Reksio: Miasto Sekretów [PC]

City of Secrets. Wyprodukowana przez rodzimą firmę Aidan Media gra przygodowa z elementami edukacyjnymi. Bohater kultowej serii bajek animowanych, pies Reksio oraz jego przyjaciel, komandor Kretes, trafiają do podziemnego świata kretów. Gracze muszą pomóc im zwiedzić to miejsce i rozwiązać problemy jego mieszkańców. Alias: Reksio: Miasto Sekretów.

wersja językowa:
pełna polska wersja

Reksio: Miasto Sekretów data premiery gry na PC:

05 sierpnia 2009 ( światowa data premiery )

05 sierpnia 2009 ( data wydania w Polsce )

gry podobne do City of Secrets:

Runaway: A Road Adventure
The Secret of Monkey Island: Special Edition
Grim Fandango (1998)

Przygodowe, seriale animowane, edukacyjne, dla dzieci, polskie

City of Secrets to kolejna odsłona popularnej serii produktów dla dzieci, stworzonej przez rodzimą firmę Aidem Media. W trakcie zabawy poznajemy dalsze losy sympatycznego psa Reksia, znanego między innymi z kultowej serii filmów animowanych. Gra dostępna jest na komputerach PC oraz popularnych platformach mobilnych.

Akcja opisywanej części cyklu rozpoczyna się od zniknięcia Reksia, na poszukiwania którego wyrusza komandor Kretes. Sympatyczny krecik odkrywa, że w piwnicy jego nory znajduje się dziura prowadząca do labiryntu tuneli. Po bliższym zbadaniu okolic dziury, Kretes dociera do tytułowego podziemnego miasta zamieszkanego w całości przez krety i dowiaduje się, że Reksio jest trzymany w niewoli. Sterując na przemian Kretesem i Reksiem, należy doprowadzić do oczyszczenia pieska z zarzutów bycia szpiegiem Szczurów, a przy okazji poznać bliżej miejsce, w którym znaleźli się główni bohaterowie.

Rozgrywka polega w głównej mierze na eksploracji kolejnych obszarów podziemnego świata i rozwiązywaniu bardzo prostych zagadek. Poziom trudności zabawy dopasowano naturalnie do grupy docelowej produktu, a więc dzieci w wieku powyżej 6 lat. Wydarzenia w grze City of Secrets na PC obserwowane są w częściowo trójwymiarowym środowisku, a jedną z jej głównych wizualnych atrakcji są pieczołowicie zaprojektowane tła odwiedzanych przez młodego gracza lokacji. W omawianej produkcji nie zabrakło charakterystycznej dla całej serii dużej dawki humoru, na co duży wpływ mają czytane przez aktorów kwestie dialogowe głównych bohaterów.

Tryb gry: single player   Nośnik: 1 CD  
Ocena gry 8.5 / 10 na podstawie 110 ocen czytelników.   Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Pentium III 1 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 64 MB, 740 MB na HDD, Windows XP/Vista/7

Wizard101

Wizard101

Zagraj za Darmo!

Koyotl

Koyotl

Zagraj za Darmo!

Still Life - PC - 23,90 zł

kup w sklepie

PC 23,90 zł

Kopciuszek - PC - 19,90 zł

kup w sklepie

PC 19,90 zł

Scooby Doo: Nawiedzone Bagno - PC - 34,90 zł

kup w sklepie

PC 34,90 zł

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
04.11.2009 17:38
szczylu
5
Legionista

Polski must have : D

04.11.2009 18:41
odpowiedz
Amperomierz
39
Pretorianin

Zaprawdę najlepsza polska budżetówka. Humor super extra, a grafika ze swoją nutką cel-shadingu wcale nie jest taka zła. Oczywiście gra wydana w pośpiechu ma pokaźną ilość błędów, jednak tylko z 2-3 nie pozwalają dokończyć przygodę, a i patch jest już w drodze. Jak dla mnie 8=/10