Chronicles of Mystery: Legenda Świętego Skarbu [PC]

Chronicles of Mystery: The Legend of the Sacred Treasure. Przygodówka typu hidden object. Wcielamy się w postać amerykańskiej dziennikarki Chelsea Connor, wyruszając na poszukiwania informacji związanych z tajemniczym zniknięciem jej ojca.

wersja językowa:
z polskimi napisami

Chronicles of Mystery: Legenda Świętego Skarbu data premiery gry na PC:

22 października 2010 ( światowa data premiery )

29 października 2010 ( data wydania w Polsce )

gry podobne do Chronicles of Mystery: The Legend of the Sacred Treasure:

Nightmares from the Deep: Wyspa Czaszki
Tajemnice Czasu 2
Art of Murder: Tajne Akta

Przygodowe, ukryte przedmioty, detektywistyczne, polskie

Legenda Świętego Skarbu to trzeci tytuł z zapoczątkowanej w 2008 roku serii Chronicles of Mystery. Ponownie mamy do czynienia z przygodówką, choć od czasu wydania drugiej odsłony cyklu zmienił się nieco charakter rozgrywki. Opisywana produkcja jest przedstawicielem gatunku gier typu hidden object, co oznacza, że zabawa skupia się głównie na konieczności odnajdywania ukrytych obiektów w najbliższym otoczeniu. Za przygotowanie i wydanie gry odpowiedzialny jest rodzimy deweloper City Interactive.

Fabuła omawianej przygodówki śledzi losy amerykańskiej dziennikarki Chelsea Connor. Główna bohaterka wchodzi w posiadanie nowych dowodów związanych z jej ojcem, który był poszukiwaczem skarbów i dwadzieścia lat temu nie powrócił z ekspedycji do Afryki. Chelsea rozpoczyna prowadzenie śledztwa na własną rękę, próbując odnaleźć tytułowy skarbiec, w którym rzekomo ma odnaleźć odpowiedzi na nurtujące ją pytania. Dziennikarka wplątuje się jednocześnie w aferę z udziałem osób pragnących jej śmierci.

Właściwa rozgrywka toczy się na statycznych planszach, po których zmuszeni jesteśmy się przemieszczać i odnajdywać interaktywne przedmioty w celu posunięcia fabuły gry do przodu. Ponadto Chelsea zajmuje się także rozwiązywaniem różnorakich zagadek logicznych, które nie są jednak zbyt trudne.

Niewątpliwą zaletą opisywanej gry jest to, iż w trakcie zabawy odwiedzamy wiele ciekawych lokacji rozrzuconych po całym świecie. Chelsea udaje się między innymi do Paryża, Aleksandrii, Etiopii, a także odnajduje mityczne Złote Miasto. Z uwagi na to, iż poruszamy się jedynie po statycznych planszach, produkt nie ma wygórowanych wymagań sprzętowych.

Tryb gry: single player  
Oczekiwania czytelników: 5.9 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.   Cena gry w dniu premiery: 19,99 PLN

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Pentium 4 1.5 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza), 1 GB HDD, Windows XP/Vista/7

The Settlers Online

The Settlers Online

Zagraj za Darmo!

Aion

Aion

Zagraj za Darmo!

Return to Mysterious Island 2 PL - PC - 23,90 zł

kup w sklepie

PC 23,90 zł

Scooby Doo: Nawiedzone Bagno - PC - 34,90 zł

kup w sklepie

PC 34,90 zł

Still Life - PC - 23,90 zł

kup w sklepie

PC 23,90 zł

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
20.09.2010 13:08
dolek_17
68
pawian_akrobata

fajne to to?? zadnych ocen, nic...

02.10.2010 09:52
odpowiedz
Kamiru Stete'nei
31
Pretorianin

A już się zajarałem że będziemy mieli kontynuację Art Of Murder i Chronicles Of Mystery.. ale niestety nie ;-( stop upraszczaniu gier przygodowych.

28.11.2010 11:22
odpowiedz
Patrycja444d
1
Junior

Kompletne dno... uwielbiam gry z serii Art of Murder i Chronicles of Mystery, ale takiego badziewia jakie teraz zrobili na pewno nie kupię. Nienawidzę tego typu gier. Są nudne, a szukanie rzeczy na obrazku jest dla pięciolatków. Firma kompletnie zniszczyła te gry. Po prostu zrobili je byle były. Wątpię, by ktokolwiek kto grał w poprzednie części, kupił którąś z gier.

27.01.2011 14:24
odpowiedz
madiik
1
Junior

Bez komentarza. -.-

23.04.2011 17:48
odpowiedz
foczkaa02
3
Legionista

Czy ktoś mógłby mi pomóc w ułożeniu kafelków z egipskimi postaciami ?

16.02.2012 18:52
odpowiedz
elemoretal
22
Centurion

Co to jest? Zmiana bohaterki gry, zmiana typu gry. City Interactive poszło na łatwiznę. Czemu? Chcieli obniżyć koszty produkcji, pewnie tak. Jednak przy okazji ja i pewnie wielu innych którym się spodobały dwie pierwsze części C0M nie zainteresowali się trzecią częścią. City Interactive czy warto było? Na to pytanie tylko oni znają odpowiedź. Można domniemywać że dwie pierwsze części CoM nie przyniosły zysku lub nie taki jaki był spodziewany skoro zaszły te tragiczne zmiany przynajmniej dla mnie w trzeciej części CoM.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze