Wiadomość gry na świecie 18 listopada 2014, 12:25

autor: Adrian Werner

Crossing Souls - zapowiedziano przygodową grę akcji zainspirowaną klimatem lat 80-tych

Firma Devolver Digital i studio Fourattic zapowiedziały przygodową grę akcji Crossing Souls, która przeniesie nas do lat 80-tych ubiegłego wieku i opowie o grupie przyjaciół dysponujących artefaktem umożliwiającym odbywanie podróży w czasie oraz wypraw w zaświaty.

Crossing Souls trailer

Crossing Souls trailer [2:09]

Crossing Souls w skrócie:
  • Deweloper: Fourattic
  • Wydawca: Devolver Digital
  • Gatunek: przygodowa gra akcji
  • Platforma sprzętowa: PC
  • Data premiery: 2015 r.

Specjalizująca się w wydawaniu produkcji małych deweloperów firma Devolver Digital zapowiedziała projekt Crossing Souls. Jest to przygodowa gra akcji, która pod każdym względem celuje w styl retro. Mechanizmy rozgrywki wzorowane będą na 16-bitowych przedstawicielach tego gatunku, choć z licznymi ulepszeniami, grafika zbudowana zostanie z dużych pikseli, a i sama fabuła przeniesie nas kilka dekad w przeszłość. Obecnie w planach jest jedynie wersja pecetowa, a premiera ma nastąpić w przyszłym roku. Tytuł powstaje w niezależnym studiu Fourattic, a Devolver Digital będzie pomagał jedynie przy promocji i lokalizacji. Dlatego autorzy uruchomili Kickstartera, za pomocą którego chcą zebrać do 17 grudnia minimum 45 tysięcy dolarów na lepsze dopracowanie produkcji.

Akcja gry toczyć się będzie w Kalifornii, w roku 1986. Fabuła skoncentruje się na grupie dzieci, które podczas zabawy w lesie odkrywają tajemniczy artefakt o mocy umożliwiającej łamanie praw natury i fizyki oraz przekraczanie granicy między światem żywych a krainą śmierci. Bohaterowie wkrótce potem zostaną wrzuceni w sam środek rządowego spisku, na czele którego stać ma bezwzględny generał z własnymi niecnymi planami względem znaleziska.

Akcja ukazana zostanie z lotu ptaka, a rozgrywka polegać ma na eksplorowaniu lokacji, walce z przeciwnikami, szukaniu skarbów oraz rozwiązywaniu zagadek. Podczas zabawy pokierujemy w sumie pięcioma postaciami. Każda z nich posiadać będzie unikalne uzbrojenie i umiejętności, których właściwe wykorzystanie okaże się kluczowe podczas radzenia sobie z wyzwaniami w kampanii.

Istotną rolę w opowieści odegrają podróże w czasie, dzięki czemu w trakcie rozgrywki napotkamy setki postaci pochodzących z różnych okresów historycznych. Artefakt będący w posiadaniu dzieci pozwoli im także na tworzenie przejść do zaświatów, gdzie na sąd ostateczny czekać mają tysiące dusz i wiele z nich chętnie pomoże bohaterom w ich przygodach.

Kampanię wzbogacą liczne krótkie scenki przerywnikowe, zrealizowane w stylu wzorowanym na telewizyjnych kreskówkach z lat 80-tych ubiegłego wieku. Również cała ścieżka dźwiękowa zostanie zainspirowana utworami z tamtej dekady. Większość muzyki skomponuje Timecop1983.

  1. Crossing Souls – strona Kickstartera
  2. Crossing Souls – oficjalna strona gry

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
18.11.2014 14:02
Dereteremior
33
Chorąży

Gra nie przedstawia się w żaden sposób ciekawie, ale muzyka jest świetna. Dzięki za info o TimeCopie.
http://timecop1983.bandcamp.com/ - więcej muzyki tego gościa.

18.11.2014 22:22
odpowiedz
RaQman
63
We know

za 10$ dostaje się cyfrową kopie?

19.11.2014 00:48
odpowiedz
Piratos
126
Niewidzialny Templariusz

Dereteremior----> jeśli lubisz takie klimaty polecam też miami nights 1984, powerglove, starforce, mitch murder i wielu innych znakomitych twórców dreamwave albo jak kto woli retrowave.

https://www.youtube.com/user/neros77/videos gościu ma sporo skleconych klipów do tych zespołów.

A co do gry mehh mogło to nieco lepiej wyglądać.

19.11.2014 22:00
odpowiedz
Mastyl
158
Za godzinę pod Jubilatem

Jedno skojarzenie, mam nadzieje trafne: GOONIES.