Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 21 listopada 2022, 13:30

PS5 w aucie - Sony i Honda mają pomysł na rywalizację z Teslą

Auto elektryczne od Sony i Hondy może ujrzeć światło dzienne. Co więcej, ma posiadać system rozrywki oparty o PS5. Czy w Gran Turismo 7 zagramy w samochodzie?

Źrodło fot. Dennis Cortes / Shpetim Ujkani / Unsplash
i
W SKRÓCIE:
  • PS5 to konsola stacjonarna, ale duet firm Honda i Sony ma pomysł, jak nadać jej mobilnego charakteru.

Sony wspólnie z Hondą chcą zbudować auto elektryczne. Brzmi nietypowo? Chęci są jednak realne, o czym świadczy nawiązana współpraca. Co więcej, samochód ten ma być zbudowany „wokół” PlayStation 5, z naciskiem kładzonym na rozrywkę i autonomiczną jazdę. Takie podejście do elektromobilności może być konkurencyjne dla Tesli.

Firma motoryzacyjna Elona Muska produkuje auta wyposażone w zaawansowany system informacyjno-rozrywkowy, oparty o układy AMD RDNA2. Sony Honda Mobility chce konkurować z Teslą, umieszczając w autach urządzenia zgodne sprzętowo z PS5 i o takich samych możliwościach.

Mobilne PS5

Co więcej, samochody te mają być całkowicie autonomiczne, czyli prowadzić się samodzielnie. O ile rzecz jasna sami nie wyrazimy na to ochoty. Mam nadzieję, że gdy zechcemy pocieszyć się jazdą, będziemy mieć taką możliwość.

Sony posiada treści, usługi i technologie rozrywkowe, które poruszają ludzi. Dostosowujemy te aktywa do mobilności i to jest nasza siła w relacji do Tesli. – Kawanishi Izumi, wiceprezes wykonawczy w AI Robotics Business, Sony

Na obecnym etapie, gdy nie znamy nawet jeszcze nazwy tych aut, ciężko mówić, z czym mamy do czynienia. Być może będzie to konsola PS5 na kółkach lub auto o wysokich osiągach, dorównujące pojazdom Tesli, ale z platformą rozrywkową zapewniającą tysiące gier z PlayStation. Według serwisu TheGamer „elektryk” Sony/Honda może się pojawić w 2025 roku.

PS5 bardziej stacjonarne, ale dostępne na Allegro

PS5 w aucie - Sony i Honda mają pomysł na rywalizację z Teslą - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Arkadiusz Strzała

Arkadiusz Strzała

Swoją przygodę z pisaniem zaczynał od własnego bloga i jednego z wczesnych forum (stworzonego jeszcze w technologii WAP). Z wykształcenia jest elektrotechnikiem, posiada zamiłowanie do technologii, konstruowania różnych rzeczy i rzecz jasna – grania w gry komputerowe. Obecnie na GOL-u jest newsmanem i autorem publicystyki, a współpracę z serwisem rozpoczął w kwietniu 2020 roku. Specjalizuje się w tekstach o energetyce i kosmosie. Nie stroni jednak od tematów luźniejszych lub z innych dziedzin. Uwielbia oglądać filmy science fiction i motoryzacyjne vlogi na YouTube. Gry uruchamia głównie na komputerze PC, aczkolwiek posiada krótki staż konsolowy. Preferuje strategie czasu rzeczywistego, FPS-y i wszelkie symulatory.

więcej