Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 6 września 2022, 11:55

Zmiana tej opcji w Xboksie pozwoli zaoszczędzić pieniądze

Czy Twoja konsola Xbox pracuje w trybie Instant-On? Lepiej to sprawdź, bo jeśli ta funkcja jest aktywna, to urządzenie cały czas pobiera energię.

Źródło fot. powyżej: Billy Freeman / Unsplash

Przestawienie jednej opcji w konsolach Xbox pozwoli nam miesięcznie zaoszczędzić pieniądze, które wystarczą np. na zakup dodatkowego bochenka chleba. I to takiego lepszego, z bajerami – razowego albo na naturalnym zakwasie. Wystarczy wyłączyć tryb Instant-On w ustawieniach urządzenia.

Tryb Instant-On powoduje stałe zużycie energii

Serwis The Verge zauważył, że całkiem ciekawie prezentuje się kwestia zużycia prądu w Xboksach. Od marca tego roku konsole Xbox Series S i X są dostarczane z domyślne uruchomionym trybem oszczędzania energii. Ale zapewne nadal mnóstwo urządzeń działa w trybie Instant-On. Funkcja ta pozwala szybciej uruchamiać konsolę, także głosem, lecz powoduje, że sprzęt cały czas zużywa energię:

Konsola

Pobór energii w trybie Instant-On

Dzienny koszt

Miesięczny koszt

Xbox Series X

13 W

0,23 zł

7,02 zł

Xbox Series S

10 W

0,18 zł

5,40 zł

Xbox One S

11 W

0,20 zł

5,94 zł

Koszty skalkulowano, opierając się na średniej cenie kilowata energii wynoszącej 0,75 zł (cena brutto, z VAT). Pozornie nie wydaje się to dużo, jednak musimy pamiętać, że ceny energii będą rosnąć i lepiej poważnie pomyśleć o możliwych sposobach jej oszczędzania.

Aktywny tryb Instant-On obecnie nie niesie już takich korzyści, jak na początku sprzedaży nowej generacji konsol Microsoftu. Po ostatniej aktualizacji oprogramowania Xbox Series X/S uruchamia się znacznie szybciej. Już 15 sekund od naciśnięcia przycisku Power możemy oddać się ulubionej rozgrywce.

Jak wyłączyć tryb Instant-On?

Wyłączenie trybu Instant-On w konsolach Xbox:

  • Naciśnij przycisk z logiem Xbox na kontrolerze.
  • Wybierz pozycję Profil i system > Ustawienia > Ogólne > Tryb zasilania i uruchamianie.
  • Z menu rozwijalnego wybierz opcję Tryb zasilania i zmień ustawienie pracy konsoli na Oszczędzanie energii.

Najlepsze oferty konsol Xbox Series X na Allegro

Zmiana tej opcji w Xboksie pozwoli zaoszczędzić pieniądze - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Arkadiusz Strzała

Arkadiusz Strzała

Swoją przygodę z pisaniem zaczynał od własnego bloga i jednego z wczesnych forum (stworzonego jeszcze w technologii WAP). Z wykształcenia jest elektrotechnikiem, posiada zamiłowanie do technologii, konstruowania różnych rzeczy i rzecz jasna – grania w gry komputerowe. Obecnie na GOL-u jest newsmanem i autorem publicystyki, a współpracę z serwisem rozpoczął w kwietniu 2020 roku. Specjalizuje się w tekstach o energetyce i kosmosie. Nie stroni jednak od tematów luźniejszych lub z innych dziedzin. Uwielbia oglądać filmy science fiction i motoryzacyjne vlogi na YouTube. Gry uruchamia głównie na komputerze PC, aczkolwiek posiada krótki staż konsolowy. Preferuje strategie czasu rzeczywistego, FPS-y i wszelkie symulatory.

więcej