Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 26 kwietnia 2019, 10:41

autor: Aquma

Google Chrome 74 – przeglądarka dostała ciemny motyw. Jak go włączyć?

Przeglądarka Google Chrome doczekała się nowej wersji, oznaczonej numerem 74. Aktualizacja przynosi liczne poprawki bezpieczeństwa, a także ciemny motyw dla użytkowników systemu Windows.

Google Chrome z ciemnym motywem na Windows. Źródło: HotToGeek. - Google Chrome 74 – przeglądarka dostała ciemny motyw. Jak go włączyć? - wiadomość - 2019-04-26
Google Chrome z ciemnym motywem na Windows. Źródło: HotToGeek.

W SKRÓCIE:

  1. nowa wersja Google Chrome dla Windows wprowadziła ciemny motyw;
  2. aktywowanie funkcji wymaga zmiany ustawień systemu operacyjnego;
  3. aktualizacja wprowadza też kilka poprawek dotyczących bezpieczeństwa i wygody użytkowania.

Portal Jbklutse donosi, że przeglądarka Google Chrome doczekała się nowej odsłony, oznaczonej numerem 74. Program jest dostępny w wersjach dla systemów operacyjnych Windows, MacOS, Linux, Android oraz Chrome OS. W przypadku wydania dedykowanego „okienkom” najciekawszą nowość stanowi ciemny motyw (funkcja już wcześniej trafiła na Maki).

Niestety, jest i minus – trybu ciemnego nie da się tak po prostu włączyć w ustawieniach przeglądarki. Chcąc go aktywować, musimy zmienić motyw całego systemu operacyjnego. Można tego dokonać wybierając się do menu „Ustawień” Windows, a następnie klikając kafelek „Personalizacja” i zakładkę „Kolory”. Na dole znajdziecie pole „Wybierz domyślny tryb aplikacji”, przy którym należy wybrać opcję „Ciemny”.

Tu znajdziecie potrzebną opcję.
Tu znajdziecie potrzebną opcję.

Jeśli nie chcecie trybu ciemnego we wszystkich uruchamianych aplikacjach, zawsze możecie po prostu ściągnąć jedno z licznych rozszerzeń tego typu dla przeglądarki Google Chrome (np. Dark Reader). Prawdopodobnie spełni swoje zadanie równie dobrze, nie wymuszając przy tym zmiany obejmującej cały system operacyjny.

Warto odnotować, że nowa wersja Chrome przynosi też kilka innych usprawnień – mowa np. o blokowaniu wyskakujących okien w przypadku zamykanych przez nas stron (co powinno ułatwić korzystanie z serwisów okraszonych co bardziej uciążliwymi reklamami), a także uniemożliwianiu automatycznego ściągania plików po wejściu na stronę (to jeden ze sposobów rozpowszechniania wirusów) – od teraz ściąganie rozpocznie się dopiero wtedy, gdy wyrazimy na to zgodę.

Wersja dedykowana systemowi Android otrzymała również nowy tryb Lite, który zastąpi dotychczasowe ustawienia oszczędzania danych.

  1. Google Chrome – strona oficjalna
  2. Microsoft – strona oficjalna