Wiedźmin 2: Zabójcy Królów [PC]

The Witcher 2: Assassins of Kings. Wiedźmin 2: Zabójcy Królów to kontynuacja przygód wiedźmina Geralta – bohatera stworzonego przez polskiego pisarza Andrzeja Sapkowskiego. W grze nie zabrakło nieliniowej, pełnej zwrotów i wyrazistych postaci fabuły oraz dynamicznej i efektownej walki.

wersja językowa:
pełna polska wersja

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów data premiery gry na PC:

17 maja 2011 ( światowa data premiery )

17 maja 2011 ( data wydania w Polsce )

17 maja 2011 ( premiera w USA )

gry podobne do The Witcher 2: Assassins of Kings:

Dragon Age: Inquisition
Dragon Age: Inquisition - Jaws of Hakkon
Dragon Age II

RPG akcji, TPP, fantasy, książki, polskie

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów to RPG akcji, będący kontynuacją wielkiego hitu opartego na twórczości polskiego pisarza Andrzeja Sapkowskiego.

Druga odsłona Wiedźmina rozgrywa się zaraz po wydarzeniach znanych z pierwszej i kontynuuje wątek udaremnionego przez Geralta zamachu na króla Foltesta. Sprawa szybko wymyka się spod kontroli, bo na arenie wydarzeń pojawia tajemniczy mężczyzna znany jako Królobójca. Biały Wilk zostaje wciągnięty w zawiłą i pełną niebezpieczeństw polityczną intrygę, a jego decyzje zaważą o losach mieszkańców kilku królestw.

Produkcja ponownie przenosi nas do świata stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego, który postanowił spojrzeć na klimaty fantasy z nieco innej strony niż wielu innych twórców. Uniwersum Wiedźmina jest więc pełne potworów, różnorodnych ras i magicznych istot, które jednak zazwyczaj nie przepadają za ludźmi, zresztą z wzajemnością. To prowadzi do wielu poważnych konfliktów.

Twórcy wiernie odwzorowali wiele miejsc i postaci znanych z kart powieści i opowiadań, chociaż wzbogacili też świat o nowe elementy. Gracze mogą zwiedzić m.in. miasteczko Flotsam wraz z przyległym do niego lasem, krasnoludzkie Vergen, Dolinę Pontaru oraz ruiny elfiego miasta Loc Muinne.

Spotykamy takich bohaterów jak: Triss Merigold (czarodziejka), Jaskier (bard i przyjaciel Geralta), Zoltan (krasnoludzki przyjaciel Wiedźmina), Vernon Roche (członek oddziału specjalnego króla Foltesta) czy Iorweth (dowódca komanda Scoia'tael). Każde z nich posiada własne cele, przekonania, system wartości oraz osobowość, co często jest prezentowane w przerywnikach filmowych, rozmowach i komentarzach. Wiele z wymienionych wyżej postaci może zostać sprzymierzeńcami i podróżować z graczem – ale twórcy dodali znacznie więcej pobocznych bohaterów, nad którymi jednak nadal nie mamy pełnej kontroli. Podczas walki odpowiada za nie sztuczna inteligencja.

W Wiedźminie 2 postawiono na rozbudowany system wyborów moralnych, który prowadzi do wielu różnych kombinacji zakończenia gry (łącznie 16). Sam Geralt wielokrotnie wyraża wątpliwości odnośnie swojego fachu, czyli tropienia i polowania na potwory. Ważne jest to, że na fabułę i świat Wiedźmina 2 wpływ mają nie tylko nasze decyzje, ale chociażby to, kto jest naszym kompanem. Oprócz walki Wiedźmin ceni sobie również inne rozrywki, jak chociażby flirtowanie z kobietami. W tej odsłonie nie otrzymujemy kart z obrazkami za „podboje”, ale nadal mamy możliwość doprowadzenia do „sytuacji łóżkowej” z niektórymi przedstawicielkami płci pięknej.

Poważnych zmian w Wiedźminie 2 doczekał się system walki, który teraz jest znacznie bardziej nastawiony na akcję. Gracz może więc atakować mieczem (ciosy: szybki lub silny) i wykonywać uniki oraz bloki. W skutecznym eliminowaniu wrogów niezwykle przydatna jest wiedźmińska magia czyli tzw. znaki. Nowością są pułapki oraz materiały wybuchowe w postaci petard, które są pomocne zwłaszcza na wyższych poziomach trudności.

W Wiedźminie 2 system rozwoju postaci został podporządkowany trzem dziedzinom – szermierce, magii oraz alchemii. Resztę współczynników naszej postaci podniesiemy w miarę ich używania (np. zastraszanie rozmówcy czy skuteczniejsze blokowanie ciosów), lub za pomocą przedmiotów posiadających określone właściwości fizyczne i magiczne.

Oprawa wizualna tytułu robi duże wrażenie, gdyż autorzy postawili na świetne modele postaci, bogate w detale lokacje i zapierające dech w piersiach widoki. Miasteczka zostały wzbogacone o rozmawiających przechodniów, kupców i mieszkańców, z którymi niejednokrotnie można wejść w interakcję. W celu zapewnienia pełnej imersji twórcy usunęli ekrany ładowania lokacji przy wchodzeniu do budynków.

Tryb gry: single player   Nośnik: 2 DVD  
Ocena gry 9.2 / 10 na podstawie 20517 ocen czytelników.   Cena gry w dniu premiery: 119,99 zł

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Core 2 Quad 2.2 GHz, 3 GB RAM (4 GB RAM dla Vista/7), karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 260 lub lepsza), 16 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - recenzja gry

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - recenzja gry (PC)

"Rozwój postaci (co typowe w przypadku fachu białowłosego Riva) został praktycznie w całości podporządkowany walce, rozwijamy trzy gałęzie – szermierkę, znaki oraz eliksiry. Ja skupiłem się na tym pierwszym kierunku, choć kilka punktów przeznaczyłem na najczęściej używane znaki oraz wzmocnienie ich działania. W slotach na drzewku rozwoju umieszczamy także mutageny, które dodatkowo podwyższają określone współczynniki, jednak ich potencjał nie został do końca wykorzystany, bo miejsc na nie jest zdecydowanie za mało. Dodatkowo mamy kilka umiejętności wzrastających w miarę ich używania (perswazja, wymuszenie znakiem Axii, zasłona). Sporo w naszych statystykach mogą namieszać unikalne przedmioty, których współczynniki możemy dodatkowo podnieść, umieszczając w nich odpowiednie ulepszenia. Przy okazji – sami wytwarzamy tylko mikstury i petardy. Resztę zlecamy rzemieślnikom, którzy za opłatą wykonują zamówione przedmioty (musimy mieć schemat oraz składniki)."  więcej

Gramy w Wiedźmin 2: Zabójcy Królów na Xboxa!

Gramy w Wiedźmin 2: Zabójcy Królów na Xboxa! [11:31]

Przyglądamy się Geraltowi na konsoli Wiedźmin 2: Zabójcy Królów debiutuje na konsolach. Przyglądamy się jak wypadł port z PeCetów.

2:35

Video Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Epilog - Zabójcy królów

2:57

Video Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

wpływ wyborów na lokacje

6:47

Video Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

polski dubbing

komentarze czytelników (5861)


panTicTac  2015-01-31 - 19:46

Na pewno :P Ty nawet pewnie nie grałeś w gry starsze niż rocznik 2011-14 :P

banan1000  2015-01-31 - 20:06

Zgadzam się Wiesiek zamiata tą głupią Dragon Age.

Daishi  2015-02-03 - 12:27

super gra 10/10

Chromecrime  2015-02-03 - 19:11

Mogłaby być jednak odrobinę trudniejsza bo na mrocznym mam trudności w pokonaniu jedynie Operatora. Aczkolwiek przeszedłem ją właśnie po raz ... nie pamiętam, w każdym razie więcej niż 10, i nadal gra mi się podoba i nie nudzi, piękny design strojów, mieczy. Faktycznie jednak przydał by się otwarty świat, czyli nie pozostaje nic innego jak na trójkę czekać ;))

9.0

saito123  2015-02-04 - 19:52

Dobra rozgrywka. Polecam, moim zdaniem lepsza od Wiedźmina 1 [Ale to moje zdanie :)]

damian190795  2015-02-05 - 09:53

Gra ma ładną grafikę - cieszy oko bogata roślinność oraz mroczna kolorystyka gry, fabuła naprawdę ciekawa - dużo opcji dialogowych oraz ciekawych postaci. Na plus są dla mnie także wypowiedzi różnych postaci w grze - czuć, że miasto żyje i jest to średniowiecze. No i przede wszystkim system walki jak dla mnie genialny, wraz z finiszerami wygląda to miodnie. Dobrze zrównoważony poziom trudności, a optymalizacja dobra. Jeśli chodzi o minusy to małe lokacje, ograniczenia co do eksploracji świata (niewidzialne ściany), oraz czasem zdarzało się, że podczas wchodzenia do pomieszczenia wczytywało tekstury na bieżąco i dopiero po paru sekundach wszystko było na miejscu.

7oxiney  2015-02-12 - 10:30

(UWAGA SPOILER!!!) Nie prawdą jest, że gra ma 16 możliwych zakończeń. Są tylko dwa: zabijasz Letho, albo darujesz mu życie.

Yarovit  2015-02-15 - 17:51

@7oxiney Powiedz mi, że żartujesz. Zakończeń jest 16, bo chodzi o kombinacje. Typu- kogo wsparłeś we Flotsam.

wolf2218  2015-02-22 - 19:49

Świetna gara

kacper300zx  2015-02-26 - 21:59

Co jak co , ale teksty ma genialne ! :D

Xanti_1  2015-03-03 - 16:28

Witam. Mam do zaoferowania konto gog.com wraz z oryginalną grą Wiedźmin 2: Zabójcy Krolów(Win/Mac/Linux) oraz Mount & Blade. Oczekuję za nią 20 zł [ link zabroniony przez regulamin forum ] lub kodu/gifu na grę w serwisie Steam. Zainteresowanych zapraszam: xantip0l@gmail.com

Sweet1O1  2015-03-08 - 13:59

Za 4 euro na steamie, trzeba kupić i przejść przed trójką

banan2004  2015-03-09 - 18:00

Nie warto.

Sweet1O1  2015-03-10 - 13:47

Warto, warto już kupiłem ;) szkoda że w jedynkę nie grałem ale mówi się trudno, w końcu dwójka to byłą ostatnia część

Daisum  2015-03-11 - 12:35

Dla mnie świetna

10

milki2292  2015-03-15 - 22:39

Najlepsza gra EVER grafika, teksty, świat no po prostu super. Tym bardziej cieszy fakt że to polska produkcja.

5.5

coll123  2015-03-21 - 13:45

To jest dla mnie szok, w Wiedźmina 1 nie grałem, uruchomiałem Wieśka 2 w przekonaniu, że ta gra będzie naprawdę świetnym doświadczeniem. Okazało się, że Wiedźmin 2 ma straszną mechanikę i grywalność. Prolog jest tragiczny - długi, tunelowy - strasznie zniechęca do dalszej rozgrywki. Dalej nadal nie jest różowo, otwarte lokacje tak naprawdę otwarte nie są, tylko udają - okropne poczucie klaustrofobii. Grafika daje radę - ale praktycznie wszystko pokryte jest tą okropną niewidzialną ścianą, nienawidzę takiego podejścia, już pies z umieszczeniem ściany przy rozpadlinie głębokiej na 50 metrów - no ale by różnego rodzaju przedmioty, meble były za ścianami?! By nie można było przejść gdzieś na skróty, tylko trzymać się wytyczonego tunelu?! By nie dało się wskoczyć gdzieś samemu (phah Wiedźmin na dobrą sprawę wykastrowany jest ze skakania...)?! Wszelkimi dialogami rzygać mi się chce - mam ochotę je wszystkie przeklinać. Walki może szczególnie bym się nie czepiał jest zwyczajna. Tych co narzekali na Wiedźminy uważałem za narzekaczy, jednak okazuje się, że mieli kupę racji - ta gra jest zwyczajnie słaba. Mimo wszystko będę grał dalej (a przynajmniej spróbuję) być może finalnie zmieni ...

Lithryn  2015-03-21 - 23:33

coll123, polecam zagrac najpierw w W1, a potem wypowiadac sie na temat W2 i dawac tak mierna ocene. Gdyby nie te dialogi, ktore tworza 50% klimatu tych gier to tyle ludzi nie pokochaloby Geralta, a moze po prostu jestes na nie za glupi i nie wiesz o co chodzi? Tez jest taka opcja skoro nawet ani razu nie przeszedles W1 :D

coll123  2015-03-23 - 08:40

Lithryn Widziałem kilka filmików z Wiedźmina 1, jest grą okropną... ten jeżdżący po ziemi jak na nartach Geralt to jest zwyczajna tragedia. Nie będę do niej podchodził - szkoda sił, pieniędzy i po co wdawać się później w tego typu dyskusje pod jego stroną?! :) Dialogi oczywiście rozumiem, nie zmienia to faktu, że oglądając je mam wrażenie straty czasu, nie chce mi się ich oglądać, nudzą mnie - no ale może masz rację i to kwestia głupoty... Podobają mi się za to niewielkie gadki NPCtów - są spoko.

7.0

KoksowyKurczak  2015-03-26 - 16:46

Naprawdę dobra gra akcji, naprawdę gówniany RPG. Niestety to już nie to samo co pierwszy wiesiek. Jeśli trójka nadal będzie grą akcji z ,,ELEMENTAMI" RPG, pozostanie mi terapia i płacz do poduszki.