Wiedźmin 2: Zabójcy Królów [PC]

The Witcher 2: Assassins of Kings. Wiedźmin 2: Zabójcy Królów to kontynuacja przygód wiedźmina Geralta – bohatera stworzonego przez polskiego pisarza Andrzeja Sapkowskiego. W grze nie zabrakło nieliniowej, pełnej zwrotów i wyrazistych postaci fabuły oraz dynamicznej i efektownej walki.

wersja językowa:
pełna polska wersja

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów data premiery gry na PC:

17 maja 2011 ( światowa data premiery )

17 maja 2011 ( data wydania w Polsce )

17 maja 2011 ( premiera w USA )

gry podobne do The Witcher 2: Assassins of Kings:

Dragon Age: Inquisition
Dragon Age II
Risen

RPG akcji, TPP, fantasy, książki, polskie

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów to RPG akcji, będący kontynuacją wielkiego hitu opartego na twórczości polskiego pisarza Andrzeja Sapkowskiego.

Druga odsłona Wiedźmina rozgrywa się zaraz po wydarzeniach znanych z pierwszej i kontynuuje wątek udaremnionego przez Geralta zamachu na króla Foltesta. Sprawa szybko wymyka się spod kontroli, bo na arenie wydarzeń pojawia tajemniczy mężczyzna znany jako Królobójca. Biały Wilk zostaje wciągnięty w zawiłą i pełną niebezpieczeństw polityczną intrygę, a jego decyzje zaważą o losach mieszkańców kilku królestw.

Produkcja ponownie przenosi nas do świata stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego, który postanowił spojrzeć na klimaty fantasy z nieco innej strony niż wielu innych twórców. Uniwersum Wiedźmina jest więc pełne potworów, różnorodnych ras i magicznych istot, które jednak zazwyczaj nie przepadają za ludźmi, zresztą z wzajemnością. To prowadzi do wielu poważnych konfliktów.

Twórcy wiernie odwzorowali wiele miejsc i postaci znanych z kart powieści i opowiadań, chociaż wzbogacili też świat o nowe elementy. Gracze mogą zwiedzić m.in. miasteczko Flotsam wraz z przyległym do niego lasem, krasnoludzkie Vergen, Dolinę Pontaru oraz ruiny elfiego miasta Loc Muinne.

Spotykamy takich bohaterów jak: Triss Merigold (czarodziejka), Jaskier (bard i przyjaciel Geralta), Zoltan (krasnoludzki przyjaciel Wiedźmina), Vernon Roche (członek oddziału specjalnego króla Foltesta) czy Iorweth (dowódca komanda Scoia'tael). Każde z nich posiada własne cele, przekonania, system wartości oraz osobowość, co często jest prezentowane w przerywnikach filmowych, rozmowach i komentarzach. Wiele z wymienionych wyżej postaci może zostać sprzymierzeńcami i podróżować z graczem – ale twórcy dodali znacznie więcej pobocznych bohaterów, nad którymi jednak nadal nie mamy pełnej kontroli. Podczas walki odpowiada za nie sztuczna inteligencja.

W Wiedźminie 2 postawiono na rozbudowany system wyborów moralnych, który prowadzi do wielu różnych kombinacji zakończenia gry (łącznie 16). Sam Geralt wielokrotnie wyraża wątpliwości odnośnie swojego fachu, czyli tropienia i polowania na potwory. Ważne jest to, że na fabułę i świat Wiedźmina 2 wpływ mają nie tylko nasze decyzje, ale chociażby to, kto jest naszym kompanem. Oprócz walki Wiedźmin ceni sobie również inne rozrywki, jak chociażby flirtowanie z kobietami. W tej odsłonie nie otrzymujemy kart z obrazkami za „podboje”, ale nadal mamy możliwość doprowadzenia do „sytuacji łóżkowej” z niektórymi przedstawicielkami płci pięknej.

Poważnych zmian w Wiedźminie 2 doczekał się system walki, który teraz jest znacznie bardziej nastawiony na akcję. Gracz może więc atakować mieczem (ciosy: szybki lub silny) i wykonywać uniki oraz bloki. W skutecznym eliminowaniu wrogów niezwykle przydatna jest wiedźmińska magia czyli tzw. znaki. Nowością są pułapki oraz materiały wybuchowe w postaci petard, które są pomocne zwłaszcza na wyższych poziomach trudności.

W Wiedźminie 2 system rozwoju postaci został podporządkowany trzem dziedzinom – szermierce, magii oraz alchemii. Resztę współczynników naszej postaci podniesiemy w miarę ich używania (np. zastraszanie rozmówcy czy skuteczniejsze blokowanie ciosów), lub za pomocą przedmiotów posiadających określone właściwości fizyczne i magiczne.

Oprawa wizualna tytułu robi duże wrażenie, gdyż autorzy postawili na świetne modele postaci, bogate w detale lokacje i zapierające dech w piersiach widoki. Miasteczka zostały wzbogacone o rozmawiających przechodniów, kupców i mieszkańców, z którymi niejednokrotnie można wejść w interakcję. W celu zapewnienia pełnej imersji twórcy usunęli ekrany ładowania lokacji przy wchodzeniu do budynków.

Tryb gry: single player   Nośnik: 2 DVD  
Ocena gry 9.2 / 10 na podstawie 19027 ocen czytelników.   Cena gry w dniu premiery: 119,99 zł

wymagania sprzętowe:

Core 2 Quad 2.2 GHz, 3 GB RAM (4 GB RAM dla Vista/7), karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 260 lub lepsza), 16 GB HDD, Windows XP/Vista/7

notebook standardowy ASUS K53E

Intel Core i3-2310M, 4096 MB RAM, Intel GMA HD 3000, LCD 15.6" 1366 x 768

16 fps - 800x600 średnie detale

13 fps - 1024x768 niskie detale

10 fps - 1366x768 niskie detale

notebook dla gracza ASUS G53SW

Intel Core i7-2630QM, 8192 MB RAM, GeForce GTX 460M, LCD 15.6"

75 fps - 1024x768 wysokie detale

78 fps - 1366x768 średnie detale

55 fps - 1366x768 wysokie detale

Zobacz pełne testy wydajności gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów na notebookach na serwisie gramynawynos.pl

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - recenzja gry

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - recenzja gry (PC)

"Rozwój postaci (co typowe w przypadku fachu białowłosego Riva) został praktycznie w całości podporządkowany walce, rozwijamy trzy gałęzie – szermierkę, znaki oraz eliksiry. Ja skupiłem się na tym pierwszym kierunku, choć kilka punktów przeznaczyłem na najczęściej używane znaki oraz wzmocnienie ich działania. W slotach na drzewku rozwoju umieszczamy także mutageny, które dodatkowo podwyższają określone współczynniki, jednak ich potencjał nie został do końca wykorzystany, bo miejsc na nie jest zdecydowanie za mało. Dodatkowo mamy kilka umiejętności wzrastających w miarę ich używania (perswazja, wymuszenie znakiem Axii, zasłona). Sporo w naszych statystykach mogą namieszać unikalne przedmioty, których współczynniki możemy dodatkowo podnieść, umieszczając w nich odpowiednie ulepszenia. Przy okazji – sami wytwarzamy tylko mikstury i petardy. Resztę zlecamy rzemieślnikom, którzy za opłatą wykonują zamówione przedmioty (musimy mieć schemat oraz składniki)."  więcej

Gramy w Wiedźmin 2: Zabójcy Królów na Xboxa!

Gramy w Wiedźmin 2: Zabójcy Królów na Xboxa! [11:31]

Przyglądamy się Geraltowi na konsoli Wiedźmin 2: Zabójcy Królów debiutuje na konsolach. Przyglądamy się jak wypadł port z PeCetów.

2:57

Video Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

wpływ wyborów na lokacje

6:47

Video Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

polski dubbing

2:16

Video Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

strach i pogarda

komentarze czytelników (5733)


Oziem  2014-03-07 - 21:13

Szybki1992x. Nie podałeś nawet 1 argumentu na poparcie swojej bezpodstawnej krytyki tej sławnej na świecei wspaniałej POLSKIEJ gry. Twoj komentarz pozwole sobie potraktować jako HEJT

Mashroo  2014-03-08 - 00:24

Do wszystkich tych, którzy albo mają wątpliwości co do wymagań gry albo najzwyczajniej wypisują specyfikacje swoich pc'tów w celach wywyższania się i samochwalstwa - google naprawdę nie gryzie, youtube także. Uważam więc, że z racji ukazania się gry trzy lata temu znajdziecie w powyższych źródłach, za przeproszeniem, od "zasrania" benchmarków, testów i tym podobnych pierdół. Jeśli jednak kogoś ewidentnie szukanie boli jak cholera z dżumą, to polecam wejść na stronę "http://systemrequirementslab.com/cyri".

lukas2707  2014-03-13 - 21:10

Moim zdaniem wiedźmin 2 to udana kontynuacja. Fabuła jest niezła choć sporo w niej polityki co nie każdemu może przypaść do gustu Grafika dobra dźwięk ok. system walki zmieniony czy na lepsze czy na gorsze to zależy co kto lubi mi akurat oba odpowiadały. Rozwój postaci(podobny nieco do tego z jedynki ) prosty w obsłudze ale to nawet i dobrze że nie trzeba sie zastanawiać czy dać w siłe z +15 na +16 czy w zdrowie z +11 na +12 Pakuje sie w zdolności i w sumie głównie to sie można zastanawiać czy dać drugi punkt w te sama zdolność czy rozwinąć coś kolejnego. Tworzenie przedmiotów niezłe choć nieraz po wykosztowaniu sie na zakup schematu i stworzenie broni lub pancerza kawałek dalej znajdowalo sie coś lepszego leżącego w skrzyni za free. Gra sprawia wrażenie mniej robudowanej od jedynki dlatego że sa tylko 3 akty mniej zleceń na potwory a lokacjem wydają sie być skromniejsze Z tym że jak już sie przysiadzie do gry to sie okazuje że zrobienie wszystkiego zajmuje sporo czasu. Gre nie tylko można ale wrecz trzeba przejsc dwu-krotnie ponieważ wybór sprzymierzenca oznacza właściwie zupełnie inny akt 2 (z drugiej strony barykady) a i akt 3 ma inny przebieg tak wiec osoby które przebyły grę ...

8.5

sebogothic  2014-03-15 - 22:22

Z jednej strony gra jest genialna począwszy od świetnej grafiki, a skończywszy na dość ciekawej fabule. Później gdy oceni się W2 tak na chłodno to już tak różowo nie jest. Największym zarzutem są małe i liniowe mapki. Rozdziały też nie są szczególnie długie a III akt to praktycznie popłuczyny. Fabuła też okazuje się nie tak świetna jak z początku się wydaje. Chciałoby się spędzić w tak pięknym świecie te kilkadziesiąt godzin a grę można przejść w 25, trochę mało. No i Wiedźmin 2 utracił to co czyniło pierwszą część wyjątkową - słowiański klimat. W pogoni za zachodnim rynkiem Redzi stworzyli erpega skierowanego na zachód właśnie. Mimo to grało mi się bardzo dobrze i pewnie nie raz wrócę.

10

czorny50  2014-03-24 - 10:54

Moja Ocena 10.0 Doskonała kontynuacja doskonałej gry, choć szczyptę słabsza niż pierwowzór . Doczepić mogę się tylko do króciutkiego Aktu III i Epilogu ( w porównaniu do jedynką ) Gra jest przepiękna począwszy od lokacji aż do modelów postaci ( szczególnie do kobiet RED naprawdę się przyłożył ) Słowiański klimat i czarny humor wylewa się z ekranu przechodząc się po lokacjach które naprawdę robią wrażenie żyjącego świata . Dużo nawiązań do książki oraz postać samego Gerlada jest bardzo dobrze napisana. ( a zdarza się że nie tylko sterujemy łowca potworów ) Co do samej mechaniki w końcu możemy medytować prawie gdzie chcemy, a crafting jest znaczniej rozbudowany. Dzięki temu że pancerz składa się z elementów, a złota ciągle brakuje naprawdę trzeba rozważać co kupujemy. Jednak najważniejsze elementy jakie mnie urzekły to bardzo dobrze i ciekawie napisane WSZYSTKIE questy oraz wydawałoby się błahe wybory które mają olbrzymie konsekwencje na skale całego świata Sapkowskiego, a takiej intrygi politycznej nie znajdzie się w żadnej innej grze.

Warszawiakx  2014-03-30 - 14:18

Na PS3 gra nie wyszła bo marnym polaczkom cebulaczką nie chciało się przysiąść do roboty i tak stracili miliony. Ogólnie gra marna. Jakiś przebieraniec lata i zabija potwory ku uciesze gawędzi. 0/10

FanWiedźmin  2014-03-30 - 15:54

Jakiś przebieraniec Jaki przebieraniec? Geralt to Wiedźmin, a nie klaun. Ciekawe skąd czerpiesz wiedzę o tej grze? Ze screenów, czy kolega z ławki Ci o niej opowiedział? lata Wcale nie lata, bo skrzydeł nie ma. Chodzi/biega ;) Na PS3 gra nie wyszła bo marnym polaczkom cebulaczką nie chciało się przysiąść do roboty Według mnie w pierwszym zdaniu, podałeś powód, hejtu na tą grę. Jaki powód? Gra nie wyszła na PS3.

Crod4312  2014-03-30 - 17:47

Warszawiakx------->+ 100 do inteligencji :)

macki01  2014-03-30 - 18:35

Witam mama zamiar kupić Wiedźmina 2 tylko nie wiem czy warto jak myslicie na jakich detalach pójdzie mi wiesiek moje parametry to: Intel Core i5 4200u AMD RADEON 8750m 2GB 8 GB RAM

macki01  2014-03-30 - 18:42

dodam ze to laptop acer aspire

czorny50  2014-03-31 - 08:09

macki01 sprawdź na http://www.systemrequirementslab.com/cyri

Jareczczek  2014-04-01 - 00:28

Świetna gra! Jedna z najlepszych rpg w jakie grałem. Klimat w Wiedźminie 2 mistrzowski, znacznie bardziej podobał mi się niż ten w Skyrimie. Świetne przerywniki filmowe. Mam nadzieję, że Dziki Gon będzie podobny, tylko lepszy :) i przede wszystkim dłuższy, szkoda mi rozstawać się już ze światem wiedźmina :( Nawiasem mówiąc po grze zastanawiam się czy nie przeczytać książek w wolnym czasie :D Zalety to na pewno:klimat, fabuła, poziom trudności, muzyka. Wady: wg. mnie za krótki, zbyt nieopłacalny handel, mało produktów w sklepach, malo punktów doświadczenia za zabijanie potworów-przyexpić można było tylko wykonując questy poboczne, no i największa wada-optymalizacja! Już myślałem, ze nie zagram w tę grę na PC, dopiero znaczne zmniejszenie rozdzielczości pomogło. Liczę, że w Dzikim Gonie nie będzie już takich problemów.

macki01  2014-04-01 - 11:01

Wiem patrzyłem ale na tej stronie wyswietla minimalne wymagania, chcem zeby wypowiedział sie ktos kto ma podobne parametry i sprawdzł to juz w praktyce mysle ze na średnio duze detale moge liczyc ????

werus81  2014-04-02 - 15:11

witam mam problem z ta grą ścinki itd mimo dobreo komputera sprawdzałem na can i run it i mój komputer spełnia wymagania gry

seba1818  2014-04-02 - 15:40

Nie masz dobrego kompa. Niestety, ale Twoja karta graficzna nadaje się najwyżej do worda. W grach nie masz szans na płynna animacje.

werus81  2014-04-03 - 14:33

ale w bf 3 i bf4 odpala i spełnia zalecane wymagania na can run it więc nie posłucham twojej opini

seba1818  2014-04-03 - 16:15

Nie wiem jak ten bf3 u Ciebie działa, ale prawda jest taka, ze ta karta graficzna do gier się nie nadaje. Może Ci pójdzie w bardzo niskich ustawieniach, więc tak, "you can run it", ale co to za przyjemność? Nie musisz wierzyć mi w tym przypadku, wystarczy poczytać recenzje na necie. W skrócie o tej karcie: nie tykać nawet kijem.

Crod4312  2014-04-04 - 19:06

Ciebie nie tykać kijem:).Nie wiem co ty masz do tej karty,ja ją mam i bf3 i wiedźmin 2 poszły na średnich więc nie wiem o co ci chodzi.

Po prostu Gram  2014-04-07 - 09:17

Piękna gra pod każdym względem!!!! ...

9.5

TheFrediPL  2014-04-09 - 16:30

Mi szczerze dwójka od jedynki podobała się bardziej ale tylko trochę więc obu częścią wystawiłem 9,5/10.