Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 8 sierpnia 2022, 16:22

autor: Krzysiek "kalwa" Kalwasiński

Elon Musk wyjawił powód, dla którego nie stworzy nowej konsoli

Nie jest tajemnicą, że Elon Musk ceni sobie gry wideo i lubi w nie grać. Na tym woli jednak poprzestać. Nie chce wchodzić na rynek ze swoją konsolą. Dowiedzieliśmy się dlaczego.

Źródło fot. powyżej: CC 2.0 BY / Ministério Das Comunicaçoes.

Elon Musk co jakiś czas ujawnia się jako zapalony gracz. Miało to miejsce chociażby w maju, kiedy na Twitterze podzielił się swoimi wrażeniami z ogrywania Elden Ring. Poniekąd udowodnił to też poprzez obdarzenie nowych modeli Tesli grami ze Steama. Okazuje się jednak, że woli raczej jedynie grać, aniżeli aktywnie działać w branży. Nie jest bowiem zainteresowany opracowaniem własnej konsoli.

Tutaj kupisz PlayStation 5

Konsole za bardzo przypominają PC-ty

Informacja ta dotarła do mediów dzięki rozmowie miliardera z ekipą kanału Full Send Podcast (Elon Musk Reveals His Knowledge on Aliens, Challenges Putin to UFC, and Predicts WW3) w serwisie YouTube. W pewnym momencie temat zszedł na gry wideo i jeden z prowadzących zapytał Elona Muska, czy ten byłby zainteresowany stworzeniem własnej konsoli.

W odpowiedzi początkowo padło krótkie „nie”, ale miliarder rozwinął swoją wypowiedź mówiąc, że obecne konsole bardzo przypominają komputery osobiste. Nie ma więc powodu, by wychodzić z kolejnym, podobnym urządzeniem. Omawiany fragment pojawia się w 2 godzinie i 21 minucie filmu.

Elon Musk wyjawił powód, dla którego nie stworzy nowej konsoli - ilustracja #1
Elon Musk wypowiadający się o grach w rozmowie z ekipą Full Send Podcast. Źródło: kanał Full Send Podcast na YouTube.

Z dalszej rozmowy wynika, że szef SpaceX preferuje granie na PC i to właśnie ta platforma służy mu od dłuższego czasu. W swoim wywodzie wspomniał także o klasykach takich jak Pong, Space Invaders czy Pac-Man. Wyjawił też, że swego czasu brał udział w czymś na wzór turnieju e-sportowego – według jego słów był to jeden z pierwszych płatnych turniejów w Stanach Zjednoczonych.

Starcie toczyło się w Quake’u. Jego drużyna zajęła drugie miejsce i, jak wynika z wypowiedzi Muska, stało się tak tylko dlatego, że komputer najlepszego gracza w drużynie sprawiał problemy w trakcie decydującego meczu. Z rozmowy wynikło też, że niedoszły właściciel Twittera nigdy nie grał w Fortnite’a.

Duża konkurencja

Wejście czy nawet powrót upadłego giganta na rynek konsol, to nie są obecnie łatwe rzeczy, o czym w ostatnich latach przekonało się paru śmiałków. Wystarczy wspomnieć choćby firmę Ouya i ich sprzęt, o którym raczej mało kto dziś pamięta. I to wszystko mimo dużego zainteresowania jeszcze w trakcie zbiórki na Kickstarterze.

Swoich sił spróbowała też firma Atari wydając Atari VCS (znane wcześniej jako Ataribox), ale od momentu premiery nie zainteresowała raczej nikogo poza prawdziwymi zapaleńcami. Lepiej zdaje sobie radzić Steam Deck, ale nie każdy ma taką siłę przebicia, jak Valve. Można raczej spokojnie założyć, że i „MuskBox” nie zawojowałby rynku, chyba że oferowałby prawdziwą rewolucję w gamingu.

Tutaj kupisz Xboxa Series X

Elon Musk wyjawił powód, dla którego nie stworzy nowej konsoli - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – tvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.