Anno 2070 [PC]

Kolejna odsłona cenionej wśród miłośników pecetowych strategii serii Anno. Akcja Anno 2070 osadzona została w niedalekiej przyszłości, gdzie ludzkość zmaga się z niebezpiecznymi zmianami klimatu na Ziemi.

wersja językowa:
z polskimi napisami

Anno 2070 data premiery gry na PC:

17 listopada 2011 ( światowa data premiery )

17 listopada 2011 ( data wydania w Polsce )

gry podobne do Anno 2070:

Sid Meier's Civilization V: Brave New World
Tropico 5: Waterborne
Patrician IV: Conquest by Trade

strategiczne, science-fiction, ekonomiczne, RTS, multiplayer, budowa miasta

To już piąta część jednej z najpopularniejszych strategii ekonomicznych na rynku. Cykl narodził się w studiu Sunflowers, które stworzyło dwie pierwsze jego odsłony. Przy produkcji edycji 1701 oraz 1404 pałeczkę przejął zespół Related Design. Ta sama ekipa zajęła się również Anno 2070, choć tym razem pomagali im również ludzie z Blue Byte, czyli twórcy serii Settlers.

Akcja przeniesiona została w niedaleką przyszłość. Do roku 2070 zmiany klimatu spowodowały drastyczne podniesienie się poziomu wód, co zafundowało ludzkości biblijny wręcz potop. W takiej sytuacji postanowiono wrócić do sprawdzonych metod i wzorem Noego wybudowano Arki, mające zapewnić naszemu gatunkowi przetrwanie oraz umożliwić mu odbudowę swojej dawnej potęgi na tych skrawkach lądu, które wciąż wystają ponad wodę.

Rozgrywka bazuje w większości na mechanizmach doskonale znanych fanom serii, które zostały jednak wzbogacone o szereg nowych opcji. Po raz pierwszy w historii cyklu dostajemy możliwość pokierowania trzema frakcjami – Tycoons, Echoes oraz Tech. Ci pierwsi stawiają na przemysł i agresywną ekspansję. Za nic mają dobro środowiska, zamiast tego priorytetem jest dla nich osiąganie dużych zysków i gromadzenie surowców w najkrótszym możliwym czasie. Drugie z tych stronnictw preferuje wolniejszy rozwój przemysłowy i koncentrowanie się na odnawialnych źródłach energii, co umożliwia mu zachowanie naturalnego środowiska w stanie praktycznie nietkniętym. Ostatnia społeczność jest ukierunkowana na nowoczesne technologie i rozwój badań nad praktycznie każdą sferą życia. Podstawą jej egzystencji są liczne laboratoria oraz ośrodki badawcze budowane na dnie morza. Co ciekawe, frakcje nie są sobie wrogie i gra wcale nie zmusza nas do wybrania jednej z nich. Zamiast tego są po prostu ścieżkami rozwoju, które możemy swobodnie wykorzystywać i łączyć dla realizacji naszych celów. Wszystkie stronnictwa mają inne struktury, technologie oraz mieszkańców z unikalnymi potrzebami.

Inną nowością jest Arka, czyli olbrzymi wodny statek będący naszą bazą dowodzenia i czymś w rodzaju awatara gracza w wirtualnym świecie. Jest on jednocześnie jedynym stałym elementem, z którym zaczynamy każdą misję. Zapewnia wrażenie ciągłości w kampanii, ponieważ Arkę można ulepszać oraz załadowywać surowcami i wszystko to nie znika z poziomu na poziom. Tym samym nie zaczynamy już zawsze od zera. Statek jest również zintegrowany z naszym sieciowym profilem. Przeniesienie akcji w przyszłość wymusiło również kompletne przemeblowanie systemu surowców. Część z nich została usunięta, dodano też masę nowych, takich jak piasek, ropa czy szkło. Przede wszystkim jednak pojawiła się energia elektryczna, napędzająca większość budynków. Ponadto olbrzymią rolę odgrywa ekologia. Zniszczone środowisko przynosi gorsze plony i wraz ze wzrostem poziomu zdewastowania natury maleje przydatność gospodarcza danego terenu.

Anno 2070 oferuje kilka trybów zabawy. Poza obfitującą w wyzwania kampanią główną gracze mogą skorzystać z opcji gry ciągłej, dzięki której rozgrywka właściwie nigdy się nie kończy. Twórcy zadbali również o bazujący na sieci Internet tryb multiplayer. Możemy bawić się zarówno w trybie rywalizacji, jak i kooperacji, a dodatkową atrakcją są bardzo bogate opcje konfiguracji reguł rządzących sieciowymi rozgrywkami. Świetnym dodatkiem są też opcje społecznościowe. Co pewien czas wszystkie trzy frakcje korzystają z inicjatywy ustawodawczej i gracze sami przegłosowują, która propozycja zostanie zaakceptowana, co wprowadza modyfikacje do reguł ekonomicznych.

Pod względem oprawy audio-wizualnej gra stanowi duży krok naprzód w stosunku do poprzednich części serii. Anno 2070 powstało w oparciu o nowy silnik wykorzystujący wszystkie dobrodziejstwa DirectX 11. Dzięki niemu możliwe było ulepszenie nie tylko poziomu detali, ale również zwiększenie skali praktycznie wszystkich elementów świata gry. Teraz statki mają imponujące rozmiary i nie przypominają już łupin orzechów, a większe porty prezentują się wyraźnie bardziej realistycznie. Wśród frakcji neutralnych pojawia się przemytnik, mieszkający na starym amerykańskim lotniskowcu, dorównującym swoimi gabarytami niektórym mniejszym wyspom z Anno 1701 oraz 1404. Ponadto miasta wreszcie wyglądają jak prawdziwe metropolie, a nie jedynie tętniące życiem wioski.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Nośnik: 1 DVD  
Ocena gry 8.9 / 10 na podstawie 1207 ocen czytelników.   Cena gry w dniu premiery: 119,90 zł

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Core 2 Duo 2 GHz, 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza), 5 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Odświeżający skok w przyszłość - recenzja gry Anno 2070

Odświeżający skok w przyszłość - recenzja gry Anno 2070 (PC)

"Od czasu edycji 1701 seria zawsze oferowała wspaniałą oprawę graficzną. Anno 2070 nie jest pod tym względem wyjątkiem i jeszcze wyżej podnosi poprzeczkę. Tytuł ten jest po prostu przepiękny. Wszystkie elementy zostały wykonane z niezwykłym przywiązaniem do detali. Każda frakcja ma zupełnie inne budynki i jednostki, a wygląd wysp zmienia się zależnie od poziomu spustoszenia środowiska. Co chwilę raczeni jesteśmy zapierającymi dech w piersiach widokami. Często ma się ochotę maksymalnie przybliżyć kamerę i po prostu patrzeć, jak małe ludziki prowadzą swoje małe wirtualne życie w pieczołowicie wybudowanych przez nas miastach. Perfekcyjnie wykonano również interfejs użytkownika. Anno 2070 to skomplikowana gra, ale opanowanie masy informacji nie jest trudne. Jest to tym bardziej imponujące, że często musimy zarządzać wieloma różnymi społecznościami naraz. W połapaniu się w tym wszystkim pomaga E.V.E, czyli sztuczna inteligencja Arki. Zbiera ona potrzebne dane, służy radą oraz tłumaczy poszczególne mechanizmy rządzące ekonomią."  więcej

Gramy w Anno 2070

Gramy w Anno 2070 [7:44]

Futurystycznie. Stare, dobre Anno w nowoczesnej, futurystycznej wersji? Można i tak.

1:16

Video Anno 2070

zwiastun na premierę (PL)

1:25

Video Anno 2070

tryb wieloosobowy (PL)

1:08

Video Anno 2070

tryb continuous (PL)

komentarze czytelników (78)


Rolx  2013-02-13 - 21:04

Mam pytanie co do edycji kolekcjonerskiej oglądałem recenzje MisterC i powiedział MisterC ze zestaw solarny to zwykły zestaw który nie chce działać ile dalibyście pieniędzy za edycje kolekcjonerska napiszcie odpowiedź.

Rolx  2013-02-13 - 21:05

Jeszcze jedno w jaki sposób można zdobyć DLC.

9.0

MrStrangerPL  2013-03-03 - 23:08

Gra jest świetna. Tyle mogę z czystym sumieniem powiedzieć. Wbicie na 4 poziom cywilizacyjny nie sprawia mi wielu problemów. Samouczek jest czytelny. Jak nie ogarniacie to po co w ogóle się bierzecie za Anno? :D To nie StarCraft. :P Tutaj się buduje i zapewnia obywatelom godziwe życie. :) Muzyka to po prostu mistrzostwo. Zwłaszcza ścieżka z głównego menu. Grafika na najwyższych detalach normalnie miażdży. Nie jest to Crysis 3 ale do cholery, to jest strategia a nie symbol przepychu graficznego, tak? :P Poza tym została wydana w 2011 roku podobno. :) Kampania, mimo że potraktowana po macoszemu, (tak jak by dodać kampanię do CS'a xD) trzyma poziom. Ogólnie gra godna polecenia. Dla dojrzałych ludzi, pragnących relaksu przy pięknej muzyce, i spokojnej rozgrywce. (W wojny się nie bawiłem, więc nie wiem jak to jest ze spokojem podczas nich. xD)

skatebanan87  2013-04-30 - 19:14

uruchamiam gre anno 2070 w uplay-u klikam opcję "graj" ale gra zamiast sie włączyć podaje mi komunikat "raport z gry, dziekujemy za gre, czaas gry 0 minut" gra jest oryginalna. czy ktoś już miał taki problem? prosze o pomoc tutaj bo nigdzie w google takiego tematu nie było.

zohan2399  2013-06-22 - 16:07

Anno 2070 {;PROBLEM}; Jak Rozbudować Magazyny ? Mam misję w którym trzeba rozbudować 2-a magazyny ten główny rozbudowałem a tego drugiego nie moge. Pierwszy magazyn to magazyn główny (ten pierwszy od początku gry) rozbudowałem go naciskając rozbudowę budynku, a drugi to magazyn portowy i właśnie nie wiem jak go rozbudować, gdy już go wybudowałem nawet na wszystkich wyspach nadal nie zalicza zadania chyba, że chodzi o coś innego. Jest to zadanie z programu szkoleniowego ,,Rozbudowa powierzchni magazynowej'' .POMOCY.

Clemenza  2013-07-30 - 18:21

Wie ktoś jak odzyskać dane do logowania w Anno?

gamer321  2013-11-23 - 18:14

Zepsuli anno 2070 wg mnie najlepsze było anno 1602

napoleon18  2013-11-29 - 10:13

gamer321 ta gra jest zajefajna nie znasz sie na rpg'ach

napoleon18  2013-11-29 - 10:14

najlepsza gra z seri anno jest anno 1502

specillum  2014-02-20 - 17:49

Do wszystkich z bugiem w pierwszej misji z odbiorem towarów. Wystarczy zainstalować patch 2.0!!! I wszystko działa.

ahafan  2014-03-15 - 08:32

A wie ktoś czy da się w tej części budować pojazdy latające? oczywiście mam na mysli wojskowe

TheJungle  2014-03-26 - 12:23

@Cyfrowy Baron Bredzisz.

roswell1912  2014-04-20 - 16:06

ahafan , oczywiście. Bombowce, możesz całe magazyny wroga rozwalać za jednym zamachem Ale niestety samolotami nie można towarów przewozić

1.0

Cezareusz  2014-06-20 - 03:24

Odradzam kupowanie gier Ubisoftu kto przeinstalowuje często Windowsa - kupiłem Anno 1404 Gold podobnie Anno 2070 - po wyczerpaniu limitu aktywacji - nie mogłem się przez 3 dni skontaktować z ubisoftem (przeglądarka wywalała błąd - proszę spróbować później czy jakoś tak). 1 dzień czekałem na odpowiedź. Po skontaktowaniu, czekałem jeden dzień na rozpatrzenie sprawy - tzn. mój numer seryjny został przeslany innemu pracownikowi, aby przedłużył aktywacje. Otrzymałem wiadomość, że aktywacja została przedłużona. Wklepuje serial i mam komunikat: "limit aktywacji został wyczerpany", albo "twoje połączenie zostało gwałtownie zamknięte przez zdalnego hosta". Zwracam się ponownie do ubisoftu. Otrzymuje odpowiedż, że wprowadzenie numeru seryjnego (przedłużenie) może potrwać z 1 dniowym opóźnieniem. Czekam jeden dzień. Sytuacja się powtarza. No to czekam jeszcze 2 dni i ta sama sytuacja. Dodatkowo otrzymuje komunikat: "nieprawidłowy numer seryjny". Zwracam się do ubisoftu poraz kolejny. Dostałem nowy numer seryjny do uplaya. Miało być anno 1404 okazało się że numer seryjny jest do anno 2070. Dałem za wygraną - szkoda było pisać ponownie. Dobra ok. mam Anno 2070. Kilka razy przeinstalowałem syste ...

Cezareusz  2014-07-09 - 16:19

Sorry muszę sprostować - nie wszystkie gry Ubisoftu mają tak posrane zabezpieczenia jak Anno, wiec daję jeszcze firmie szanse - żółte światło (ale jeśli chodzi o odnowienie - to mnie potraktowali tak aby zmęczyło mi się pisanie w celu odnowienia limitu - tydzień oczekiwania). Zdarzało mi się już 2 razy pisać w sprawie odnowienia. Z Heroes VI jestem zadowolony - grę tylko przypisuje się do konta i nie ma limitu aktywacji i to mi się podoba. Anno to jakaś masakra w tym aspekcie i tylko z tego powodu nie polecam tej gry, choć to dobra gra. Jeżeli kupujesz grę, zrób wywiad w necie czy nie ma limitu aktywacji - bo potem czeka cie babranie się w szukanie paragonów, pisanie próśb o odnowienie i czekanie nawet tydzień na odnowienie - mój przypadek (najciekawsze, że możesz dostać serial nie do tej gry którą kupiłeś - a twój serial może być unieważniony - jak w moim przypadku - niechlujność ubisoftu, albo celowe działanie). Nie wiem czy serial dostałem używany, bo zdziwiła mnie mała ilość aktywacji. A aktywację przeprowadzałem przecież na 1 komputerze. Gdyby zrobili możliwość deaktywacji tej gry, jak ma choćby fritz 12,13 i inne produkty - to tak bym nie psioczyl na ten produkt. A i ocenę by ...

infernol  2014-07-19 - 11:24

Rozdział drugi misja druga trzeba sprawić aby uczeni awansowali aby tego dokonać muszą mieć to zadowolenie na kreślonym poziomie wszystko mam ok oprócz napojów jest napisane ze aby awansowali muszą byc conjamniej na 58% jak w pewnym momencie mam 60 to i tak nie ma awansu mimo że awans nie został zablokowany, pomoże ktoś?

9.5

roswell1912  2014-07-29 - 09:24

Brakuje mi sojuszy. Czegoś takiego jak w Anno 1404. Pociski jądrowe strasznie trudno wytworzyć. Czy to prawda, że gra raz zainstalowana na komputerze nie będzie działać na drugim?

roswell1912  2014-07-29 - 09:38

Znaczy jak teraz mam XP a potem zainstaluję 7

zsaiboT  2014-08-20 - 11:12

Udało mi się kupić na promocji w uplay grę z dodatkiem za 18zł :P. Na allegro stoi po 54 ;). Zobaczymy czy jest tak dobra jak mówicie

Adozo  2014-08-30 - 00:25

Polecam tą grę tak samo jak Anno 1404 i Anno 1701