową serią Cannon Fodder. Jest to produkcja niezależnego fińskiego studia Kukouri Mobile Entertainment, znanego z wypuszczonej jedynie na systemy mobilne gry logicznej Mecha Worlds.

Autorzy nie silili się na żadną powagę i zamiast tego zaoferowali luźny zestaw scenariuszy przedstawiający mocno humorystyczne podejście do tematu. Gracz przejmuje kontrolę nad niewielkim oddziałem żołnierzyków i wyrusza na współczesne pola bitewne w celu zamordowania setek wrogów. Akcja ukazana jest z kamery umieszczonej wysoko nad głowami bohaterów. W szeregach nieprzyjacielskich armii znajdziemy zwykłą piechotę, snajperów, a nawet czołgi. Twórcy przygotowali trzydzieści rozbudowanych misji o wysokim poziomie trudności, które oferują sporą różnorodność wyzwań. Będziemy musieli m.in. chronić dziennikarza wojennego, bronić strategicznej pozycji przed falami nieprzyjaciół, czy zdemolować struktury defensywne wrogów.

Wiele sukcesów okupimy śmiercią członków oddziału. Na szczęście nigdy nie zabraknie nam nowych rekrutów gotowych zająć miejsce poległych. Jednocześnie warto jednak ograniczyć straty do minimum, ponieważ doświadczeni żołnierze są bardziej wytrzymali niż żółtodzioby. W pomyślnym ukończeniu zadań pomagają zdobywane po drodze punkty dowodzenia, za które kupujemy lepsze uzbrojenie, wzywamy wsparcie w trakcie misji (np. w postaci nalotu) oraz wprowadzamy do drużyny specjalistów takich jak komandos, medyk, czy wojak wyposażony w ciężkie działko maszynowe.

Tiny Troopers pierwotnie ukazało się na urządzenia mobilne działające pod kontrolą systemów iOS oraz Android. W porównaniu z tymi wersjami edycja pecetowa może się pochwalić znacznie ulepszoną grafiką. Zwiększona została szczegółowość obiektów i tekstur, a zabawę dodatkowo umila ładniejszy system oświetlenia.

Tryb gry: single player  

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Core 2 Duo 1.8 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 7900 lub lepsza), 500 MB HDD, Windows XP(SP3)/Vista/7

Tiny Troopers Tryb Zombie

Tiny Troopers Tryb Zombie [1:12]

Zwiastun z gry Tiny Troopers prezentujący specjalny tryb rozgrywki, w którym walczymy z zombie.

komentarze czytelników


Kita8000  2013-06-24 - 22:37

Jutro premiera! Lecę do kiosku :)

craig10master  2013-09-27 - 21:10

gra fantastyczna jak na indie daje 9

4.0

SpeedJ01  2014-12-06 - 20:52

To strasznie słaba gra!!! Beznadziejne AI (bo czasami nie reaguje na naszą obecność), nudne misje (ubić tego, ubić tamtego itd.), małe urozmaicenie klas (pomiędzy Grenadierem a Medykiem nie ma prawie żadnej różnicy), stosunkowo nudne chodzenie po niektórych mapach, bardzo mała kara za zabicie cywili i kurczaków (chyba z -10 za cywila i -5 za kurczaka) i pojawiające się czasami bugi. Przyznam się szczerze, grałem na Easy w większość misji, żeby mógł mnie ktoś później poprawić (jakby co).