Najciekawsze gry towarzyskie tego roku

PaRappa the Rapper Remastered
PaRappa the Rapper Remastered

Towarzyskie 4 kwietnia 2017

Zremasterowana wersja klasycznej gry muzycznej, która ukazała się pierwotnie w roku 1996 na pierwszej konsoli PlayStation, zaś 10 lat później trafiła również na handheldy PSP. W grze PaRappa the Rapper Remastered wcielamy się w tytułowego rapującego psa, który za wszelką cenę stara się zdobyć serce swej sympatii imieniem Sunny Funny. W muzycznych popisach przed wybranką serca wspomagają go zaś dwaj przyjaciele: entuzjasta kotów Katy Kat oraz tłuściutki miś PJ Berri. Rozgrywka pozostała niemalże niezmieniona względem oryginalnej wersji, a zadaniem bohatera jest podejmowanie rozmaitych aktywności, mających na celu zaimponowanie Sunny Funny. Wszystko to odbywa się zaś w takt muzyki i wymaga od gracza wyczucia rytmu i dobrej znajomości systemu sterowania. Główną atrakcję remastera stanowi zaś ulepszona oprawa graficzna (w tym udoskonalone tekstury), a także możliwość wykorzystania kontrolera DualShock 4 w roli metronomu.

PS4

DJMAX Respect
DJMAX Respect

Towarzyskie 2017

Gra muzyczno-rytymiczna, która jest specjalnym projektem zrealizowanym z okazji dziesiątej rocznicy istnienia cyklu DJMAX. Produkcja zawiera setki piosenek, które pojawiły się w poprzednich częściach cyklu na konsoli PSP. Oferuje ona również zremasterowane wersje teledysków oraz model rozgrywki wyjęty wprost z oryginalnych tytułów na konsoli przenośnej.

PS4

Oh...Sir! The Hollywood Roast
Oh...Sir! The Hollywood Roast

Towarzyskie 2017

Spin-off oryginalnej gry logicznej, w której gracze brali udział w pojedynkach na obelgi. Tym razem akcja przenosi się do Hollywood, a szermierkę słowną uprawiają zawodnicy przypominający bohaterów największych kinowych hitów ostatnich lat. Oprócz kampanii dla pojedynczego gracza, tytuł oferuje możliwość multiplayerowej zabawy zarówno na poziomie lokalnym, jak i przez Internet.

PCANDiOS

Rock Band VR
Rock Band VR

Towarzyskie 23 marca 2017

Poboczna odsłona popularnego cyklu gier muzycznych, nad którym nieprzerwanie pracuje zespół Harmonix Music Systems. Największą nowością w porównaniu z głównymi częściami serii jest obsługa gogli wirtualnej rzeczywistości. To właśnie z myślą o nich przygotowano Rock Band VR, toteż kolejne występy prezentowane są z perspektywy pierwszej osoby. Jednak poza tym schemat zabawy pozostał niezmieniony – po raz kolejny wcielamy się w poszczególnych członków rockowej kapeli i odgrywamy rolę perkusisty, gitarzysty, czy choćby wokalisty, starając jak najlepiej odtworzyć konkretną piosenkę poprzez rytmiczne wciskanie odpowiednich kombinacji klawiszy. Jakość naszych muzycznych poczynań odzwierciedla licznik punktów. Należy odnotować, że w pracach nad grą oraz w jej kampanii promocyjnej uczestniczyli członkowie power metalowej kapeli DragonForce.

PC