Art of Murder: Tajne Akta [PC]

Art of Murder: The Secret Files. Czwarta odsłona serii Art of Murder. Tym razem mamy zamiast tradycyjnej przygodówki autorzy zaoferowali casualową rozgrywkę typu hidden object. Fabuła skupia się na porachunkach meksykańskich karteli narkotykowych. Rozgrywka opiera się na rozwiązywaniu różnorodnych łamigłówek, polegających głównie na wyszukiwaniu na ekranie konkretnych obiektów.

wersja językowa:
z polskimi napisami

Art of Murder: Tajne Akta data premiery gry na PC:

22 października 2010 ( światowa data premiery )

29 października 2010 ( data wydania w Polsce )

22 października 2010 ( premiera w USA )

gry podobne do Art of Murder: The Secret Files:

Atlantis III: The New World
Titanic: Klucze do Przeszłości
Chronicles of Mystery: Legenda Świętego Skarbu

Przygodowe, point-and-click, detektywistyczne, polskie

Tajne Akta to czwarty już tytuł z popularnej serii kryminalnych przygodówek Art of Murder, autorstwa rodzimego studia City Interactive. W przeciwieństwie do trzech wcześniej wydanych tytułów, które były grami przygodowymi w klasycznym ujęciu, opisywany produkt jest przedstawicielem gatunku hidden object. Oznacza to, że zajmujemy się w głównej mierze przeczesywaniem statycznych plansz w poszukiwaniu dobrze ukrytych przedmiotów.

W trakcie gry ponownie wcielamy się w postać, doskonale znanej fanom cyklu, agentki FBI Nicole Bonnet. Tym razem fabuła gry koncentruje się na porachunkach meksykańskich karteli narkotykowych. Główna bohaterka musi ustalić szczegóły śmierci jednego z agentów specjalnych, który brał udział w rozpracowywaniu karteli, jak również odszukać porwanego profesora Brennera, specjalistę Agencji ds. zwalczania narkotyków.

Producent przygotował kilkadziesiąt różnych lokacji, których bardzo staranne zbadanie jest wymagane do posunięcia fabuły do przodu. Oprócz wspomnianego wyżej odnajdywania poukrywanych przez autorów przedmiotów musimy również rozwiązywać różnorakie zagadki logiczne, które zazwyczaj nie cechują się zbyt wysokim poziomem skomplikowania.

Na oprawę wizualną gry składają się starannie wykonane plansze, obrazujące miejsca odwiedzane przez Nicole. Godne odnotowania jest to, iż gra odznacza się się bardzo niskimi wymaganiami sprzętowymi.

Tryb gry: single player  
Ocena gry 3.9 / 10 na podstawie 137 ocen czytelników.  
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 6.8 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.   Cena gry w dniu premiery: 19,99 PLN

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Pentium 4 2 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 64 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza), 4,5 GB HDD, Windows XP/Vista/7

komentarze czytelników


Kayleigh_  2010-09-20 - 16:26

A ja tak czekam na normalna kontynuacje AoM. :( I nie tylko ja zreszta... :( :( :(

Kamiru Stete'nei  2010-10-02 - 09:48

Nie rozumiem po cholerę ludzie robią te nudne gry typu hidden object - próbowałem grać w kilka takich gier i nie ma w nich nic ciekawego.. nuda po całości i jeszcze nazywają te casualowe produkcje przygodówkami..

Soplic  2010-10-21 - 23:04

Jednym słowem to: kupa, a nie gra, myślałem że robią kolejną cześć, a tu "hidden object", nie wiem kto to kupi.

jackowsky  2010-10-21 - 23:18

Hidden object? To ja podziękuję.

mar100ek  2010-12-11 - 14:55

Hidden Object - to znaczy ?...

Pawelacki  2010-12-29 - 18:02

Nie dajcie się nabrać na ten tytuł! To jest jakaś gówniana gra, w której szukamy ukrytych na planszach obiektów. Nie ma nic wspólnego z normalnymi przygodówkami. Gra zajmuje 300Mb i można ją ukończyć w nie wiem... 1,5 godziny?

crazy_race  2011-02-07 - 09:50

Dzięki ludzie za ostrzeżenie coś mi się trochę wydało dziwne że kolejna część Art of Murder wyszła tak szybko. Już chciałem jej zacząć szukać po sklepach bo poziom poszczególnych części był coraz lepszy więc logicznie myślałem że to będzie naprawdę dobra przygodówka. Tymczasem ktoś tu postanowił zarobić na biednych nieświadomych graczach i zacząć odcinać kupony od popularności jakąś gównianą grą "hidden objects".

ewelinka  2011-05-02 - 19:27

Jak ktoś nie lubi tego typu gier, to nie musi ich kupować.Na temat różnych gier można przeczytać na forach.I nie trzeba rzucać epitetami.

elemoretal  2012-02-16 - 18:14

4 część Art of Murder to już nie jest to. To nie jest przygodówka.