City of Secrets [PC]

Reksio: Miasto Sekretów to wyprodukowana przez firmę Aidan Media gra przygodowa z elementami edukacyjnymi. Tytułowy psiak, bohater kultowej serii bajek animowanych, oraz jego przyjaciel - komandor Kretes trafiają do podziemnego świata kretów. Gracze muszą pomóc im zwiedzić to miejsce i rozwiązać problemy jego mieszkańców. Alias: Reksio: Miasto Sekretów.

wersja językowa:
pełna polska wersja

City of Secrets data premiery gry na PC:

05 sierpnia 2009 ( światowa data premiery )

05 sierpnia 2009 ( data wydania w Polsce )

gry podobne do City of Secrets:

Mis: Wycieczka za miasto
Runaway: A Road Adventure
The Secret of Monkey Island: Special Edition

Przygodowe, seriale animowane, edukacyjne, dla dzieci, polskie

Reksio: Miasto sekretów to kolejna odsłona popularnej serii produktów dla dzieci, stworzonej przez rodzimą firmę Aidem Media. W trakcie zabawy poznajemy dalsze losy tytułowego Reksia, czyli pieska znanego między innymi z seriali animowanych.

Akcja opisywanej części cyklu rozpoczyna się od zniknięcia Reksia, na poszukiwania którego wyrusza komandor Kretes. Sympatyczny krecik odkrywa, że w piwnicy jego nory znajduje się dziura prowadząca do labiryntu tuneli. Po bliższym zbadaniu okolic dziury Kretes dociera do tytułowego podziemnego miasta zamieszkiwanego w całości przez krety i dowiaduje się, że Reksio jest trzymany w niewoli. Sterując na przemian Kretesem i Reksiem należy doprowadzić do oczyszczenia pieska z zarzutów bycia szpiegiem Szczurów, a przy okazji poznać bliżej miejsce, w którym znaleźli się główni bohaterowie.

Rozgrywka polega w głównej mierze na eksploracji kolejnych obszarów podziemnego świata i rozwiązywaniu bardzo prostych zagadek. Poziom trudności zabawy dopasowano naturalnie do grupy docelowej produktu, a więc dzieci w wieku powyżej 6 lat. Wydarzenia w grze Reksio: Miasto sekretów obserwowane są w częściowo trójwymiarowym środowisku, a jedną z jej głównych wizualnych atrakcji są pieczołowicie zaprojektowane tła odwiedzanych przez młodego gracza lokacji. W omawianej produkcji nie zabrakło charakterystycznej dla całej serii dużej dawki humoru, na co duży wpływ mają czytane przez aktorów kwestie dialogowe głównych bohaterów.

Tryb gry: single player   Nośnik: 1 CD  
Ocena gry 8.5 / 10 na podstawie 105 ocen czytelników.   Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Pentium III 1 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 64 MB, 740 MB na HDD, Windows XP/Vista/7

komentarze czytelników


szczylu  2009-11-04 - 17:38

Polski must have : D

Amperomierz  2009-11-04 - 18:41

Zaprawdę najlepsza polska budżetówka. Humor super extra, a grafika ze swoją nutką cel-shadingu wcale nie jest taka zła. Oczywiście gra wydana w pośpiechu ma pokaźną ilość błędów, jednak tylko z 2-3 nie pozwalają dokończyć przygodę, a i patch jest już w drodze. Jak dla mnie 8=/10