Rise of Nightmares [XBOX 360]

Rise of Nightmares jest mroczną grą akcji w konwencji survival-horroru autorstwa firmy SEGA. Gracze wcielają się w rolę amerykańskiego turysty, który rusza na ratunek swojej żonie porwanej przez szalonego naukowca. Tytuł korzysta z funkcjonalności kontrolera ruchu Kinect, którego posiadanie jest wymagane do zabawy.

wersja językowa:
angielska

Rise of Nightmares data premiery gry na X360:

06 września 2011 ( światowa data premiery )

09 września 2011 ( data wydania w Polsce )

09 września 2011 ( Europejska premiera PAL )

06 września 2011 ( premiera w USA NTSC )

Akcji, survival horror, Kinect

Rise of Nightmares to gra akcji utrzymana w konwencji survival horroru, wykorzystująca kontroler Kinect. Produkcja jest przeznaczona dla graczy pełnoletnich – twórcy oddali do ich dyspozycji m.in. narzędzia tortur. Za jej opracowanie odpowiedzialna jest firma SEGA.

W Rise of Nightmares gracz wciela się w amerykańskiego turystę, który podejmuje próbę uratowania żony z rąk obłąkanego naukowca. W tym celu udaje się do pewnej tajemniczej posiadłości, stanowiącej przykrywkę dla chorych działań szalonego laboranta.

Wśród przeciwników nasyłanych na protagonistę znajdują się przede wszystkim przedstawiciele nieumarłych bestii z piekła rodem. W walce z nimi przydatna okazuje się piła łańcuchowa, noże oraz kastet. Gracz uczestniczy w akcji za pośrednictwem Kinecta, dzięki czemu do kontroli wykorzystuje całe swoje ciało. Potęguje to wrażenia płynące z krwawej i brutalnej rozgrywki ukazanej w Rise of Nightmares.

Nośnik: 1 DVD   Wykorzystuje: Kinect  
Ocena gry 8.5 / 10 na podstawie 104 ocen czytelników.  
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9.1 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.   Cena gry w dniu premiery: 219,90 PLN

trailer #3

trailer #3 [1:30]

1:03

Video Rise of Nightmares

trailer #2

0:57

Video Rise of Nightmares

E3 2011

1:23

Video Rise of Nightmares

trailer #1

komentarze czytelników


Rated R Superstar  2011-07-25 - 21:45

może wyjść fajna gra .

flavorflav69  2011-08-09 - 17:48

w końcu jakaś poważna produkcja na kinecta ! swoją drogą ciekawe jak będzie wyglądać rozgrywka :D

Montehuma  2011-09-08 - 20:24

Gra może być fajna ale ja bym chciał żeby zrobili grę w tym stylu na PC. Screeny z gry są bardzo fajne i nastrojowe lubie takie klimaty

crazy_race  2011-09-18 - 19:51

Bida z nędzą panowie, nie marujcie pieniędzy na tą grę bo strasznie szybko się nudzi i jako horror gra jest przewidywalna do bólu, bo fabuła i "aktorstwo" jest niczym z filmu klasy C (nie piszę B bo to by obrażało takie filmy). Do tego sterowanie jest skopane i nie działa zawsze jak powinno. Naprawdę nie polecam.

Shogosus  2011-12-14 - 12:29

Gra jest świetna. Warta swojej ceny. Horror, w którym naszym ciałem sterujemy postacią. Przyznam, że jest trochę zbyt przewidywalna, jednak mimo wszystko przyjemnie się gra. Grę można przejść w kilka godzin koncentrując się na jak najszybszym jej skończeniu. Cudownie, kiedy wyskakuje przed Tobą zombie, a Ty mu dajesz z buta w twarz :)

Gray666  2012-03-18 - 15:41

szczerze mówiąc gra do dupy pod wieloma względami: kinect przez niemalże 100 % gry nie rozumie co chcemy zrobić i jak np próbujemy iść do przodu to zaczyna się kręcić postać, fabuła lepiej nie mówić horror - haha gorzej niż klątwa. Ale sama sieka tak przyjemna że nawet można olać te błędy i rąbać ile wlezie bo satysfakcja gwarantowana

kristaps  2012-04-25 - 21:21

Gra jest beznadziejna. Masakryczna synchronizacja postaci z kinectem ( może na większych odległościach od tv jest lepiej, nie wiem ). Nie raz miałem problem z podniesieniem jakiegoś przedmiotu, czy interakcją z drzwiami. Samo sterowanie jest ciekawie zrobione, nie muszę jednak mówić, że poruszanie jest strasznie toporne, o płynności ruchów nie ma tutaj mowy. Strachu tu niewiele, wszystko jest zbyt przewidywalne, a gra mimo znaczka pegi 18 to zwykły casual. Graficznie jest gorzej niż słabo, jednak nie przeszkadza to zbytnio w rozgrywce. Mimo wszystko bardzo podoba mi się, że twórcy gier zainteresowali się kinectem i próbują stworzyć coś więcej niż kolejnego fitness coach'a.

keicaM  2013-01-18 - 21:51

Jedna z najbardziej niedocenionych gier ostatnich czasów! Gra nie jest słaba, nie jest tez świetna, jest solidna. Kinect dobrze rozpoznaje w niej nasze ruchy. Bardzo fajne motywy zrealizowane za pomoca kinecta, jak sposób strzelania, uniki przed lecącymi przeszkodami, nad wyraz dobrze rozwiązane chodzenie (wysuwanie nogi do przodu itp.) Poziom graficzny gry na przeciętnym poziomie (widac dośc ubogi budżet). Fabuła OK, na poziomie CODów, czyli ani dobra ani zła. Przejście gry zajmuje ok. 7h, czyli o wiele dłużej niż większośc dzisiejszych FPSów pokroju COD czy Battlefield. Pozostaje niedosyt po przejściu głównej fabuły - chciałoby się więcej tak dobrej gry! Kupiłem nówką za jedyne 50zł - trzeba zagrać! Z zastrzeżeniem że nie jest to gra dla casuali, którzy maja problem z ruszaniem własną ręką lub nogą, a nie maja problemu z naciskaniem przycisku podczas gry w CODA - Rise of Nightmares to hardcorowa gra więc nie dla was! :P

radziu_plpl  2013-12-28 - 01:26

Zgadzam się że jest to jedna z najbardziej niedocenionych gier z użyciem sensora kinect. Jak na razie jest to najlepsza gra na kinecta w jaką grałem pod względem wrażliwości sensora, odczytuje dokładnie każdy nasz ruch i to przy zgaszonym świetle, całą grę przeszliśmy jednej nocy podczas imprezy w 8h, fabuła jest tak wciągająca że nie da się przestać. Początkowo przerażająca jednak po pewnym czasie spotykane przeszkody to bułka z masłem i jest już nawet nieco zabawna. Graficznie nie zachwyca, nadrabia jednak funkcjonowaniem i fabułą, w której niewątpliwie widać japoński wkład. Nabyłem nową za ok 40zł. Mocno polecam!