Wiadomość gry na świecie 20 lutego 2009, 19:50

autor: Hed

Już niedługo polecimy w kosmos w grze MMO tworzonej na zlecenie NASA

Dowiedzieliśmy się kto przygotuje grę MMO dla NASA, czyli amerykańskiej Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej. Projekt nosi nazwę Astronaut: Moon, Mars and Beyond, a jego stworzeniem zajmie się kilka ekip, w tym między innymi studio Virtual Heroes, które w przeszłości pracowało w pewnym zakresie przy świetnym tytule America’s Army.

Dowiedzieliśmy się, kto przygotuje grę MMO dla NASA, czyli amerykańskiej Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej. Projekt nosi nazwę Astronaut: Moon, Mars and Beyond, a jego stworzeniem zajmie się kilka ekip, w tym między innymi studio Virtual Heroes, które w przeszłości pracowało w pewnym zakresie przy świetnym tytule America’s Army.

W projekcie uczestniczą byli astronauci, naukowcy, inżynierzy, a w samym tytule zobaczymy realistyczne statki kosmiczne oraz technologię tworzoną przez NASA. Produkcja powinna pojawić się na rynku już w przyszłym roku. Jeszcze przed końcem tego roku powinniśmy natomiast zobaczyć wersję demonstracyjną.

Jak będzie wyglądała sama gra? Poszczególni gracze będą mogli wybrać swój zawód (kosmiczny geolog, astrobiolog, inżynier i inne), a celem zabawy będzie eksploracja kosmosu, wymagająca jednak skutecznej współpracy z innymi członkami naszej załogi. Podczas naszych podróży będziemy również zakładać bazy. Oprócz drużynowych wyzwań tytuł ma oferować również rozrywkę oraz wyzwanie dla poszczególnych uczestników, dając im okazję do wykorzystania własnych zdolności (np. matematycznych).

Za zaliczanie solowych i zespołowych celów otrzymamy dostęp do nowych pojazdów, kombinezonów i wielu innych elementów. Przykładowym zadaniem będzie więc dostanie się na Księżyc i później na Marsa, przy wykorzystaniu jak najmniejszej ilości środków oraz pieniędzy. Twórcy planują stworzyć bogaty wirtualny wszechświat, jednak pod uwagę biorą również wkład samych graczy (zaawansowani użytkownicy będą mogli projektować własne statki). Pomysły amatorów być może dostarczą ciekawych informacji dla NASA. Rozważa się również wykorzystanie systemu w szkołach i na uniwersytetach.

O tym, że NASA planuje wydać własną grę MMO, pisaliśmy już rok temu. Wśród innych firm (oprócz wymienionej wyżej) zajmujących się ciekawą produkcją są: Project Whitecard oraz Information in Place. Tytuł będzie wykorzystywał moc Unreal Engine 3. Sama gra będzie miała bardzo praktyczny cel. Miałaby ona więc posłużyć za pole do treningu stymulujące zdobywanie nowych umiejętności, jednocześnie stanowiąc o wiele tańszą formę nauki oraz zachęty.

Daniel Laughin z NASA powiedział, że agencja chciałaby stworzyć zabawną, ale i wymagającą grę oferującą graczom okazję do zdobycia kilku informacji o naukowych ścieżkach rozwoju zawodowego. Firma chce przyciągnąć studentów właśnie do segmentu rynku pracy zajmującego się takimi tematami, jak: nauka, technologia, inżynieria, matematyka. Gra MMO będzie więc być może inspiracją dla dalszych wyborów życiowych i rozważenia podjęcia pracy chociażby w takim ośrodku jak NASA.

Firma Virtual Heroes oprócz wkładu we wspomnianą sieciową grę FPP (America’s Army) zajmuje się innymi poważnymi projektami. Studio opracowuje rozmaite symulacje. Przykładem może być chociażby HumanSim, przeznaczony przede wszystkim dla profesjonalnych pracowników ochrony zdrowia, pozwalający przećwiczyć wiele hipotetycznych sytuacji, wymagających od personelu podejmowania szybkich decyzji. Doświadczenia z podobnego zakresu mają także inne firmy zajmujące się grą dla NASA. Zainteresowanych odsyłamy do oficjalnej strony tego kosmicznego projektu.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
20.02.2009 20:15
Ambitny Łoś
126
Cthulhu

Już nie mogę się doczekać, żeby polecieć w kosmos :)

20.02.2009 20:27
odpowiedz
Jerzu175
12
Generał

jeeee ale super ale nie tak na powaznie to moze sie udac :)

20.02.2009 20:44
odpowiedz
Zero-Cool
42
Pretorianin

Ciekawe co z tego wyjdzie. Gra zapowiada się niezwykle ciekawie. Ciekawe też, czy gra będzie za darmo jak to jest w przypadku Americas Army. Znając to, jak NASA promuje rozwój astrofizyki w Stanach i jaki ma budżet, jest to całkiem możliwe...

20.02.2009 20:48
odpowiedz
Serson ( Wasylus)
21
Generał

Realistyczna gra o podboju kosmosu ? Mniam. Dawno takiej nie było.

http://www.mobygames.com/game/buzz-aldrins-race-into-space

20.02.2009 20:54
odpowiedz
Kisp
42
Pretorianin

Hmmm... no czy ja wiem...

20.02.2009 21:19
odpowiedz
PitbullHans
84
Legend

Rozumiem, że NASA również ufunduje komputer pozwalający uruchomić tę grę w maksymalnych detalach ;)

20.02.2009 21:20
odpowiedz
Kub$ki
9
Senator

Chętnie takie coś zobaczę...

20.02.2009 22:07
odpowiedz
Kacik
8
Generał

Jestem ciekaw jaki będzie końcowy efekt...

21.02.2009 00:59
odpowiedz
Hetoman
10
Legionista

Może byś extra :) Czegoś takiego mi brakowało :D

21.02.2009 02:36
odpowiedz
Conath
128
Senator

ciekawe, ciekawe:) oby poszli w strone symulatora (choc to chyba za duze slowo), moze byc naprawde dobry klimat...

21.02.2009 11:35
odpowiedz
Big Macs
46
Konsul

No to może być ciekawe... Jeśli pomysł wypali, to chyba będzie pierwsze MMO, w które zagram ;).

21.02.2009 12:20
odpowiedz
Rafiraf2
76
ALPHA ASSASSIN

Wolałbym symulację życia na plaży w Oahu razem z 50 hawajskimi napalonymi dziewicami, a jako gratis przy rejestracji 2 bilety lotnicze do Waikiki. OKI, NASAaa..? :>

10.06.2010 16:35
odpowiedz
kadex
11
Konsul

Nie mogę się doczekać. Gdyby ta gra była za darmo to poprostu super. Ale chciałbym aby było spolszczenie bo zagadnienia techniczne po angielsku mogą sprawiać wielu graczom problemy. A wymagania raczej nie będą wysokie -->

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze