Zarobki streamerów są niesprawiedliwe; Wardęga porównuje się z Kasix

Weronika Pietroń

24 listopada 2022, 15:52

reakcje0

Zarobki streamerów różnią się od siebie diametralnie. Największa polska streamerka – Kasix – zarabia ponad 10 razy mniej niż Wardęga, który ma podobną średnią liczbę widzów.

Zarobki streamerów są niesprawiedliwe; Wardęga porównuje się z Kasix
Źrodło fot. Wspaniale Wywiady | YouTube
i

Od pewnego czasu wśród polskich streamerek zdecydowanym numerem jeden jest Kasix – na dzień dzisiejszy nie ma konkurencji wśród kobiet i nieraz dzieliła się ze swoimi widzami tym, że jest bardzo wdzięczna, bo to wszystko dzięki nim.

Stale buduje silną społeczność oraz rozwija wokół niej swój kanał na Twitchu, jak i inne media społecznościowe. Szuka nowych aktywności dla swoich widzów, zapewniając im świeże i oryginalne treści, jak przykładowo konkurs na dynie, który zorganizowała w ostatnim czasie z okazji Halloween.

Zarobki streamerów są niesprawiedliwe; Wardęga porównuje się z Kasix - ilustracja #1
Źródło: kasix909 | Instagram.

Sylwester Wardęga na Twitchu znany jest ze swoich gier w League of Legends – druid lubi grać w dżungli i przez wielu jest nazywany „najlepszym polskim Warwickiem”, ponieważ w 12. sezonie zagrał nim ponad 1200 gier, a w obecnym przedsezonie ma ich już 60 na koncie.

Poza streamami z LoL-a i przeglądaniem z widzami internetu Wardęga zajmuje się swoimi kanałami na YouTube, prowadzi konferencje w federacji FAME MMA oraz kieruje charytatywną akcją Psiakobusa, gdzie rozwozi karmę po schroniskach. A nagrywanie gier na Twitchu traktuje jako dodatek i przyjemnie spędzony czas.

Niesprawiedliwe zarobki

Podczas jednej ze wspólnych transmisji tych dwoje rozmawiało o tym, jaką stałą stawkę oferuje im Twitch. Jak można zauważyć, średnia liczba widzów Wardęgi to około 1450 osób, za to Kasix ma ich około 1200. Wnioskować można, że stawka obojga jest podobna, jednak realia są całkiem inne.

  • Za streamowanie 150 godzin miesięcznie i 10 minut reklam – Katarzyna ma zagwarantowane 250 dolarów (ponad 1100 zł).
  • Za streamowanie 100 godzin miesięcznie i 4 minuty reklam – Sylwester ma zagwarantowane 3 000 dolarów (ponad 13 500 zł)

Jakieś po**bane to jest, oszukują was fest tam – powiedział Sylwester Wardęga.

Proporcjonalnie coś tu się nie zgadza. Co prawda każdy streamer ma indywidualną stawkę, ale nawet dla nich jest to dziwne. Zwłaszcza że Kasix na platformie Twitch tworzy swój główny kontent i utrzymuje relacje z widzami.

Co prawda Kasia nie utrzymuje się tylko z tego. Nieraz wspominała, że nie ma problemów z pieniędzmi i wybiera tylko takie formy współpracy, które naprawdę poleca. Nawet w rozmowie z Nitro sprzed paru tygodniu pochwaliła się, że średnio zarabia 50 tysięcy miesięcznie, a to wszystko dzięki swoim partnerstwom.

Więcej na temat:   rozrywka   Twitch

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
0

Nowa miłość Henry'ego Cavilla; Arcane wypełni pustkę po Wiedźminie?

Henry Cavill w końcu nadrobił, głośny rok temu serial Arcane. Brytyjczyk podzielił się swoimi wrażeniami w wywiadzie z dziennikarzem, który mu go polecił.

Nowa miłość Henry'ego Cavilla; Arcane wypełni pustkę po Wiedźminie?

Weronika Pietroń

10 listopada 2022, 18:22

reakcje0

Fagata znów tłumaczy się z głosówek ze Stuu; fani nadal jej nie wybaczyli

Mandzio opublikował wywiad z Fagatą związany z jej aferą ze Stuu. Słowa influencerki nie przekonują fanów.

Fagata znów tłumaczy się z głosówek ze Stuu; fani nadal jej nie wybaczyli

Weronika Pietroń

17 listopada 2022, 15:22

reakcje2

Adriana Chechik złamała kręgosłup na TwitchConie, organizatorzy mają problem

Podczas TwitchConu, streamerka i była aktorka filmów dla dorosłych – Adriana Chechik, uległa wypadkowi w czasie zabawy w piankowym basenie. Organizatorzy z pewnością słono za to zapłacą, bowiem to nie pierwszy tego typu wypadek w czasie imprezy.

Adriana Chechik złamała kręgosłup na TwitchConie, organizatorzy mają problem

Weronika Pietroń

10 października 2022, 13:05

reakcje0