Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 7 stycznia 2022, 13:15

Fan klocków LEGO zbudował realistyczne PS5 i Xbox Series X

Konsole PlayStation 5 i Xbox Series X jako konstrukcje z klocków w naturalnej skali? Taki pomysł miał jeden z youtuberów – swoje projekty opublikował w ramach programu LEGO Ideas.

W SKRÓCIE:
  • youtuber skonstruował konsole PS5 i Xbox Series X z klocków LEGO;
  • oba projekty uczestniczą w programie LEGO Ideas;
  • jeśli zbiorą 10 tys. głosów, mogą pojawić się jako zestawy w sklepach.

Pewien youtuber o nicku BrickinNick samodzielnie skonstruował konsole PlayStation 5 i Xbox Series X. Nie da się ich jednak podłączyć do telewizora, ponieważ są wykonane z klocków LEGO. Jest on uczestnikiem inicjatywy LEGO Ideas i swoje projekty opublikował w jego ramach, licząc na głosy fanów konsol.

Fan klocków LEGO zbudował realistyczne PS5 i Xbox Series X - ilustracja #1
PS5 wykonane z klocków LEGO. Źródło: LEGO Ideas / BrickinNick
Fan klocków LEGO zbudował realistyczne PS5 i Xbox Series X - ilustracja #2
Xbox Series X wykony z klocków. Źródło: LEGO Ideas / BrickinNick

Zarówno PS5, jak i XSX zostały wykonane w skali 1:1, z dużą dbałością o szczegóły i kolorystykę. Twórca nie zapomniał o kontrolerach – w tym od Xboksa znajdziemy nawet wyjmowane baterie (detal, który bardzo mi się podoba), których kolorystyka odpowiada ogniwom otrzymywanym w nowym zestawie. DualSense z klocków zawiera zaś funkcję świetlną, aktywowaną wciśnięciem touchpada.

Fan klocków LEGO zbudował realistyczne PS5 i Xbox Series X - ilustracja #3
Pad XSX z klocków ma wyjmowane baterie. Źródło: LEGO Ideas / BrickinNick

Konsole można otworzyć, w środku ujrzymy trzy małe dioramki przedstawiające scenki z gier. Można je wyjąć lub wymienić na inne. Na razie nie przedstawiają one konkretnego tytułu, ale BrickinNick zapowiada dopracowanie tych elementów, tak by gracze mogli je skojarzyć z ulubioną produkcją.

Fan klocków LEGO zbudował realistyczne PS5 i Xbox Series X - ilustracja #4
Wnętrze konsoli PS5 z klocków LEGO. Źródło: LEGO Ideas / BrickinNick
Fan klocków LEGO zbudował realistyczne PS5 i Xbox Series X - ilustracja #5
Xbox Series X z LEGO także nie jest pusty w środku. Źródło: LEGO Ideas / BrickinNick

Klocki LEGO bawią dzieci, młodzież i dorosłych już niemal 90 lat. Rozwój Internetu pozwolił na łatwiejsze dzielenie się swoimi projektami. W tym właśnie celu powstał program LEGO Ideas, w którym każdy może udostępnić swój projekt. Jeśli zbierze on w określonym czasie 10 tys. subskrypcji, może stać się oficjalnie sprzedawanym zestawem LEGO. W chwili pisania tego tekstu PlayStation 5 zebrało 702 głosy (410 dni do końca głosowania), a Xbox Series X 119 głosów (424 dni do końca głosowania).

Fan klocków LEGO zbudował realistyczne PS5 i Xbox Series X - ilustracja #6

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.