Sine Mora [XBOX 360]

Sine Mora to utrzymana w steampunkowym klimacie gra akcji stworzona przez japońskie studio Grasshopper Manufacture przy współpracy z węgierskim Digital Reality. Rozgrywka nawiązuje do klasycznych strzelanin z gatunku shoot'em up, wzbogacając je o innowacyjne elementy, w tym m.in. możliwość manipulowania czasem.

wersja językowa:
angielska

Sine Mora data premiery gry na X360:

21 marca 2012 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

21 marca 2012 ( Europejska premiera PAL )

21 marca 2012 ( premiera w USA NTSC )

gry podobne do Sine Mora:

Contra
Under Defeat HD
Deathsmiles

Akcji, obraz w 3D, indie, shoot 'em up

Sine Mora to zręcznościowa strzelanina typu shoot'em up wzorowana na oldschoolowych produkcjach pokroju R-Type. Tytuł opracował między innymi Goichi Suda, znakomity japoński designer, autor między innymi takich gier jak Killer7 i serii No More Heroes.

Gra przenosi nas do egzotycznej i kolorowej krainy, w której toczą się nieustanne boje pomiędzy Imperium a jego adwersarzami. Zasiadamy za sterami uzbrojonego po zęby samolotu i przemierzamy fantastyczny świat rywalizując z maszynami wroga.

Wybór trybów rozgrywki jest raczej niewielki. Mamy szansę przechodzić kolejne etapy zagłębiając się w fabule (Story Mode) lub wybrać dowolny poziom (Arcade Mode). W każdym etapie do pokonania są setki wrogich samolotów. Rozgrywkę podziwiamy z perspektywy horyzontalnej, oglądając akcję z boku. Sine Mora oferuje trzy poziomy trudności, które mocno wpływają na liczbę i agresywność komputerowych adwersarzy.

W kampanii, w zależności od misji wcielamy się w różnych pilotów dysponujących odmiennymi maszynami i używaną bronią specjalną. Nie mamy jednak możliwości dowolnego wyboru ustawień. Na takie zmiany pozwala dopiero tryb Arcade, w którym deweloper proponuje sześćdziesiąt różnych broni i gadżetów. Ciekawie prezentują się te ostatnie, wśród których możemy znaleźć spowalniacze czasu, dodatkowe pancerze i ulepszenia do rakiet.

Jak na tego typu produkcję, Sine Mora oferuje wyjątkowo miłe doznania audio-wizualne. Graficy dużo uwagi poświęcili na dopracowanie lokacji. Walczymy na tle wspaniałych górskich pejzaży, we wnętrzu fabryki, nad oceanem a nawet pow wodą. Ścieżkę dźwiękową przygotował Akira Yamaoka, autor muzyki do kasowej serii Silent Hill.

Tryb gry: single player   Wykorzystuje: Xbox Live  
Ocena gry 8.6 / 10 na podstawie 26 ocen czytelników.  
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 7.8 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.  

Klasyczna strzelanina w najlepszym wydaniu - recenzja gry Sine Mora

Klasyczna strzelanina w najlepszym wydaniu - recenzja gry Sine Mora (X360)

"Gra ma także coś, co cechuje najlepszych: nieustannie podsycany syndrom jeszcze jednego poziomu. Wciąż i wciąż chciałoby się napawać oczy wirtualnym światem. Jedyny zgrzyt, który dla niektórych wcale nim być nie musi, a wręcz przeciwnie, może zostać uznany za swoisty atut, polega na zaproszeniu do nagrań tylko węgierskich aktorów. Wszystkie postacie bez wyjątku mówią w języku podobnym do mowy Madziarów, co mnie osobiście nie do końca przypadło do gustu. Ale rozumiem, że taki zabieg wykonano po to, by uczynić grę bardziej egzotyczną. Napisy oczywiście pozostawiono w języku angielskim."  więcej

zwiastun na premierę

zwiastun na premierę [2:05]

Battlestar Galactica Online

Battlestar Galactica Online

Zagraj za Darmo!

Fragoria

Fragoria

Zagraj za Darmo!

LEGO Przygoda Gra wideo - Classic - 360 - 79,90 zł

kup w sklepie

X360 79,90 zł

LEGO Hobbit - 360 - 76,90 zł

promocja

X360 76,90 zł

Grand Theft Auto IV - Classic - 360 - 92,90 zł

kup w sklepie

X360 92,90 zł

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
28.03.2012 13:00
Franusss
78
Generał

Jeżeli ktoś lubi " automotowe samolociki " to tę grę pokocha :). Jak dla mnie gra przeciętna lecz grafika wybija się na wyżyny.