Captain America: Super Soldier [XBOX 360]

Gra akcji z widokiem TPP, w której wcielamy się w tytułowego Kapitana Amerykę. Bohater uzbrojony w tarczę wybiera się do zamku Hydra, aby zmierzyć się ze swoimi odwiecznymi przeciwnikami, wśród których nie brakuje Czerwonej Czaszki. W produkcji połączono sceny walki z elementami platformowymi. Potyczki zrealizowano na wzór innego hitu o komiksowym herosie – Batman: Arkham Asylum.

wersja językowa:
angielska

Captain America: Super Soldier data premiery gry na X360:

15 lipca 2011 ( światowa data premiery )

15 lipca 2011 ( data wydania w Polsce )

15 lipca 2011 ( Europejska premiera PAL )

19 lipca 2011 ( premiera w USA NTSC )

gry podobne do Captain America: Super Soldier:

Batman: Arkham Asylum
Enslaved: Odyssey to the West

akcji, TPP, komiksy, superbohaterowie, filmy, Marvel Comics

Captain America: Super Soldier to koncentrująca się na walce i elementach platformówkowych zręcznościówka autorstwa studia Next Level Games, które odpowiedzialne jest m.in. za wysoko oceniane wskrzeszenie marki Punch-Out!! na konsolę Wii.

Autorzy postanowili nie opierać scenariusza bezpośrednio na filmowej adaptacji komiksowej serii. Co prawda całość osadzona jest w tym samym świecie, ale jednocześnie na potrzeby gry opracowano całkowicie nową fabułę. Akcja ma miejsce jest czasie II wojny światowej i opowiada historię z okresu, gdy Steve Rogers (pierwsze wcielenie tej postaci) dopiero zaczynał swoją karierę. Naszym zadaniem jest przeniknięcie do ponurego zamku Hydra w celu odkrycia jego tajemnic. Głównym czarnym charakterem jest naturalnie Czerwona Czaszka, aczkolwiek w grze przewijają się też inne postacie złoczyńców znanych z uniwersum Kapitana Ameryki. Za scenariusz odpowiada Christos Gage, czyli autor wysoko ocenianej serii komiksowej Avengers: The Initiative oraz równie ciepło przyjętego przez fanów cyklu Avengers Academy.

Trzon Captain America: Super Soldier stanowi walka oraz elementy platformówkowe. System potyczek powinien wydać się bardzo znajomy graczom, którzy mieli kontakt z grą Batman: Arkham Asylum. Całość opiera się mianowicie na wypracowaniu sobie odpowiedniego rytmu podczas atakowania kolejnych przeciwników. Gra pozwala na dobijanie powalonych wcześniej oponentów, stosowanie różnorakich ataków specjalnych (np. przeprowadzenie potężnej szarży), korzystanie z chwytów i kontrataków, czy też używanie tarczy Kapitana Ameryki, pomocnej w odbijaniu pocisków i eliminowaniu bardziej odległych celów. Na drodze superbohatera stają przede wszystkim różnoracy żołnierze, choć nie brakuje też emocjonując potyczek z bossami. Do tej drugiej kategorii możemy zaliczyć między innymi pojedynki z Madame Hydrą czy Iron Crossem. Kapitan Ameryka dysponuje imponującymi zdolnościami akrobatycznymi. Sekcje platformowe nie są przesadnie skomplikowane, aczkolwiek gra także i w tym przypadku premiuje rytmiczne wciskanie przycisków, tak by kolejne polecenia pokrywały się z akrobacjami ukazywanymi na ekranie.

Tytułowy bohater w trakcie gry wybiera się nie tylko do wspomnianego zamku Hydra, ale bada też między innymi niewielką wioskę położoną w Bawarii. Gra zachęca do bardzo starannej eksploracji kolejnych plansz, a to dlatego, że możliwe jest odnajdywanie cennych sekretów. Większość z nich pomaga w zdobywaniu punktów doświadczenia, ale są też takie znajdźki, które wiążą się z szansą obejrzenia materiału wideo czy obnażają słabe punkty wybranych jednostek wroga.

Tryb gry: single player   Nośnik: 1 DVD  
Ocena gry 6.8 / 10 na podstawie 102 ocen czytelników.   Cena gry w dniu premiery: 219,99 zł

Captain America: Super Soldier - recenzja gry

Captain America: Super Soldier - recenzja gry (X360)

"Wrogowie w grze niemal zawsze pojawiają się w ilościach hurtowych. Początkowo są to głównie żołnierze Hydry, którzy stanowią wyzwanie jedynie w większych grupach. Z czasem trudniejsi do pokonania przeciwnicy stają się coraz częstszym widokiem i są to między innymi barczyści osobnicy, którzy dźwigają wielkie działa czy broń białą. Ciekawie prezentują się pojedynki z istotami o nazwie Screamer, wytwarzającymi swego rodzaju fale uderzeniowe, mogące powalać bohatera na ziemię, a nawet chwilowo pozbawiać go tarczy. Przysłowiową wisienką na torcie okazują się oczywiście bossowie, których w trakcie zabawy spotykamy średnio co kilka etapów. Walki z ich udziałem są przemyślane i sprawiają frajdę, tym bardziej, że bywają dodatkowo utrudniane – na przykład przez uciekający czas czy trujący gaz, który otacza arenę zmagań. Niewielkich zmian powinien doczekać się jedynie poziom skomplikowania tych starć, bo mnie dla przykładu więcej problemów sprawiło rozprawienie się z Madame Hydrą niż z ostatnim przeciwnikiem."  więcej

Captain America: Super Soldier zwiastun na premierę #5

Captain America: Super Soldier zwiastun na premierę #5 [1:28]

komentarze czytelników


patrylux14  2010-12-28 - 18:18

Zapowiada się .. niezle. Poczekamy zobaczymy

crazy_race  2011-05-06 - 23:29

Marzyciel. W jakim ty świecie żyjesz oczekując że gra na podstawie filmu będzie na poziomie ? Thor jest kiepski więc Kapitan Ameryka będzie niewiele lepszy.

patrylux14  2011-06-03 - 17:08

To nie jest gra na podstawie filmu jak zauważyłes :)

tomcio92  2011-06-04 - 10:51

W mojej ocenie to tak :P , że jeżeli gra będzie jak Thor to gra skazana jest na porażkę , ale jeżeli jest taka jak Wolverine Orogeneza , to gra będzie wypas miodzio :)

crazy_race  2011-06-12 - 14:07

[3] Nie jest ?? Nie wiem skąd wziąłeś ten pomysł. Grę tworzy Sega który obecnie głównie się tym zajmuje tworzeniem "movie-tie-in games". Pewnie powiesz mi jeszcze że Thor też nie jest filmową grą.

Kolotek  2011-07-07 - 15:37

Autorzy postanowili nie opierać scenariusza bezpośrednio na filmowej adaptacji komiksowej serii

Franusss  2011-07-14 - 10:01

Nudne jak cholera ...... po 10 min nie wiadomo czy śmiać się czy płakać ( ze śmiechu ). Polecam każdemu zagrać w " Green Lantern: Rise of the Manhunters " - gra na prawdę warta uwagi.

MaxiKing25  2011-07-14 - 22:29

lol już w to graleś? przecież dopiero jutro premiera;p

Franusss  2011-07-14 - 23:15

Muszę zagrać w każdą grę przed kupnem. Dlatego polecam zamiast tego kupić Green Lantern - tak jak pisałem wyżej :).

Zagrodzki  2011-07-19 - 16:14

Faktycznie Green Lantern niby na bazie filmu a jest całkiem niezły. Szczególnie przypadł mi do gustu tryb kooperacji. Nie wiem jak z Kapitanem, bo nie miałem jeszcze okazji zagrać ale się nauczyłem żeby nie skreślać gier bez sprawdzenia.

Zagrodzki  2011-07-19 - 23:06

Po obejrzeniu "gramy" na GOL zmieniam zdanie. Już nie musze grać w tą gre - strata czasu.

MarvelgamePL  2013-04-30 - 19:35

Może...Kapitan zawsze był cool a z tą tarczą jest świetny.