Assassin's Creed: Brotherhood [PC]

Następna część słynnej serii opowiadającej o starciu dwóch frakcji: Asasynów i Templariuszy. Powracamy do postaci włoskiego zabójcy Ezio, który przenosi się do Rzymu, aby zmierzyć się z kolejnymi przeciwnikami. W Brotherhood wprowadzono sporo dodatków i usprawnień, w tym prosty system zarządzania gildią i możliwość przyzywania na pomoc kompanów. Gra prezentuje też ogromny świat wypełniony zadaniami pobocznymi i różnymi wyzwaniami.

wersja językowa:
z polskimi napisami

Assassin's Creed: Brotherhood data premiery gry na PC:

17 marca 2011 ( światowa data premiery )

17 marca 2011 ( data wydania w Polsce )

22 marca 2011 ( premiera w USA )

gry podobne do Assassin's Creed: Brotherhood:

Assassin's Creed: Wersja Reżyserska
Thief
Prince of Persia: Zapomniane Piaski

Akcji, TPP, science-fiction, skradanki, sandbox, multiplayer, kooperacja, renesans, historyczne

Assassin’s Creed: Brotherhood jest trzecią odsłoną bestsellerowego cyklu. Firma Ubisoft przenosi nas za jego sprawą w dawne epoki, prezentując wydarzenia z perspektywy cichych i niebezpiecznych zabójców. W AC: Brotherhood powracamy do XVI-wiecznych wspomnień Desmonda Milesa, aby dokończyć historię przedstawioną w drugiej odsłonie serii.

Assassin’s Creed: Brotherhood (czyli Bractwo) to bezpośrednia kontynuacja przygód Ezio Auditore da Firenze. Fabuła została tym razem osadzona niemal w całości w Rzymie – Wiecznym Mieście, znanym z intryg, układów i rywalizujących rodów, a zarazem głównej siedziby Templariuszy.

W produkcji studia Ubisoft Montreal gracz przejmuje kontrolę nie tylko nad Ezio, ale również nad zakonem zabójców, wspierającym go w walce z Templariuszami. Kontrola nad organizacją obejmuje szeroki zakres zajęć. Począwszy od rekrutacji i trenowania młodych asasynów, poprzez wzywanie ich na pomoc podczas misji. Podwładnych można również wysyłać na kontrakty – w ten sposób zyskujemy dodatkowe fundusze, które można wydać na ulepszenia, nowe bronie i przedmioty.

Gracz realizuje całość zadań w obrębie tętniącego życiem Rzymu, który znajduje się pod rządami złego rodu Borgia. Aby wyzwolić poszczególne dzielnice spod panowania tyrana trzeba wyeliminować wieże sprawujące nad nimi kontrolę. Pozyskiwanie poparcia mieszkańców doprowadza do odblokowywania dodatkowych frakcji, a co za tym idzie – kolejnych misji. W czasie wykonywania zadań spotykamy znane postacie historyczne, jak Leonardo da Vinci, Niccolo Machiavelliego, czy Caterinę Sforzę.

W Bractwie do dyspozycji graczy oddanych zostało wiele broni, w tym topór, wachlarz, strzykawka, szpony oraz tzw. Switch Blade, czyli ukryte ostrze używane przez Templariuszy. W grze pojawiają się ponadto kolejne machiny Leonardo da Vinci – m.in. spadochron oraz usprawniona maszyna latająca. Bohater otrzymał również kilka nowych ciosów – teraz Ezio nie patyczkuje się tak z wrogami i może wyprowadzać brutalne sekwencje uderzeń.

Zdecydowanie jedną z najmocniejszych stron trzeciej odsłony serii są tzw. znajdźki oraz zadania poboczne. Tym razem twórcy bardzo przyłożyli do tego fragmentu gry, oferując olbrzymią ilość atrakcji. Oprócz standardowych dla serii piórek oraz flag, Ezio może odnaleźć na ulicach Rzymu magiczne glify, wejścia do tajemniczych Legowisk Romulusa czy wykonać zadania dla różnych frakcji, takich jak gildie złodziejów czy kurtyzan. Ich odnalezienie lub wykonanie nie tylko odblokuje nowe przedmioty, ale również specjalne zadania, dzięki którym lepiej poznamy historię naszego bohatera.

Produkcja jako pierwsza odsłona w historii cyklu Assassin’s Creed oferuje kilka trybów rozgrywki wieloosobowej – Alliance i Wanted. W ramach jednego z nich gracze wcielają się w kilka klas postaci (od mnicha, poprzez kowala aż po prostytutkę), z których każda cechuje się charakterystycznym zestawem broni i zabójczych ciosów. Rozgrywka toczy się na specjalnie do tego celu zaprojektowanych mapach (m.in. w Castel Gandolfo, Wenecji, Sienie i Florencji), oferując różne formy zabawy. Istotne jest to, że w multiplayerze gracz może wesprzeć nawet samych Templariuszy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-8   Nośnik: 1 DVD  
Ocena gry 8.7 / 10 na podstawie 5763 ocen czytelników.  
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9.5 / 10 na podstawie 8460 głosów czytelników.   Cena gry w dniu premiery: 129,90 PLN

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.6 GHz, 1.5 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza), 8 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Assassin's Creed: Brotherhood - recenzja gry

Assassin's Creed: Brotherhood - recenzja gry (PC)

"Zmian doczekała się też konstrukcja kampanii – teraz sekwencje z przeszłości nie są przerywane epizodami z udziałem Desmonda, można natomiast w dowolnym momencie opuścić wirtualną rzeczywistość i sprawdzić, jak niedoszły barman radzi sobie z akrobatyką. W Brotherhoodzie Miles może swobodnie pobiegać po znanym już z „dwójki” miasteczku Monteriggioni, tyle że w teraźniejszych czasach – dostępne są również dwa dość duże etapy, w których trzeba dostać się z punktu A do punktu B. Generalnie fragmenty z potomkiem asasynów można potraktować jako miłą odskocznię od przygód Ezia, ale nie da się ukryć, że w kolejnych grach Ubisoftu ów młodzieniec pełni coraz ważniejszą rolę. Nie zdziwiłbym się, gdyby w następnej odsłonie cyklu Desmond stał się równie istotnym bohaterem co jego przodkowie."  więcej

Ascendance Trailer

Ascendance Trailer [1:04]

2:10

Video Assassin's Creed: Brotherhood

Story - wersja PL

1:51

Video Assassin's Creed: Brotherhood

Multiplayer #1

3:40

Video Assassin's Creed: Brotherhood

Z dziennika dewelopera #1 - wersja PL

komentarze czytelników (1429)


kalenfea  2014-02-05 - 11:39

Gra dostaje wszedzie 8,5 + a Ty sam jestes kotlet. przelazlem ACIV i bardzo mi sie podobala. wiecej piratow niz assassyna ale ma klimat i jest bardzo dobra. swoje kotletowanie malanowski mozesz sobie w buty wsadzic : )

7.5

czorny50  2014-02-25 - 09:22

Moja ocena 7.5 Sam się sobie dziwie ale w ten „odgrzewany kotlet” grało mi się przyjemniej niż w AC i AC2. Niestety dalej renesansowe Włochy, a kamera podczas sekcji platformowych czasami bez sensu się zawiesza. Edzio dostaje możliwość kopnięcia co jeszcze bardziej ułatwia już proste potyczki, a jego wygląd nie jest adekwatny do wieku ( 41- 48 lat ) Niedorzeczne jest tez mapa bractwa ( Moskwa na granicy Polsko-Ukraińskiej), naciągane celowe pustoszenie Rzymu przez Borgiów i jego odbudowa przez Assasynów, i żałosna nagroda za 100 % synchronizacji we wszystkich sekwencjach ( nie licząc satysfakcji). Rzym jest słaby jako miasto do free-run’u , ale osobiście jestem za jednym większym miastem niż 4 mniejszymi połączonymi loading’ami. A w Romie jest naprawdę dużo ciekawych aktywności: gildia Assasynów, wspomnienia Cristiny itp. A właśnie uważam że postać Edzio lepiej jest przedstawiona jako lider bractwa niż niedoinformowany chłopak szukający zemsty. Wielkim plusem są dodatkowe cele do osiągnięcia 100 % synchronizacji ( co podnosi poziom trudności i satysfakcji ) oraz duża ilość misji skradankowych. Wisienką na torcie jest sporo czasu spędzonego poza animusem ( można wychodzić z ni ...

maciekxp16  2014-02-26 - 22:45

ACB - fajna gierka, ale chyba właśnie przy tej części najbardziej się wkur... ekhm denerwowałem

7.0

Szatek iks de  2014-03-13 - 14:10

Szczerze to się zawiodłem. W jedynkę już mi się lepiej grało. Dwójka mi się bardzo spodobała. Brotherhood mnie zwyczajnie znudził. To samo cały czas. Fabułę już na siłę przechodziłem tak jak w far cry 2. Miasto za to zrobili fajnie. Może gdybym nie grał wcześniej w dwójkę, ACB bardziej by mi się spodobało.

vulpes433  2014-04-20 - 09:55

Jeśli grę potraktować jako rozbudowany dodatek do dwójki, to jest super. Gra się przyjemnie, niewiele gier kiedykolwiek mnie tak wciągnęło. Szkoda tylko, że w pośpiechu żeby wydać grę jak najszybciej po premierze dwójki, twórcy zapomnieli ją zaprojektować. Dużo elementów rozgrywki skopiowano bezmyślnie z poprzednich części. Niepotrzebne w tej części stało się najmowanie frakcji, dużo broni (zatrute ostrze, bomby dymne, noże do rzucania). Wszystko łatwiej jest rozwiązać metodą siłową. Nie podoba mi się też liniowość wielu misji. Często twórcy narzucają jak trzeba wykonać misję. Markery wskazujące drogę co pięć metrów. Gra zmieniła się w pseudo sandbox w stylu serii GTA, czyli w zbiór liniowych misji w otwartym świecie. Brak dowolności w sposobie wykonywania zadań. Zniknęła swoboda znana z poprzednich części, w których to my decydowaliśmy czy uderzyć szturmem, czy podejść subtelnie, czy uciekać, czy pokonać strażników. W pierwszych dwóch częściach świadomie starałem się zabijać jak najmniej, tylko główne cele misji, bo przecież czym sobie ci biedni strażnicy zawinili. A tu wszystko się rozmyło, stało się nijakie. Nie spodobała mi się też fabuła, zbyt bełkotliwa, dużo niedomówień. ...

9.5

TequPlay  2014-04-26 - 15:13

Świetna gra, jedna z lepszych w jakie mogłem zagrać :) Klimat wprost cudowny, pomysł o "wskrzeszeniu" zakonu assassynów bardzo dobry.Można wysyłać assassynów na misję czy też do pomocy w zaistniałej sytuacji.Arsenał dość bogaty, a sposób pozyskiwania assassynów bardzo fajny :P.Fabuła wyśmienita, nie mogłem oderwać się od gry.Było więcej misji w których musimy pozostać w ukryciu.Nie podobało mi się w jaki sposób pozyskujemy pancerz romulusa, bo misje te były strasznie nudne.Misję u Leonarda DaVinci były całkiem trudne.Gra jest krótka ale wynagradza to tym co wymieniłem powyżej :) Z czystym sumieniem wystawiam 9.5/10

8.0

AcidDrinker  2014-06-12 - 16:55

Powiem krótko. Gra gorsza od poprzedniczki. Plusy werbowanie Assasynów i kupowanie większości budynków. 8/10

Tayzer  2014-06-30 - 18:02

Mi ta część chyba najbardziej do tej pory podoba dużo świetnych dodatków tj. misje Cristiny, wieże Borgiów , fajniejsza walka dzięki kopnięciom, ogromny Rzym, werbowanie Asasynów no po prostu świetna gra. A jeszcze ogrom różnych lokacji i budynków. Miodzio !

7.0

Thrall Uther  2014-08-30 - 10:20

Gdybym nie grał w AC2 oceniłbym na 8.5/9, jednakże AC:B jest tylko odgrzewanym kotletem. Zmian jest naprawdę niewiele: jedno duże miasto, zamiast kilku mniejszych, możliwość jeżdżenia konno po całym mieście, kusza, gildia asasynów. Mocno zawiodłem się na prowadzeniu bractwa asasynów - rekruci zdobywają maksymalny poziom dość szybko, a po jego osiągnięciu są naprawdę potężni: kusza, pistolet, bomby dymne, topór i zbroja płytowa - niestety żenująco niski poziom trudności nie pozwala się nim nacieszyć, bo gdy wezwiemy tak rozwiniętych asasynów do walki, sami nie będziemy mieli co robić. Z tego powodu większość czasu nasi podwładni spędzają na misjach zagranicznych, dzięki którym zdobywamy przedmioty i pieniądze. Kolejnym minusem są nie do końca dopracowane sekwencje platformowe. W niektórych momentach kamera ustawia się idiotycznie i nie da jej się przestawić. Generalnie jak ktoś nie grał w AC2, to Brotherhood będzie naprawdę przyjemną pozycją. Niestety dla kogoś kto przeszedł całą "dwójkę" Brotherhood może być nużący, bo innowacji jest naprawdę niewiele.

8.5

RaceyPL  2014-09-03 - 21:29

Można by tą grę nazwać Assasin's Creed 2.2 :) Pod względem rozgrywki, oczywiście nieco lepsza od dwójki, chociaż jest parę kiepskich rozwiązań. Za to Brotherhood jest znacznie lepszy fabularnie.

9.5

MrGucio  2014-09-07 - 19:17

Gra wybitna, aczkolwiek optymalizacja mogłaby być lepsza, ciekawa fabuła, dobry system walki, bardzo ładny Rzym, ciekawe postacie, ale zauważyłem jeden mankament, mianowicie, podczas gdy gram w Max'a Payne'a 3 na najwyższych ustawieniach osiągam ok 50-60 fps, tu natomiast na ustawieniach wysokich, nie najwyższych osiągam może 30 klatek, nie wiem, może jest to spowodowane niekompatybilnym sprzętem, a może to twórcy zniszczyli optymalizacje, tak jak w poprzednich częściach miałem regularne 60 fps, tu ta ilość znacząco zmalała, nie zmienia to faktu iż gra jest wyśmienita, a odnawianie Rzymu jak i zakupywanie nowego oręża bądź zbroi przynosi wielką satysfakcje.

Jura's  2014-10-10 - 00:28

Gierka świetna , znakomita kontynuacja 2 części :)

10

Lamuszka  2014-10-26 - 11:39

Dla mnie jest niesamowita... Myślałem, że po dwójce już nie będzie tak pięknie, a tu miłe zaskoczenie! REWELACJA! Gra mnie "kupiła" od samego początku!

10

Ledarg  2014-11-03 - 16:44

Piękna gierka, ten klimat Rzymu... Dycha, jak nic!

UzumakiRaiser  2014-11-08 - 13:25

Cześć. Działa jeszcze multi ?

liske65  2014-11-19 - 21:20

W tej części najbardziej spodobało mi się wprowadzenie bractwa i ulepszenie serii ataków. Po tej części jak się wraca do AC2 to człowiek nie może się przestawić na ten nieco trudniejszy system. Bardzo podobają mi się misje z wieżami Borgiów, rozbudowywaniem miasta i oczywiście szybka podróż ;] Chociaż fabuła nie przewyższyła AC2 to pod względem komfortu gry z wszystkich części AC, Brotherhood jest najlepszy :D

Sewan  2015-01-02 - 22:49

O tej części nie powiem o olbrzymim kroku w przód ( chodzi o singleplayer). Trochę poprawiono grafikę oraz zmieniono obszar działań. Tym razem działamy w Rzymie, który popadł w kryzysie. Musimy naszym bohaterem go odbudować oraz zbierać z tego niezłe przychody. Wprowadzenie 100% synchronizacji to dobry pomysł twórców, który nieco utrudnia nam rozgrywkę, gdyż musimy osiągnąć konkretne kryteria by je osiągnąć. Ilość znajdziek wcale nie jest mała. Trzeba je zbierać nawet w dodatkowych zadaniach. Mamy możliwość użyć dwóch dodatkowych wynalazków Leonardo, mianowicie czołgu oraz łódki, a także skrzydeł z działkiem. To wciąż dobry assassin's creed z ciekawymi przygodami, lecz wielu graczom brak reszty miast, wątek teraźniejszości jest krótki i nieciekawy, co poszło na duży minus. HUD pozostał pozostawiony z poprzedniej osłony. Arsenał prezentuje podobny poziom do dwójki. Gra jest krótka fabularnie i mogłaby posłużyć jako obfite DLC, co stworzyłoby olbrzymią grę o wielkich możliwościach. ID wrogów poszło nieco w dół i ilość bugów wzrosła. Dam 8.5, gdyż sama w sobie gra jest dobrą kontynuacją serii AC.

9.0

fazomistrz  2015-06-04 - 21:59

Dobra giera robi robotę ciężko odejść od kompa polecam

Codmarek  2015-07-01 - 20:48

mam pytanie jak wydostac sie z tych lochow w sekwencji 8 tzn jakie klawisze nacisnac?

Michiq  2015-09-29 - 21:12

Równie dobry Assassin's Creed jak poprzednik.Pociągnięto fabułę, mechanike i cała strukturę lekko rozbudowano a wszystko inne jest na takim samym, bardzo dobrym poziomie.Ja zostałem wciągnięty w ten świat przez Ubisoft i na pewno spotkam się jeszcze z Desmondem.