Auta Mistrzostwa Złomka [PC]

Cars Mater-National. Gra wyścigowa wykorzystująca postacie i lokacje znane z pełnometrażowej animacji komputerowej studia Pixar pt. „Cars” (w Polsce: „Auta”). Bierzemy udział w tytułowych mistrzostwach, dążąc do zdobycia najcenniejszego trofeum, czyli Złotego Tłoka. Model jazdy jest bardzo uproszczony i pozwala do woli wykonywać efektowne poślizgi oraz powietrzne akrobacje.

wersja językowa:
pełna polska wersja

Auta Mistrzostwa Złomka data premiery gry na PC:

29 października 2007 ( światowa data premiery )

27 marca 2008 ( data wydania w Polsce )

29 października 2007 ( premiera w USA )

gry podobne do Cars Mater-National:

Auta
Micro Machines v4
Toybox Turbos

Wyścigi, samochodowe, filmy animowane

Auta Mistrzostwa Złomka to prosta gra wyścigowa, stworzona z myślą o najmłodszych użytkownikach komputerów. Produkt ten w wyraźny sposób nawiązuje do filmu animowanego przygotowanego przez studio Pixar. Warto dodać, iż jest to pełnoprawna kontynuacja wydanej w 2006 roku gry Auta, a za jej przygotowanie odpowiedzialne jest studio developerskie Rainbow Studios. Firma ta zasłynęła w głównej mierze za sprawą tytułów z cyklu MX vs. ATV.

Opisywana gra tym razem daje możliwość brania udziału w zawodach rozgrywanych w ramach pierwszej edycji Międzynarodowego Festiwalu Wyścigów (Mater-National Race Festival). Turniej ten zorganizowany został przez Złomka (Mater), czyli jednego z przyjaciół Zygzaka McQueena. Główną nagrodą w mistrzostwach jest Złoty Tłok i to właśnie na zdobyciu tego trofeum gracz musi skupić całą swoją uwagę.

Kolejne wyścigi rozgrywane są w doskonale znanych sympatykom filmu lokacjach. Mowa tu między innymi o Chłodnicy Górskiej, Przełeczy Stabilizatorów czy Dolinie Ozdób. Producent zadbał o odpowiednio szeroki wachlarz dostępnych typów zawodów. Oprócz klasycznych wyścigów, w których dąży się do osiągnięcia mety na pierwszym miejscu są to między innymi sztafety, w których liczy się jak najlepszy start, czy starcia z udziałem potężnych monster-trucków. Gracz może przejmować kontrolę nad wieloma różnymi pojazdami. Są to zarówno maszyny znane z filmu (między innymi wspomniani już wyżej Złomek i Zygzak), jak i auta zaprojektowane wyłącznie na potrzeby tej gry.

Auta Mistrzostwa Złomka do zaoferowania ma także dziesięć niezbyt skomplikowanych mini-gier. Cechą wyróżniającą te zabawy jest to, iż oferują one pełnie wsparcie dla potyczek multiplayerowych. Mini-gry dotyczą między innymi łapania piratów drogowych, czy przewracania traktorów. Wiele z tych zabaw posiadaczom komputerów osobistych znanych jest z innego tytułu z tej serii, a mianowicie Auta: Przygody w Chłodnicy Górskiej.

Model jazdy jest bardzo uproszczony. Gracz może zająć się wykonywaniem efektownych poślizgów czy powietrznych akrobacji. Oprawa wizualna PeCetowej edycji gry Auta Mistrzostwa Złomka prezentuje zbliżony poziom wykonania do wersji przeznaczonej na konsolę Xbox 360.

Tryb gry: single / multiplayer   Nośnik: 1 DVD  
Ocena gry 8.5 / 10 na podstawie 253 ocen czytelników.   Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Pentium 4 2.4 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128MB, 2 GB HDD, Windows 2000/XP/Vista

komentarze czytelników


Cziczaki  2008-04-28 - 20:23

Przeszłem całe, nawet fajne, ale niedoskonałe.

malfix  2009-07-21 - 21:53

przeszłeś gre ale co po płycie przeszłeś czy przeszedłeś^^

god of war III  2011-02-25 - 18:09

Malfix, skoro chcesz być upominaczem innych błędów to popracuj nad sobą...Twoja odpowiedź nie ma zupełnego sensu, a przecinków także brak.Nie zaczynasz nawet zdania z wielkiej litery(świat zacznijmy poprawiać od siebie,a potem od innych).

sti_22  2012-02-02 - 21:00

na opakowaniu pisze (w wymagania) "(....) urzadzenie sterujace". mamy logitecha fomrmula force ex (kierownica) ktora dziala porpawnie z innymi grami (sprawdzone na kilku tytulach). niestety na mistrzostwach zlomka dziala tak jak klawiatura - obrot w lewo do polowy nie daje nic potem tak skret tak jakby zostal nacisniety klawisz. ...