Music Master: Chopin - Classic [PC]

Gra muzyczna dzięki której możemy zapoznać się z największymi dziełami Fryderyka Chopina. Zabawa polega na ogrywaniu melodii zgodnie z instrukcją przedstawioną na ekranie. Twórcy oddali do naszej dyspozycji kilkadziesiąt klasycznych utworów Chopina pochodzących z różnych okresów jego twórczości.

wersja językowa:
pełna polska wersja

Music Master: Chopin - Classic data premiery gry na PC:

03 grudnia 2010 ( światowa data premiery )

03 grudnia 2010 ( data wydania w Polsce )

gry podobne do Music Master: Chopin - Classic:

Guitar Hero III: Legends of Rock
Guitar Hero: World Tour
Frets on Fire

Towarzyskie, muzyczne, polskie

Music Master: Chopin to gra o tematyce muzycznej, w której wzorem takich serii jak Guitar Hero czy Rock Band zadaniem gracza jest odegranie melodii zgodnie z instrukcją przedstawioną na ekranie. Produkcja ta przygotowana została w ramach uczczenia dwusetnej rocznicy urodzin jednego z najbardziej cenionych polskich kompozytorów oraz z okazji trwania Roku Chopinowskiego. Opisywany tytuł pozwala graczom na zapoznanie się z najbardziej znanymi utworami skomponowanymi przez Fryderyka Chopina. Godne odnotowania jest to, iż Music Master: Chopin powstał dzięki wsparciu finansowemu polskiego Ministerstwa Kultury.

Producent oddał do naszej dyspozycji kilkadziesiąt klasycznych utworów Fryderyka Chopina pochodzących z różnych okresów jego twórczości, które odgrywa się z użyciem komputerowej klawiatury.

Gra dostępna jest również w wersjach POP i Rock.

Tryb gry: single player  
Ocena gry 4.3 / 10 na podstawie 161 ocen czytelników.  
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 3.3 / 10 na podstawie 100 głosów czytelników.   Cena gry w dniu premiery: 49,99 PLN

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Pentium 2 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 64 MB (GeForce 6200 lub lepsza), 1 GB HDD, Windows XP

Music Master: Chopin - Classic - recenzja gry

Music Master: Chopin - Classic - recenzja gry (PC)

"Wydawałoby się, że stworzenie przyzwoitej gry muzycznej na modłę Rock Band nie powinno stanowić większego problemu. W końcu teoretycznie najważniejsze są rzeczy podstawowe – duża liczba dobrych kawałków i umiejętne dopasowanie zjeżdżających w dół ekranu nutek do muzyki – a reszta to tylko kosmetyka. Nic bardziej mylnego. Music Master Chopin udowodnił, że sam rdzeń to za mało, by uczynić tego typu grę atrakcyjną. Brak trybu kariery, większej liczby bonusów, przeciętna oprawa wizualna z fatalnie prezentującymi się tłami (pianista grający podczas burzy na skalistej wysepce śni mi się po nocach), a nawet brak specjalnie zaprojektowanych do gry kontrolerów – to smutne, ale dzieło studia Bloober Team pod każdym względem oferuje znacznie mniej niż pierwsza gra z serii Guitar Hero, a przecież od premiery tej ostatniej minęło pięć długich lat. Darmowe Frets on Fire z nakładkami rozkłada pod tym względem Chopina na łopatki."  więcej

trailer #1

trailer #1 [0:51]

komentarze czytelników


Samzabijaka  2010-10-08 - 17:25

Ta gra to jakiś żart. Wizualnie niczym gra freeware, wyskakujące nutki do góry zasłaniające nutki dopiero co nadchodzące. Podróba Guitar Hero. ...

eblistor  2010-10-08 - 18:59

W pełni zgadzam się z przedmówcą, jak dla mnie, jest to przykład gry która powstaje przy jak najmniejszym nakładzie finansowym, nie wymagała od twurców żadnej inwencji twórczej ani pomysłu, a jedynie podłożenia innych utworów oraz dennej grafiki, a obecność tej produkcji w materiale wideo na TVGRY, rodzi we mnie pytanie: Dlaczego ??? czy dlatego że jest to polskie "dzieło" ?? Nie widzę innych powodów dla których ta gra ma budzić większe zainteresowanie. Przepraszam jeśli kogoś uraziłem, ale dla mnie ta gra to po prostu nieporozumienie.

tomekad1986  2010-10-10 - 20:12

a mnie sie bardzo podobało, mam nadzieje że bedzie można grac w ta gre w kilka osób, moze producenci pomśla o jakims mini padzie w kształcie pianina, jutro ide sobie ta gre kupic, pozdrawiam wszytskich maniaków muzycznych, licze na duzy sukces gry, może doczekamy sie kolejnych cześci a może trybu multipayer, czas pokaze, pozdro hejka

DB Mafia  2010-10-10 - 20:25

Poprostu No Coment Ku... Wyżucanie pieniędzy w Błoto

Soplic  2010-10-30 - 18:59

"Wyżucanie pieniędzy w Błoto" to inwestycje w kolegi edukację;)

Harry M  2010-12-01 - 17:00

Chyba kupię ahhaahahahahahahahah!! Nie ma to jak zagranie Chopina na gitarze we święta xD

make400  2010-12-02 - 11:27

Panie "Samzabijaka" i "eblisto" ta gra nie powstaje by zachwycać graficznie.Nie ona powstaje by zaznajomić najmłodszych z muzyką klasyczną.

bloodvampire  2010-12-06 - 21:47

Popieram, ja kupiłem synowi wersję Rock i uważam, że nauczy się czegoś grając. Jak mu się spodoba, kupię tez Classic, sam jestem jej ciekaw, ale pop chyba sobie podaruję, bo u nas w domu nie słucha się takiego czegoś.

Kamsztof  2010-12-09 - 18:25

Niedawno zdobyłem tę grę i ogromnie żałuję tych 50 złotych. Jedna z najgorszych gier tego roku. "make400" i "bloodvampire" żeby zapoznać najmłodszych z muzyką klasyczną nie można odwalić gry, która powinna być do ściągnięcia za darmo. Jak to mówili w przeglądzie tygodnia: "Dzieci mają gust do gier".

bloodvampire  2010-12-12 - 19:01

Wiesz Kamsztof, mój syn akurat cisnął też i w Guitar Hero i sam ocenił, że to jest o wiele lepsze, ale o dziwo chce przejść i Chopina i mi sie to podejście podoba. Może nie masz dziecka i nie wiesz, jak czasem trudno je zainteresować edukacją...

nowy jigsaw112  2010-12-24 - 14:02

Serie Guitar Hero oraz Rock Band mogą już przestać walczyć o pierwsze miejsce w gatunku gier muzycznych. Od teraz nowym, niekwestionowanym królem (a raczej królami) jest Music Master: Chopin!

andrepadre  2010-12-26 - 13:20

Wyszedł Music Master Chopin i pozamiatał. Żaden guitar hero czy rock band nie może równać się z tą Wspaniałą grą :)

Grzegorz882  2011-11-04 - 15:22

ale badziew ! i to jest gra z konca 2010 ?!