„W społeczności CS-a nie masz prawa być kobietą”; fani strzelanki Valve znowu się popisali

Hejt swoje źródło może mieć w najróżniejszych sporach lub kontrowersyjnych zachowaniach. Jak przekonała się pewna youtubeka, czasami, aby dostać negatywne komentarze w CSGO wystarczy być kobietą.

„W społeczności CS-a nie masz prawa być kobietą”; fani strzelanki Valve znowu się popisali
Źródło fot. Valve
i

Nie jest jakąś tajemną wiedzą fakt, że społeczność CSGO jest dosyć specyficzna. Od wielu lat kultowy sieciowy FPS od Valve skupia sporą część graczy o kontrowersyjnych, żeby nie powiedzieć szkodliwych poglądach. Nie można oczywiście uogólniać, istnieje przecież znaczna liczba sympatyków na wysokim poziomie zarówno pod kątem gamingowym jak i kulturalnym.

Wydaje mi się jednak, że chyba każdy, kto grał choć kilka razy w tę produkcję zdaje sobie sprawę, że pewien problem z zachowaniem niektórych osób ze społeczności występuje, zwłaszcza w stosunku do kobiet. O kłopocie tym przekonała się dobitnie pewna youtuberka.

Fanka Valoranta zagląda do CSGO

QuarterJade, a właściwie Jodi Lee to 25 letnia amerykańska twórczyni kontentu gamingowego, działająca głównie na YouTubie i Twitchu, gdzie może pochwalić się milionem obserwujących. Grą, która definiuje działalność dziewczyny w Internecie jest z pewnością Valorant. Lee od dłuższego czasu skupia się na tej produkcji i jest w tym naprawdę dobra.

Nigdy dotąd nie próbowała swoich sił w CSGO. W ostatnim czasie zmieniła jednak zdanie, o czym świadczy opublikowany na jej kanale 8 dni temu filmik. Przedstawia on jej pierwszą turniejową rozgrywkę w grze na mapie Mirage.

Trzeba uczciwie przyznać, że jak na pierwszy raz w CSGO, QuarterJade wykazała się naprawdę dobrą grą. Ewidentnie częste rozgrywki w Valorancie dały o sobie znać. Materiał został obejrzany niemal 200 tysięcy razy i wydawało się, że wszystko jest w porządku.

Płeć powodem hejtu

Krótko po publikacji filmiku na YouTube okazało się, że jednak nie. Sekcja komentarzy została zalana krytykującymi Lee komentarzami. Co ciekawe, większość z nich dotyczyła przede wszystkim... płci. Tak, w 2023 roku ludzie piszą komentarze krytykujące fakt, że kobieta grała w CSGO.

Dla QuarterJade najwyraźniej musiało być to przykre bądź też po prostu irytujące doświadczenie, ponieważ zdecydowała się pójść na wojnę z nienawistnymi widzami. Twórczyni zaczęła hurtowo usuwać negatywne komentarze poświęcone jej płci.

Poinformowała o tym na swoim Twitterze, dodając przy okazji swoje zdanie na ten temat. Lee stwierdziła, że krytyczne komentarze w stosunku do niej są odrażające.

Dotkliwe i długotrwałe “uczulenie”

Spora część internetowej społeczności opowiedziała się po stronie QuarterJade. Doskonale widać to na przykładzie Reddita, gdzie internauci mocno zainteresowali się tematem i ochoczo komentowali całą sytuację. Spora część z nich była pod wrażeniem skilla Lee, biorąc pod uwagę jej zerowe doświadczenie w CSGO:

Właśnie obejrzałem jej wideo i jestem pod wrażeniem, jak dobra była, jeśli to pierwszy raz, kiedy dotknęła CS-a.

- rivv3

Duża liczba komentarzy dobrze oddaje też złość internautów na dość powszechny problem hejtu ze strony części społeczności wyłącznie ze względu na fakt, że w grę gra kobieta:

Społeczność CS-a ma wrażenie, jakby funkcjonowała w Internecie sprzed 15 lat, a to może być zarówno dobre, jak i złe.

- Curse3242

W Europie to szaleństwo. Od czasu do czasu gram z koleżanką. Gdy tylko coś powie, w 4 na 5 meczy jeden z naszych teammate’ów z drużyny (niezmiennie z Europy Wschodniej lub Turcji) zaczyna ją nękać. Nawet jeśli ustawiamy się w kolejce jako 4 osoby przez co najmniej połowę naszych gier, jedyną przypadkową osobą jest idiota, który najwyraźniej nigdy nie spotkał kobiety innej niż jego matka.

- Givemejackson

Pojawiły się również opinie, że Valorant – produkcja, która jest wielokrotnie ogrywana przez QuarterJade, wyróżnia się na tle CSGO rzadziej występującym hejtem ze strony graczy:

Czy istnieje gra polegająca na rywalizacji, w której kobiety nie będą nękane? - SIDER250

Cóż, zdarza się to znacznie rzadziej w Valorancie. - Juuzoz_

Wygląda na to, że społeczność CSGO, a przynajmniej jej głośna część, wciąż, niezmiennie od lat cierpi na uczulenie na kobiety. Miejmy nadzieję, że z biegiem czasu w końcu ten przykry proceder się skończy lub przynajmniej zmarginalizuje.

Więcej na temat:   CSGO

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
1

CS2 beta - jak dostać dostęp, co ze skinami, banami, mapami i wszystko co musicie wiedzieć

CS2 został oficjalnie zapowiedziany, a wraz z nim beta testy produkcji. Tutaj dowiecie się, jak możecie uzyskać do niej dostęp i czego się po niej spodziewać.

CS2 beta - jak dostać dostęp, co ze skinami, banami, mapami i wszystko co musicie wiedzieć

„Ta gra jest martwa”, CS2 pod ostrzałem e-sportowców

Drużyna FaZe Clan na razie nie jest zachwycona nowym dymem z CS2, ale zmiana ma też swoich entuzjastów.

„Ta gra jest martwa”, CS2 pod ostrzałem e-sportowców

Tak wygląda powiadomienie o dostępie do bety CS2, niektórzy już je otrzymali

Gracze Counter-Strike'a zaczęli już otrzymywać od Valve pierwsze zaproszenia do sprawdzenia testowej wersji długo oczekiwanego sequela strzelanki – CS2.

Tak wygląda powiadomienie o dostępie do bety CS2, niektórzy już je otrzymali