Rzecznik SCEA o amerykańskim starcie PS3

Przesunięcie europejskiej premiery PLAYSTATION 3 wymusiło na firmie Sony Computer Entertainment skupienie się głównie na amerykańskim rynku gier. Rzecznik SCEA nakreślił pokrótce przyszłe plany koncernu w wywiadzie dla serwisu IGN.com.

futurebeat.pl

Piotr Doroń

Przesunięcie europejskiej premiery PLAYSTATION 3 wymusiło na firmie Sony Computer Entertainment skupienie się głównie na amerykańskim rynku gier. Rzecznik SCEA nakreślił pokrótce przyszłe plany koncernu w rozmowie z redaktorem serwisu IGN.com.

Dave Karraker powiedział, że „liczba konsol przygotowanych na amerykańską premierę jest tylko nieznacznie mniejsza niż przy starcie PS2 i większa aniżeli w przypadku Microsoftu i Xboxa 360”. Dodał następnie: „O wiele ważniejsze według mnie jest jednak to, że do końca grudnia 2006 roku na rynku amerykańskim będzie już od 1 do 1.2 miliona PS3. Będzie to wynik niemal dwukrotnie lepszy od sprzedaży Xboxa 360 w tym samym okresie roku poprzedniego”.

Przypomnijmy, że Microsoft po sprzedaniu 320.000 egzemplarzy Xboxa 360 w dwa tygodnie od momentu premiery borykał się z problemami produkcyjnymi. W efekcie przyniosło to spore braki w sklepach i zahamowanie sprzedaży.

Podobało się?

0

Piotr Doroń

Autor: Piotr Doroń

Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W GRYOnline.pl od 2004 roku. Zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do Newsroomu i już tam pozostać. Obecnie szef tego działu, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak i ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki oraz pracy na najwyższych obrotach. Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, a także recenzent magazynu GB More. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

Cake Mania zmierza na Nintendo DS

Następny
Cake Mania zmierza na Nintendo DS

Już wkrótce rozpoczną się zamknięte beta-testy gry Supreme Commander

Poprzedni
Już wkrótce rozpoczną się zamknięte beta-testy gry Supreme Commander

Kalendarz Wiadomości

Nie
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl