Red Orchestra 2 - deweloperzy nadal wspierają darmowe DLC i mody
Deweloperzy FPSa Red Orchestra 2: Bohaterowie Stalingradu, którego premiera zaplanowana jest na przyszły miesiąc, zapowiedzieli, że w przyszłości mają zamiar wpierać grę darmowymi DLC i zachęcać społeczność moderów do pracy nad ich nowym tytułem.
Michał Kułakowski
W wywiadzie dla serwisu GameSpy, Studio Tripwire Interactive, pracujące nad nastawionym na rozgrywkę sieciową FPSem Red Orchestra 2: Bohaterowie Stalingradu, zapowiedziało, że podobnie jak w przypadku pierwszej części gry, ma zamiar wspierać tytuł wydając darmowe DLC oraz zachęcać graczy do pracy nad modami. Poza publikacją małych DLC, twórcy nie wykluczają również możliwości wydania pełnoprawnego płatnego dodatku.
„Chcemy wierzyć, że uda nam się wydać pierwsze DLC jeszcze przed końcem tego roku, ale szczerze mówiąc zależy to od tego co w nim umieścimy. Będzie ono jednak tak jak zawsze darmowe. Rozmawialiśmy na temat produkcji pełnych płatnych dodatków – ale musiałyby być tak duże jak podstawowa wersja gry, łącznie z kampanią singleplayer. Nie każemy sobie płacić za zestawy nowych broni, pojazdów czy map. Nigdy tego nie robiliśmy.”
Warto w tym momencie wspomnieć, że pierwszy duży dodatek dla gry, przenoszący graczy na Pacyfik, ukaże się i to niedługo po jej premierze. Za jego powstanie odpowiadają jednak blisko współpracujący ze studiem najlepsi twórcy modów do pierwszej części gry.

Deweloperzy wspomnieli też o systemie osiągnięć, które pozwalają między innymi odblokować niektóre modele broni.
„Niektórzy ludzie mogą nigdy nie odblokować wszystkiego co przygotowaliśmy, ponieważ niektóre z osiągnięć przypisane są do konkretnych klas postaci. Więc jeśli nie grasz zbyt dużo daną klasą, możesz je przegapić. Znajdą się też tacy, którzy zdobędą je już w parę tygodni.”
Przedstawiciel Tripwire zapewnił też, że osiągnięcia mają być jedynie subtelną nagrodą za to, że jesteśmy dobrzy w grze i osiągnęliśmy pewien poziom umiejętności.

Premiera Red Orchestra 2 planowana jest na wrzesień tego roku, dystrybutorem gry w Polsce jest Cenega, a jej sugerowana cena detaliczna to 79,99zł. Tytuł ukaże się wyłącznie na komputerach PC.

Red Orchestra 2: Bohaterowie Stalingradu
Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad
Data wydania: 13 września 2011
GRYOnline
Gracze
Steam
- Tripwire Interactive
- strzelanki FPP (FPS)
- PC
Komentarze czytelników
Barthez x Legend

To wszystko ma być darmowe? Wydaje mi się, że pacyfik ma być płatny. No i pozostaje kwestia wersji pudełkowej.
Nolifer Legend

Coraz bardziej napalam się na tą gierkę. Ją i Dead Island na pewno kupię we wrześniu :D
zanonimizowany528 Legend
Czasem czlowiek odzyskuje wiare w to, ze tworzenie gier jest dalej dla niektorych devow pasja, a nie maszynka dla produkcji pieniedzy.
W odroznieniu od shitow pokroju BC, MW, MoH i innych kupsztali zalewajacych ostatnio rynek, jest to produkcja, na ktora nie bedzie mi zal ani zlotowki :)
bonobono Pretorianin
Odnosząc się do waszych wypowiedzi.
Gry z gatunku FPS które wychodzą na konsole są z natury do bólu uproszczone. Producenci marki RO duży nacisk położyli na realizm który nie byłby możliwy do osiągnięcia gdyby wypuścili tę grę na konsole.
Fakt, iż gra wyjdzie wyłącznie na PC utwierdza mnie w przekonaniu, iż tym razem powstanie gra z prawdziwego zdarzenia jeśli chodzi o realizm. Jedynka mimo przestarzałej grafiki już prezentowała wysoki poziom w konstrukcji rozgrywki.
Jeśli ktoś ma wątpliwości to zapraszam na rundkę w CoDa - ja gram myszką i klawiaturą, a Ty padem.
Gilmur Generał
niektóre komentarze mnie rozbawiły do bólu. nieważne, pacyfik raczej będzie darmowy. chyba to nie będzie większy mod niż Darkest Hour czy Mare Nostrum.