Wiedźmin 2: Zabójcy Królów [PC]

The Witcher 2: Assassins of Kings. Wiedźmin 2: Zabójcy Królów to kontynuacja przygód wiedźmina Geralta – bohatera stworzonego przez polskiego pisarza Andrzeja Sapkowskiego. W grze nie zabrakło nieliniowej, pełnej zwrotów i wyrazistych postaci fabuły oraz dynamicznej i efektownej walki.

wersja językowa:
pełna polska wersja

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów data premiery gry na PC:

17 maja 2011 ( światowa data premiery )

17 maja 2011 ( data wydania w Polsce )

17 maja 2011 ( premiera w USA )

gry podobne do The Witcher 2: Assassins of Kings:

Dragon Age: Inquisition
Dragon Age II
Risen

RPG akcji, TPP, fantasy, książki, polskie

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów to RPG akcji, będący kontynuacją wielkiego hitu opartego na twórczości polskiego pisarza Andrzeja Sapkowskiego.

Druga odsłona Wiedźmina rozgrywa się zaraz po wydarzeniach znanych z pierwszej i kontynuuje wątek udaremnionego przez Geralta zamachu na króla Foltesta. Sprawa szybko wymyka się spod kontroli, bo na arenie wydarzeń pojawia tajemniczy mężczyzna znany jako Królobójca. Biały Wilk zostaje wciągnięty w zawiłą i pełną niebezpieczeństw polityczną intrygę, a jego decyzje zaważą o losach mieszkańców kilku królestw.

Produkcja ponownie przenosi nas do świata stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego, który postanowił spojrzeć na klimaty fantasy z nieco innej strony niż wielu innych twórców. Uniwersum Wiedźmina jest więc pełne potworów, różnorodnych ras i magicznych istot, które jednak zazwyczaj nie przepadają za ludźmi, zresztą z wzajemnością. To prowadzi do wielu poważnych konfliktów.

Twórcy wiernie odwzorowali wiele miejsc i postaci znanych z kart powieści i opowiadań, chociaż wzbogacili też świat o nowe elementy. Gracze mogą zwiedzić m.in. miasteczko Flotsam wraz z przyległym do niego lasem, krasnoludzkie Vergen, Dolinę Pontaru oraz ruiny elfiego miasta Loc Muinne.

Spotykamy takich bohaterów jak: Triss Merigold (czarodziejka), Jaskier (bard i przyjaciel Geralta), Zoltan (krasnoludzki przyjaciel Wiedźmina), Vernon Roche (członek oddziału specjalnego króla Foltesta) czy Iorweth (dowódca komanda Scoia'tael). Każde z nich posiada własne cele, przekonania, system wartości oraz osobowość, co często jest prezentowane w przerywnikach filmowych, rozmowach i komentarzach. Wiele z wymienionych wyżej postaci może zostać sprzymierzeńcami i podróżować z graczem – ale twórcy dodali znacznie więcej pobocznych bohaterów, nad którymi jednak nadal nie mamy pełnej kontroli. Podczas walki odpowiada za nie sztuczna inteligencja.

W Wiedźminie 2 postawiono na rozbudowany system wyborów moralnych, który prowadzi do wielu różnych kombinacji zakończenia gry (łącznie 16). Sam Geralt wielokrotnie wyraża wątpliwości odnośnie swojego fachu, czyli tropienia i polowania na potwory. Ważne jest to, że na fabułę i świat Wiedźmina 2 wpływ mają nie tylko nasze decyzje, ale chociażby to, kto jest naszym kompanem. Oprócz walki Wiedźmin ceni sobie również inne rozrywki, jak chociażby flirtowanie z kobietami. W tej odsłonie nie otrzymujemy kart z obrazkami za „podboje”, ale nadal mamy możliwość doprowadzenia do „sytuacji łóżkowej” z niektórymi przedstawicielkami płci pięknej.

Poważnych zmian w Wiedźminie 2 doczekał się system walki, który teraz jest znacznie bardziej nastawiony na akcję. Gracz może więc atakować mieczem (ciosy: szybki lub silny) i wykonywać uniki oraz bloki. W skutecznym eliminowaniu wrogów niezwykle przydatna jest wiedźmińska magia czyli tzw. znaki. Nowością są pułapki oraz materiały wybuchowe w postaci petard, które są pomocne zwłaszcza na wyższych poziomach trudności.

W Wiedźminie 2 system rozwoju postaci został podporządkowany trzem dziedzinom – szermierce, magii oraz alchemii. Resztę współczynników naszej postaci podniesiemy w miarę ich używania (np. zastraszanie rozmówcy czy skuteczniejsze blokowanie ciosów), lub za pomocą przedmiotów posiadających określone właściwości fizyczne i magiczne.

Oprawa wizualna tytułu robi duże wrażenie, gdyż autorzy postawili na świetne modele postaci, bogate w detale lokacje i zapierające dech w piersiach widoki. Miasteczka zostały wzbogacone o rozmawiających przechodniów, kupców i mieszkańców, z którymi niejednokrotnie można wejść w interakcję. W celu zapewnienia pełnej imersji twórcy usunęli ekrany ładowania lokacji przy wchodzeniu do budynków.

Tryb gry: single player   Nośnik: 2 DVD  
Ocena gry 9.2 / 10 na podstawie 19487 ocen czytelników.   Cena gry w dniu premiery: 119,99 zł

wymagania sprzętowe:

Core 2 Quad 2.2 GHz, 3 GB RAM (4 GB RAM dla Vista/7), karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 260 lub lepsza), 16 GB HDD, Windows XP/Vista/7

notebook standardowy ASUS K53E

Intel Core i3-2310M, 4096 MB RAM, Intel GMA HD 3000, LCD 15.6" 1366 x 768

16 fps - 800x600 średnie detale

13 fps - 1024x768 niskie detale

10 fps - 1366x768 niskie detale

notebook dla gracza ASUS G53SW

Intel Core i7-2630QM, 8192 MB RAM, GeForce GTX 460M, LCD 15.6"

75 fps - 1024x768 wysokie detale

78 fps - 1366x768 średnie detale

55 fps - 1366x768 wysokie detale

Zobacz pełne testy wydajności gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów na notebookach na serwisie gramynawynos.pl

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - recenzja gry

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - recenzja gry (PC)

"Rozwój postaci (co typowe w przypadku fachu białowłosego Riva) został praktycznie w całości podporządkowany walce, rozwijamy trzy gałęzie – szermierkę, znaki oraz eliksiry. Ja skupiłem się na tym pierwszym kierunku, choć kilka punktów przeznaczyłem na najczęściej używane znaki oraz wzmocnienie ich działania. W slotach na drzewku rozwoju umieszczamy także mutageny, które dodatkowo podwyższają określone współczynniki, jednak ich potencjał nie został do końca wykorzystany, bo miejsc na nie jest zdecydowanie za mało. Dodatkowo mamy kilka umiejętności wzrastających w miarę ich używania (perswazja, wymuszenie znakiem Axii, zasłona). Sporo w naszych statystykach mogą namieszać unikalne przedmioty, których współczynniki możemy dodatkowo podnieść, umieszczając w nich odpowiednie ulepszenia. Przy okazji – sami wytwarzamy tylko mikstury i petardy. Resztę zlecamy rzemieślnikom, którzy za opłatą wykonują zamówione przedmioty (musimy mieć schemat oraz składniki)."  więcej

Gramy w Wiedźmin 2: Zabójcy Królów na Xboxa!

Gramy w Wiedźmin 2: Zabójcy Królów na Xboxa! [11:31]

Przyglądamy się Geraltowi na konsoli Wiedźmin 2: Zabójcy Królów debiutuje na konsolach. Przyglądamy się jak wypadł port z PeCetów.

2:57

Video Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

wpływ wyborów na lokacje

6:47

Video Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

polski dubbing

2:16

Video Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

strach i pogarda

komentarze czytelników (5772)


9.5

xArgeen  2014-06-18 - 17:49

Ukończyłem Wiedźmina 2.Najlepszy RPG wg 2011-2013.Nic tego nie rozwali.A TES Może mu czyscić buty

4.5

vergil11  2014-06-20 - 20:23

Gra Wiedźmin 2:Zabójcy Królów okazała się dla mnie wielkim rozczarowaniem. Z trailerów niby ciekawie zapowiadająca się i przyjemnie wyglądająca produkcja CD Projekt RED okazuję się jedynie marną, niedopracowaną częścią serii.Całą grę skończyłem 2 razy,raz na poziomie NORMALNYM i raz na poziomie TRUDNYM.Na obydwu poziomach grę zakończyłem w ok. 1,5 dnia,nie wspominając o tym że W1 przechodzić mogłem tygodniami z powodu trudności.Gra zachwyciła grafiką(szkoda że głównie tylko nią) oraz różnymi dodatkowymi opcjami(zmiana fryzury Geralta,rozwinięty system produkcji przedmiotów, np. Pancerz z Kejrana itp.). Sama gra posiadała małą liczbę zadań pobocznych, świat gry był dosłownie nie wielki( z pamięci bym se na kartce mógł ja przerysować), sama produkcja posiadała różne przedziwne błędy i nie dociągnięcia graficzne, a sama fabuła(w porównaniu do W1) była szczerze nudna. :/ Sama gra chodź śmiesznie łatwa dla fanów wiedźmina nie będzie rozczarowaniem. +Podkreślam, że nie jestem hejterem Wiedźmina gdyż W1 naprawdę cenię bardzo lubię tak jak całą serię Wiedźmina lecz ta odsłona serii jest dla mnie porażką.+ Za całokształt W2 dostaje ode mnie ocenę 4+/10.

kylo19  2014-06-20 - 20:40

Racja, że jedynka o wiele lepsza (szczególnie z FCR i innymi modami) jednak dla mnie dwójka nie jest aż taka słaba. Chociaż mam nadzieję, że trzecia część będzie bardziej zbliżona do jedynki.

Szybkiiinteligentny  2014-06-21 - 00:49

Wypowiedź kolesia odpowiedzialnego za serie Wiedźmin że jedna z czarodziejek w Wiedźminie 2 była lesbijką. Specjalnie dodali taką postać w imię poprawności politycznej. Ten sam koleś mówi że homoseksualizm nie odbiega od normy. Obrzydliwa gra która takie obrzydliwości się pojawiają. Ta gra nie reprezentuje żadnego poziomu. Rzygać się chce od samego oglądania tego czegoś nie mówić już o graniu i wydawaniu pieniędzy na to coś. Omijać ten szajs z daleka. youtube.com/watch?v=IECp0InE-UE

kylo19  2014-06-21 - 12:54

Omijać ciebie z daleka ...

9.5

TequPlay  2014-06-24 - 20:54

Świetna fabuła, genialny system walki, znacznie lepszy niż w jedynce.Grafika świetna i przepiękny krajobraz.Gra starcza na wiele godzin.Dobrze zrobiony pół-otwarty świat.Wady to m.in. optymalizacja która nie jest zbyt dobra i nagły skok poziomu trudności podczas walki z jednym z ostatnich bossów oraz drobne bugi.Gra wali na łeb wiedźmina pierwszego, jedyne czego się można w porównaniu tych obu gier doczepić to że w jedynce wyraźnie widać zmiany w trakcie podejmowania decyzji, a w dwójce ma to głównie wpływ na zakończenie.Ocena nie inna jak 9.5/10, miłej gry :)

Cordian  2014-06-30 - 10:26

Czy aby w pełni wczuć się w postać w tej grze trzeba/warto najpierw zagrać w pierwszą część?

kylo19  2014-06-30 - 16:55

Cordian----> Raczej nie, choć jest to wskazane. Warto również przeczytać prześwietne książki. Tak swoją drogą to polecam Ci jedynkę, moim zdaniem nieporównywalnie lepsza od dwójki (jeszcze z modami to cud).

10

kamilov123  2014-07-08 - 23:57

Tą gre można przejść na dziesiątki sposobów. Gra jest przepicka, nigdy mi sie nie znudzi i jeszcze ta zbliżająca się 3. Ekscytacja - 100.000.000 %/100%

FanWiedźmin  2014-07-11 - 19:50

Dziś przeszedłem (już nie pamiętam po raz który) Wiedźmina 2. Chciałem przejść żeby mieć save do trójki, tak prawdę mówiąc to go miałem, ale bolało mnie to że zabiłem Letho. Więc przeszedłem po raz kolejny, tylko z tą różnicą że oszczędziłem Letho i to właśnie ten save importuję do Dzikiego Gonu ;)

Crod4312  2014-07-13 - 18:54

Dziś przeszedłem Wieśka 2 po raz enty (ponad 10 razy ją przeszedłem albo i więcej) i znów się świetnie bawiłem.Dwójka moim zdaniem lepsza od jedynki z jednego prostego powodu, do dwójki chce mi się wracać i wracać, a jedynkę przeszedłem 2 razy i nie chce mi się w nią więcej grać.Mam nadzieję że W3 będzie jeszcze lepszy.10/10

kylo19  2014-07-13 - 21:16

Dziwna sprawa, ja mam wręcz przeciwnie. Jedynkę przeszedłem 8 razy, a dwójkę "tylko" 4. Na jedynkę jeszcze mam ochotę i zapewne zagram wiele razy, do dwójki już mnie nie ciągnie 5 raz (pewnie i tak przejdę przed trójką:-)

Crod4312  2014-07-13 - 23:48

No cóż kwestia gustu.Może dlatego mi się nie chce wracać do "jedynki" bo ma według mnie bardzo nudny system walki.Te klikanie i wyczekiwanie na combosy jest jeszcze nudniejsze niż spam LPM. Fabuła i grafa w W1 były super ale jakoś mnie nie ciągnie tak do "jedynki" jak do "dwójki".

9.5

Peplik  2014-07-14 - 19:09

Najlepszy RPG !! To że Skyrim ma większy świat i więcej pobocznych (w tym większość nie związana z kampanią) to i tak przegrywa z Wiedźminem 2 bo kto chciałby tą grę przechodzić 10 razy w 100% jak Wieśka? No na pewno nie ja... Jak Wiedźmin 3 będzie taki epicki jak go malują zwiastuny to mamy Trylogię Wszechczasów RPG. Cała seria powyżej 9 to będzie wyczyn dla Polskich programistów z CD Project Red! Może pobiją Wieśkiem 3 nawet GTA V? W jeden dzień miliard dolarów! Ale to i tak najlepszy RPG narazie i zasługuję według mnie 9.9 bo ma jedną wadę ... Geralt nie może skakać!

6.0

xsellos  2014-07-18 - 01:59

The Witcher 2: Glitches, Bugs & Crash. Nie jestem fanem Widźmina czy gier RPG, porównując ją do jedynki fabularnie 2 dużo gorsza, sporo rzeczy mnie irytowało. Najgorsze to że nawet z patch w grze została masa błędów nie wiem jak ludziska grały gdy to coś było nowością (u mnie płyta pierwszego dnia wylądowałby na aukcji :)

10

Deadpool05  2014-07-21 - 21:09

Genialna gra. Zwłaszcza, jak ktoś przeczytał sagę.

Mich200  2014-07-23 - 22:13

@xsellos Może byś zarzucił przykładem bo jakoś nie chce mi się wierzyć, w te Twoje bajeczki o bugach i innych błędach. Owszem sporadycznie coś się zdarzało nie stykać, ale to co mówisz to zwykłe wymysły. ;)

Crod4312  2014-07-24 - 10:26

Mich200 Może to kolejny hejter,troll na którego nie warto zwracać uwagi.Niech lepiej idzie pograć w Tibie.Albo to jeszcze dziecko, które nie rozumie Wiesia.Niemniej jednak na takiego nie warto zwracać uwagi ponieważ on wie swoje i nie da sobie nic przetłumaczyć, nawet jak byś podał miliony argumentów,a on żadnych.

Mich200  2014-07-24 - 13:27

Dlatego poprosiłem o argumenty, jeśli okazałoby się, że to zwykły troll tak jak mówisz to nawet nie zawracałbym sobie nim głowy. :)

9.5

mac044  2014-07-26 - 21:09

Grało mi się bardzo fajnie, gra wciąga grafika stoi na dobrym poziomie, fabuła wsysa, muzyka także pasuje do gry jest miła dla ucha, jednakże jak dla mnie gra zdecydowanie za krótka ( szczególnie 3 rozdział brak funduszy ;( ), klimat z 1 bije 2 na głowę grafika się też do tego przyczynia nie ma tej mroczności, szarości, która jest w 1, a także muzyka przygniatała klimatem. No i jeszcze system walki podobał mi się, postawiono bardziej na taktykę, ale w 1 no właśnie to była magia "te kocie ruchy" specjalnie dobiłem postać na maksa żeby je wszystkie zobaczyć szczena opada przy każdej walce ( fakt że nierealistyczne, ale chyba właśnie o to chodzi ). Podsumowując daję 9.5 mimo wad, które opisałem, gra mogłaby być bardziej dopracowana, ale także tyle zalet, że wciąga niesamowicie i ma chyba to co najważniejsze w rpg wybory, te prawdziwe, które mają wpływ na otoczenie, których w innych grach nie ma.