Wiadomość gry na świecie 4 maja 2017, 19:04

autor: Vergil

Sudden Strike 4 zdąży z premierą przed końcem wakacji

Czwarta odsłona popularnego cyklu strategii wojennych jest już na ostatniej prostej na wirtualne sklepowe półki. Firma Kalypso Media podzieliła się z graczami datą premiery tego tytułu, a także opublikowała trzy świeżutkie filmy z rozgrywki, wzbogacone o komentarz producenta.

Fani serii Sudden Strike mogą zacierać ręce. Czwarta odsłona tego popularnego niegdyś cyklu zmierza na komputery osobiste i konsole PlayStation 4, a jej premiera została zaplanowana na 11 sierpnia bieżącego roku. Wraz z tym ogłoszeniem w sieci pojawiły się trzy materiały wideo, zatytułowane General's Handbook - Christian Schlütter, czyli producent gry, prezentuje na nich podstawowe zasady, jakimi będzie rządzić się rozgrywka, a także uchyla rąbka tajemnicy na temat zmian, jakich doczekała się koncepcja deweloperów na przestrzeni całego procesu produkcji.

Sudden Strike 4 może stanowić łakomy kąsek dla każdego miłośnika drugowojennych strategii. - Sudden Strike 4 zdąży z premierą przed końcem wakacji - wiadomość - 2017-05-04
Sudden Strike 4 może stanowić łakomy kąsek dla każdego miłośnika drugowojennych strategii.

Odpowiedzialne za omawiany tytuł studio Kite Games ma twardy orzech do zgryzienia. Mowa bowiem o reprezentancie kultowej w niektórych kręgach serii, nad której wcześniejszymi odsłonami pieczę sprawowało studio Fireglow. Niedługo po premierze jej trzeciej części prawa do marki przejęła firma Kalypso Media, czego owocem było przekazanie projektu w ręce nowych deweloperów.

Autorzy muszą teraz udowodnić graczom, że są w stanie udźwignąć ciężar całego przedsięwzięcia, a przy tym wyznaczyć nowe standardy – wszak dziesięć lat od premiery Sudden Strike 3: Arms for Victory to dla branży cała epoka. Inna sprawa, że będzie to pierwsze spotkanie marki z konsolami – poprzednie gry pojawiły się wyłącznie na komputerach osobistych.

Wiele wskazuje jednak na to, że wszystko będzie tu na swoim miejscu. Po raz kolejny trafimy bowiem na drugowojenne pola bitew, prowadząc do boju wojska niemieckie, amerykańskie, brytyjskie lub radzieckie. Sto zróżnicowanych jednostek i szeroki wachlarz możliwości taktycznych działają na wyobraźnię, podobnie jak olbrzymich rozmiarów mapy, na których zmierzymy się z siłami wroga zarówno w ramach kampanii dla pojedynczego gracza, jak i w trybie multiplayer.

Sudden Strike 4 zdąży z premierą przed końcem wakacji - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
04.05.2017 19:45
2
robert357
21
Pretorianin

No no. Czyżby to byłby rok poświęcony IIWŚ?

04.05.2017 20:28
odpowiedz
2 odpowiedzi
Cziczaki
107
Renifer

"Niedługo po premierze jej trzeciej części prawa do marki przejęła firma Kalypso Media, czego owocem było przekazanie projektu w ręce nowych deweloperów. "
Ukończenie całej gry dostępne dopiero w aktualizacjach zamieszczonych w dodatkach DLC, także...
... można się rozejść, Panowie.

04.05.2017 20:55
-1
Sunbeach81
6
Centurion

Ty tam przestań pier*olić bo my tu wszyscy od dawna czekamy na przekładaną już kilka razy premierę! Ja od grudnia mam już preorder zamówiony.. im więcej aktualizacji i dodatków będzie tym lepiej bo gierka na tą chwilę wygląda obłędnie!

05.05.2017 16:09
Demilisz
114
Konsul

@Sunbeach81
Obłędnie to wygląda Steel Division, tutaj na razie nie widzę niczego kopiącego tyłek.

04.05.2017 22:25
odpowiedz
zychomir
3
Pretorianin

wygląda bardzo fajnie. Na pierwszy rzut oka na pewno mniej efekciarska od CoH, co uważam za zaletę. Oby tylko pathfinding działał jak należy, bo inne erteesowe przypadłości (krótki zasięg armat, redalertowa taktyka "kupą, mości panowie") jestem w stanie przełknąć.

05.05.2017 02:15
odpowiedz
yadin
88
Senator

Odkurzyłem niedawno drugą część. Zabawnie się w to gra i muszę przyznać, że bez kodów gra staje się naprawdę bardzo trudna.

05.05.2017 07:49
odpowiedz
conrad_owl
6
Pretorianin

Wraca WWII, wracają RTSy. Czekam na coś w stylu AoE czy Rise od Nations i będę znowu więcej czasu spędzał przy PC (lapku). Co jak co - RTS tylko z myszką. Dobrze się dzieje w branży, gier masa, masa i masa i wciąż coś nowego, a i stare schematy non stop są. Takie kosmiczne 4x - chyba już dwa wyszły i są ze trzy na widoku? A kiedyś to jedna na rok była problemem.

post wyedytowany przez conrad_owl 2017-05-05 07:49:32
Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze