Król Artur II [PC]

King Arthur II. Epicka strategia, w której wcielamy się w samego legendarnego króla Artura. Rozgrywka podzielona została na dwie płaszczyzny. Zarządzanie imperium odbywa się na turowej mapie Wysp Brytyjskich, a olbrzymie bitwy z udziałem tysięcy jednostek toczone są w czasie rzeczywistym.

wersja językowa:
polska i angielska

Król Artur II data premiery gry na PC:

27 stycznia 2012 ( światowa data premiery )

09 marca 2012 ( data wydania w Polsce )

27 stycznia 2012 ( premiera w USA )

gry podobne do King Arthur II:

Total War: Attila
Total War: Arena
Medieval II: Total War

Strategiczne, RTS, turowe, mity arturiańskie

King Arthur II to kontynuacja udanej gry łączącej elementy strategii i RPG-a. Gra utrzymana jest w wyraźnie bardziej mrocznej atmosferze niż pierwowzór i wprowadza masę ulepszeń w stosunku do swojego poprzednika. Za produkcję ponownie odpowiada studio Neocore Games znane również z takich tytułów jak: Lionheart: Wyprawy Krzyżowe oraz Crusaders: Twoje królestwo.

Akcja gry zaczyna się w niecały rok po wydarzeniach z pierwszej części. Jako Artur zjednoczyliśmy południową Brytanię i zapanował pokój. Sielankę przerywa spisek królowej-wiedźmy Morgawse. Posłusznemu jej rozkazom zabójcy nie udało się pozbawić nas życia, ale jego atak spowodował ranę, która nigdy się nie zagoi. Jakbyśmy mieli mało problemów, Święty Graal został roztrzaskany, a magia królowej pozwoliła na powrót Fomorian. To demoniczne plemię zostało przed wiekami wypędzone z Wysp i teraz zamierza się zemścić, niszcząc wszystko na swej drodze. Nasz cel to, oczywiście, ocalenie królestwa i obrona jego mieszkańców, ale nie będzie to łatwe zadanie. Rycerze Okrągłego Stołu nie są już bowiem wierną nam grupą szlachetnych wojowników. Zamiast tego, zaczęli walczyć ze sobą. Część z nich próbuje stawić czoło najeźdźcom, ale czynią to samotnie, co skazuje ich na porażkę.

W przeciwieństwie do bajkowej pierwszej części, King Arthur II to znacznie mroczniejsze klimaty. Na początku kampanii sytuacja będzie wydawała się niemal beznadziejna. Z każdej strony otaczają wrogowie, wśród których znajdą się nie tylko Fomorianie, ale również walijskie Smocze Królestwa, dysponujące potężną magią plemiona Piktów na terenach Szkocji, demoniczne legiony nieistniejącego już Imperium Rzymskiego w Nortumbrii oraz zwykli ludzcy lordowie, w tym część naszych dawnych sojuszników.

Zabawa w grze ma dwie płaszczyzny. Aspekt strategiczno-ekonomiczny odbywa się w turach, z których każda odpowiada jednej z pór roku, natomiast bitwy toczą się już w czasie rzeczywistym. W porównaniu do pierwowzoru skala potyczek została wyraźnie zwiększona i pozwala nam na dowodzenie bardziej licznymi armiami. Dodatkową atrakcją są starcia z potężnymi bossami, których pokonanie jest prawdziwym wyzwaniem nawet dla weteranów pierwszej części. Gra oferuje oczywiście masę nowych jednostek i bohaterów. Nie brakuje też nowych maszkar, na których nasze wojska mogą sprawdzić ostrość swoich mieczy. Istotną rolę ponownie odgrywają elementy RPG, które rozgrywane są w formie gry paragrafowej. Zabawę uprzyjemnia wyraźnie ulepszony system kamery.

W porównaniu do pierwowzoru znacznie rozszerzono teren działań. W „jedynce” mogliśmy bawić się jedynie na terenach południowej Brytanii. Tym razem mapa obejmuje również środkową oraz północną część wyspy, w tym Szkocję. W bitwach autorzy wprowadzili do starć dodatkowe „piętro” w postaci jednostek latających. Kompletnie przebudowano także system magii. Teraz każda strona na początku starcia dysponuje magiczną tarczą, której siła wyrażona jest w punktach. Aby nasze zaklęcie zadziałało przeciwko wrogowi musi mieć wyższy poziom niż jego tarcza. System ten powoduje, że obie strony sporo czasu spędzają na osłabianiu tarczy przeciwnika. Osiągamy to m.in. eliminując elementy dające drugiej stronie bonusy, a więc na przykład zabijając jej bohaterów czy odbijając punkty strategiczne.

Produkcja została nieco uproszczona dzięki wyeliminowaniu systemu podatkowego oraz aprowizacji w żywność. W zamian za to, znacznie rozszerzono spektrum możliwych do wybudowania elementów danej prowincji oraz zaserwowano graczom bogaty repertuar gotowych do werbunku jednostek bojowych. Plusem jest tutaj różnorodność formacji militarnych z jakimi przyjdzie nam skruszyć kopię na polach bitewnych średniowiecznej Brytanii.

Poza rozbudowaną kampanią opartą na silnym wątku fabularnym twórcy zadbali też o tryb multiplayer, w którym mamy możliwość rozegrania taktycznych bitew na różnych mapach za pośrednictwem sieci LAN lub Internetu. Mocną stroną gry jest oprawa graficzna. Całość zbudowano na autorskim silniku Neocore wspierającym DirectX 10 i 11. Umożliwia on pokazywanie gigantycznej skali starć, przy jednoczesnym wysokim poziomie detali każdej z jednostek.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Nośnik: 1 DVD  
Ocena gry 7.9 / 10 na podstawie 256 ocen czytelników.   Cena gry w dniu premiery: 99,90 zł

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.4 GHz, 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 768 MB (GeForce GTX 460 lub lepsza), 12 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Albion znów w opałach – recenzja gry Król Artur II

Albion znów w opałach – recenzja gry Król Artur II (PC)

"W przypadku toczonych batalii również nie sposób uciec od porównań z Wojną totalną. Król Artur II czerpie całymi garściami z dynamiki, mechaniki, a nawet interfejsu dowolnego tytułu The Creative Assembly. Pole bitwy, wzorem pierwszej części cyklu, usiane jest punktami, których zajęcie skutecznie może podnieść siłę uderzeniową naszej armii, poziom jej morale czy moc rzucanych zaklęć. Dzięki zastosowaniu magii potyczki rozgrywane na ubitej ziemi wczesnośredniowiecznej Brytanii stały się oryginalne i niepowtarzalne."  więcej

Król Artur II teaser

Król Artur II teaser [1:26]

1:22

Video Król Artur II

Dead Legions

2:12

Video Król Artur II

zwiastun na premierę

1:03

Video Król Artur II

gamescom 2011

komentarze czytelników


Sjelblighter  2011-09-04 - 10:46

Zrzynka z Kronik Czarnego Księżyca --> youtube[dot]com/watch?v=TyBYkcEOl6s Na szczęście Kroniki bardzo mi się podobały, mimo wielu niedoróbek więc chętnie w to zagram :)

Derivers  2011-10-03 - 20:16

To super gra polubiłem 1 części. więc nie mogę się doczekać 2.

thevenusians  2012-01-09 - 21:57

Super, gra wygląda jak mapa ze Skyrim. :)

rdzawy  2012-01-28 - 00:30

Coś krótkie to demo. Nawet nie zdążyłem sobie wyrobić opinii.

mortis  2012-03-08 - 08:17

Świetna gra, moim zdaniem lepsza od pierwszej części. Dużo szerszy wachlarz dostępnych do rekrutacji jednostek, bardziej dynamiczne bitwy oraz ciekawa fabuła i mroczniejszy klimat to plusy tej produkcji. Do minusów należy czas rozgrywki, który jest dla mnie zdecydowanie za krótki(z niecierpliwością czekam więc na dodatki) oraz liniowość w kwestii zadań do wykonania-praktycznie znikoma ilość zadań pobocznych - 93% questów stanowi wątek fabularny kampanii. Kwestią sporną jest uproszczenie ekonomii, co przejawia się w tym iż mamy tylko jeden zasób w postaci złota, za który szkolimy wojsko, oraz wyeliminowanie aspektu rządzenia prowincjami(nie ma już możliwości wydawania dekretów;nie uświadczymy już także buntów w prowincji z powodu np. niezadowolenia ludności, ponieważ prowincje służą teraz jedynie jako miejsce stawiania budynków i rekrutacji wojska). Generalnie jednak grę można polecić, ponieważ to solidna i wciągająca produkcja._

Akranus  2012-03-18 - 21:43

Mam problem z spolszczeniem a mianowicie gdy je instaluje pisze mi że gra jest niezainstalowana (chociaż jest zainstalowana) miał ktoś taki problem, jak go rozwiązać i czy istnieje inne spolszczenie np. polegające na podmianie plików?

blackrider  2012-03-20 - 16:11

Mam takie dziwne pytanie. Czy Artur już przed pierwszą częścią miał syna ? Bo tak sobie teraz pomyślałem , że minął zaledwie rok od objęcia przez niego władzy a tu jego syn już prawie dorosły. I moje drugie pytanie czy jest w tej grze coś w stylu Okrągłego Stołu ? I czy można rozdzielać armie tak jak w I ?

sledziu17-88@o2.pl  2012-03-31 - 01:51

Szukam kogoś, kto posiada gre Król Artur II prosił bym o odpowiedź na pw pozdraiwam

sledziu17-88@o2.pl  2012-03-31 - 01:53

re: Szukam kogoś, kto posiada gre Król Artur II nie tu napisałem z tym pw sorki

szczesny  2012-05-07 - 17:04

Witam Wiecie może czy mi pójdzie na tym sprzęcie AMD Athlon II x3 450 s.AM3 BOX Pamięć 2GB DDR3-1333 CL9 Płyta ASRock N68-VGS3 FX /GF7025+630a s.AM3 karta graficzna gf 8400gs

PArma  2012-07-21 - 13:52

Witam. Mam pytanie. Czy w tej grze jest tryb gry który umożliwi mi grę z botem? Tzw. skirmish?

Patrol261098  2012-12-04 - 19:05

Mam pytanie czy w tej grze jest coś takiego jak bitwa gracza jak w serii total war czy tylko kampanie?

Patrol261098  2012-12-04 - 19:06

*kampania

Patryhinio  2013-03-16 - 21:04

Mam pytanie czy ta gra jest trudna do ogarnięcia?? tzn czy jest wiele opcji i trudna w sterowaniu?

krys kane  2013-05-12 - 09:16

Mogę prosić o pomoc w misji dziedzictwo merlina

7.0

stary23  2013-08-28 - 13:16

Patryhinio ---> gra nie jest trudna do ogarnięcia, ma samouczek w którym wyjaśni ci wszystko krys kane ---> niestety nie wiem jak ci pomoc, z reszta sam grałem tylko parę godzin i nie ukończyłem (jeszcze) tego zadania Co do gry, jest to całkiem niezła produkcja. Niestety źle zoptymalizowana, a bitwy RTS to jakiś koszmar w porównaniu do Total Warów. Po części rekompensuje to świetny klimat i dobra fabuła, jednak gra nie zasługuje na więcej niż 7/10

Satanist Angel  2013-12-30 - 14:06

Gierka bardzo fajna ale spolsycyenie porazka kupilem caly pakiet na steam, spolszczone jest tam wlasciwie menu tylko i raz na jakis czas jedno slowo sie zdarzy a aby pobrac i zainstalowac to od cenegi sposlycyenie potrzebujemy cd+keya a ten ze steam do nie go nie pasuje wiec nastawiajmy sie na gre po angielsku jesli mamy wersje steam

Patryhinio  2014-02-13 - 14:09

jezu jakiego to trzeba miec kompa zebyw to na maxa grać mam dobry a tu zonk prawie minimalne..

mwedner  2014-03-31 - 19:54

Witam, ostatnio gram w tą grę i nie mam pojęcia, w jaki sposób powołać 2 armię. Klikam we wszystko co widzę, ale nie mam pojęcia co robić. Mógłby ktoś mi pomóc? Kontakt mwedner@o2.pl Pozdrawiam

bubu49  2014-03-31 - 20:19

Ilość armii zależy od postępu w fabule. Im dalej tym więcej można ich mieć.