Shroud wydaje własnego peceta; to skok na kasę czy jest on coś wart?

Weronika Pietroń

22 listopada 2022, 13:30

reakcje0

Znany streamer Michael „Shroud” Grzesiek zaprezentował zwiastun zestawów komputerowych, który przedstawia wspólnie z firmą MAINGEAR. Czy gracze płacą za jakość, czy za markę?

Shroud wydaje własnego peceta; to skok na kasę czy jest on coś wart?

Michael „shroud” Grzesiek – dawny zawodnik zespołu Cloud9, a dziś znany streamer – 17 listopada ogłosił współpracę z firmą MAINGEAR. Pochwalił się swoim obserwatorom, że został współwłaścicielem zestawu MG1: shroud edition.

Gracze mają do wyboru pięć zestawów komputerowych w różnych cenach, a do wielkiego ogłoszenia Shroud i firma dołączyli krótki film, prezentujący zestaw oraz motywacje streamera.

Cena a jakość

Nie trzeba wyjaśniać, że w porównaniu do zakupu gotowców koszt nabycia komponentów komputera oddzielnie byłby nieco niższy, a dodając do tego współpracę ze znaną marką, ostateczna cena może być jeszcze wyższa. Jednakże jak zapewnia streamer, zależy mu na jakości rozgrywki dla swoich widzów.

Przez całą swoją karierę starałem się być najlepszy. Chciałem zostać mistrzem. Chciałem przedstawić dobre widowisko. Świętować zwycięstwa razem z moją społecznością. A przede wszystkim wyróżnić się na tle innych. To jest MG1, mój pierwszy podpisany PC z MAINGEAR. Produkt wielkiej jakości, dzięki któremu nie można mnie powstrzymać.

- Michael „Shroud” Grzesiek

Jak prezentują się zestawy Shrouda? Oczywiście są rzeczy, których nie można wycenić, gdyż nie dostanie się ich u konkurencji ani na stronie producenta — przykładowo obudowa oraz zestaw świateł RGB.

Najtańsza oferta, Gold, kosztuje obecnie 7 300 zł, a po poszukiwaniach części na polskim rynku koszt zakupu zamknął się w kwocie ok. 6 700 zł (z uwzględnieniem tego, że obudowa i wentylatory Led mogą mieć wartość około 700 zł oraz nie wliczając licencji systemu operacyjnego Windows 11).

Oczywiście można byłoby znaleźć tańsze zamienniki, ale jednak sprzęt oferowany w zestawach Shrouda jest najwyższej jakości i ta 20-kilogramowa bestia odpali każdy najnowszy tytuł bez problemu.

Wersja Ultimate

Czymś nowym w ofercie MAINGEAR jest wersja ULTIMATE. Wszystkie inne zestawy są wzorowane na istniejących już wersjach MG-1. Najdroższa propozycja, bo kosztująca prawie 23 000 zł, zawiera kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 4090 i to ona jest tutaj najatrakcyjniejszym komponentem — szukając polskich zamienników, widać, że różnica cenowa jest porównywalna z zestawem GOLD.

Każdy ma swoje preferencje i zdanie na ten temat. Czy oferta zaprezentowana przez Shrouda i MAINGEAR jest adekwatna do jakości sprzęt? Różnica ponad 500 zł nie wydaje się najczarniejszym scenariuszem, a sam streamer jest pewny jakości swojego zestawu.

Więcej na temat:   Twitch   Różności

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
0

Adriana Chechik straciła ciążę w wyniku wypadku na TwitchConie

Złamany kręgosłup to nie jedyny dramat jakiego doświadczyła Adriana Chechik podczas TwitchConu. Okazuje się, że streamerka była wówczas w ciąży i w wyniku operacji straciła dziecko.

Adriana Chechik straciła ciążę w wyniku wypadku na TwitchConie

Weronika Pietroń

31 października 2022, 12:00

reakcje4

Adriana Chechik złamała kręgosłup na TwitchConie, organizatorzy mają problem

Podczas TwitchConu, streamerka i była aktorka filmów dla dorosłych – Adriana Chechik, uległa wypadkowi w czasie zabawy w piankowym basenie. Organizatorzy z pewnością słono za to zapłacą, bowiem to nie pierwszy tego typu wypadek w czasie imprezy.

Adriana Chechik złamała kręgosłup na TwitchConie, organizatorzy mają problem

Weronika Pietroń

10 października 2022, 13:05

reakcje0

Znana streamerka celem oszustów; chcieli zdobyć jej nagie zdjęcia

Pokimane w ostatnim czasie stała się obiektem zainteresowania oszustów. Influencerce udało się w ostatniej chwili wyjść z sytuacji obronną ręką i stara się uczulać swoich fanów na potencjalne niebezpieczeństwa w sieci.

Znana streamerka celem oszustów; chcieli zdobyć jej nagie zdjęcia

Weronika Pietroń

10 listopada 2022, 14:30

reakcje0