Montezuma's Revenge [PC]

Montezuma’s Revenge to gra zręcznościowa z 1984 roku, która uznawana jest za jedną z pierwszych platformówek w historii elektronicznej rozrywki.

Montezuma's Revenge data premiery gry na PC:

04 marca 1984 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

04 marca 1984 ( premiera w USA )

gry podobne do Montezuma's Revenge:

Superfrog
Indiana Jones and the Last Crusade: The Action Game
Rick Dangerous

Zręcznościowe

Montezuma’s Revenge to gra zręcznościowa z 1984 roku, która uznawana jest za jedną z pierwszych platformówek w historii elektronicznej rozrywki. Produkt stworzony przez Roberta Jaegera był pierwotnie projektowany z myślą o konsolach koncernu Atari (2600/5200), ale niedługo potem doczekał się przeniesienia na inne platformy sprzętowe, m.in. komputery Commodore 64, ZX Spectrum i pecety.

Głównym bohaterem gry jest Panama Joe – nieustraszony poszukiwacz skarbów, który postanawia spenetrować jedną z azteckich piramid i zdobyć przechowywane tam kosztowności. Właściwa rozgrywka rozpoczyna się z chwilą wejścia śmiałka do ogromnej budowli i sprowadza się do odnajdywania kluczy, pozwalających otwierać zamknięte przejścia, zabijania przeciwników (m.in. pająków, czaszek i jadowitych węży) za pomocą znalezionych w labiryncie mieczy oraz kolekcjonowania skarbów. W grze pojawia się również kilka użytecznych przedmiotów, np. pochodnie, które rozświetlają ciemności panujące na niektórych poziomach świątyni. Celem zmagań jest dotarcie do komnaty ze skarbami, znajdującej się w najniżej położonej części ogromnego kompleksu.

Montezuma’s Revenge to jeden z trudniejszych reprezentantów swojego gatunku. Panama Joe potrafi wykonywać bardzo krótkie skoki, dlatego też każda próba ominięcia przeciwnika wiąże się z ryzykiem natychmiastowej śmierci. Groźne są również upadki z dużych wysokości oraz chytrze umieszczone pułapki, na przykład taśmociągi spychające bohatera w kierunku wypełnionych ogniem dołów. Na szczęście do dyspozycji gracz oddano kilka dodatkowych „żyć”, przedłużających szansę na odniesienie ostatecznego sukcesu.

Tryb gry: single player  

komentarze czytelników


zizu ziom  2009-08-09 - 21:57

Ta gra musi być super. "niedawno" była premiera :p Po co dodają takie gry, są jacyś miłośnicy starych gier?? Lepsze są robione we flashu na stronach.

Tureb  2009-08-21 - 05:27

Miałem tę grę kiedyś na kasecie magnetofonowej do commodore. Była to jedna z lepszych gier. Ostatnio bardzo chciałem do niej wrócić i zagrać ponownie, ale nie pamiętałem tytułu, ani nic co mogłoby mnie naprowadzić na nią. Przez przypadek znalazłem ją tu. Oglądnąłem filmik z tej gry na youtube i wystarczy mi. Dawniej można było grać w to godzinami.

Mr_Baggins  2009-08-21 - 07:26

Ta gra podobno miała buga, który uniemożliwiał jej ukończenia. Pamiętam ją jeszcze z Atari XE... Trudna jak diabli.

DARKI  2009-08-21 - 08:26

Dwa joysticki straciłem przy tej grze na Atari 65 XE i Commodore C64 a mimo to nigdy nie udało mi się jej skończyć :( ...

Siarkan  2010-08-17 - 18:09

Dobra gra polecam i mogę wam wysłać na E-mail, mój to Marcin.T1998@wp.pl.