Universe Sandbox [PC]

Symulator przestrzeni kosmicznej. Zmieniamy orbity planet, tworzymy czarne dziury, doprowadzamy do kolizji galaktyk i obserwujemy, w jaki sposób podejmowane decyzje wpływają na cały Wszechświat.

wersja językowa:
angielska

Universe Sandbox data premiery gry na PC:

29 kwietnia 2011 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

gry podobne do Universe Sandbox:

Space Engineers
Colobot
Moonbase Alpha

Symulacje, symulator kosmiczny, indie

Universe Sandbox to program pozwalający na śledzenie zjawisk zachodzących w przestrzeni kosmicznej. Dzięki dokładnemu oddaniu działania sił grawitacji oraz położenia i parametrów poszczególnych obiektów, możemy za pomocą kilku kliknięć myszki wywoływać ogromne zmiany, które zdecydują o losach Wszechświata. Tytuł nie stawia żadnych określonych celów. To od kreatywności użytkownika zależy, jakie wywoła skutki.

W produkcji wprowadzono ponad 70 zróżnicowanych symulacji. Występuje w nich łącznie 70 galaktyk, 1000 gwiazd w oraz niezliczone asteroidy. Możemy porównywać rozmiary największych znanych gwiazd czy obserwować księżyce tworzące w wyniku zderzenia nową planetę, rekonstrukcję misji sond kosmicznych lub kolizję Drogi Mlecznej z Andromedą. W trakcie symulacji użytkownik decyduje o szybkości upływu czasu, manipuluje siłą grawitacji, modyfikuje masę obiektów oraz dodaje nowe.

Oprócz przygotowanych przez twórców przykładów zdarzeń, udostępniono również edytor, który pozwala na tworzenie własnych scenariuszy. Dzięki temu produkcja ta stanowi również bardzo dobre narzędzie dla osób zajmujących się astrofizyką.

Oprawa graficzna Universe Sandbox współgra z wysokim poziomem realizmu gry. Możemy używać dodatkowych filtrów, w zależności od aktualnych potrzeb, np. do obserwacji pewnych zjawisk przydaje się zmiana koloru ciał niebieskich w zależności od prędkości poruszania się danego obiektu, czy jego temperatury. Dowolnie sterujemy kątem ułożenia kamery oraz poziomem zbliżenia. Produkcja nie posiada oprawy muzycznej, więc w trakcie rozgrywki towarzyszy użytkownikowi charakterystyczna dla przestrzeni kosmicznej cisza.

Tryb gry: single player  
Ocena gry 8.6 / 10 na podstawie 127 ocen czytelników.  

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Pentium 4 1.5 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 32 MB, 250 MB HDD, Windows XP SP3/Vista/7

Pirate Storm

Pirate Storm

Zagraj za Darmo!

War Thunder

War Thunder

Zagraj za Darmo!

Car Mechanic Simulator 2015 PL - PC - 46,90 zł

kup w sklepie

PC 46,90 zł

X-Plane 10 Global - PC - 122,90 zł

promocja

PC 122,90 zł

Cities in Motion: Symulator transportu miejskiego - Nowa Premierowa Okazja - PC - 29,90 zł

kup w sklepie

PC 29,90 zł

22 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

LuckerOfficial

Asasyn0x

Amadi55

Elmias

osa000

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
30.03.2014 11:45
ncsic
1
Junior

Całkiem dobre. Choć znajdzie się parę mankamentów, to jednak jest to najlepszy symulator tej klasy. Dla nerdów i fanów astronomii :D Polecam.

13.03.2016 07:43
odpowiedz
kethe
2
Junior

Jest już dwójeczka. Szkoda, że nikt tego nie uwzględnił na GOL.
W zasadzie nie jest to stricte gra, ale przydałby się jakiś przewodnik po możliwościach programu.