CS 2 szykuje nam rewolucję? Twórcy planują wprowadzenie do gry nowych broni

CS2

Valve wypowiada się na temat możliwych zmian w CS 2. Czy nowe bronie mogłyby urozmaicić rozgrywkę?

CS 2 szykuje nam rewolucję? Twórcy planują wprowadzenie do gry nowych broni
Źródło fot. Valve
i

Minął miesiąc, odkąd doczekaliśmy się oficjalnej premiery Counter-Strike 2. Ku niezadowoleniu niektórych, odświeżona edycja shootera spotkała się z mieszanymi reakcjami. Fani stale porównują ją do poprzednika lub dostrzegają kolejne błędy, których Valve nie naprawia. Wiadomym jest, że taka sytuacja nie może trwać wiecznie.

27 października deweloperzy CS 2 udzielili ekskluzywnego wywiadu dla platformy PC Gamer, podczas którego wypowiedzieli się na temat planowanych poprawek oraz przyszłości serii. Wśród pomysłów na poprawę renomy gry znalazło się dodanie nowych broni.

Furtka do podejmowania nowych decyzji

Rozmowa PC Gamer z Valve poruszyła wiele tematów, w tym rozwój marki CS-a na przestrzeni dwudziestu lat oraz budowę map. Niemniej jednak, deweloperzy byli najbardziej podekscytowani na wieść o możliwych nowościach zbrojnych. Jak twierdzą, dodanie nowych broni mogłoby otworzyć graczom furtkę do większego eksperymentowania.

Zawsze szukamy sposobów, by gracze mogli podejmować więcej ciekawych decyzji podczas gry, dlatego zwracamy uwagę na brak odpowiednich narzędzi lub ich ograniczoną ilość.

- Valve dla PC Gamer

CS 2 szykuje nam rewolucję? Twórcy planują wprowadzenie do gry nowych broni - ilustracja #1
Źródło: Valve

Zdaniem deweloperów, wprowadzenie kolejnych broni urozmaici rozgrywkę, która obecnie może sprawiać wrażenie nudnej dla co to kreatywniejszych graczy, ograniczanych przez arsenał. Valve jednocześnie zależy na przedstawieniu zmian tego typu z godnością, jakiej mogło zabraknąć chociażby w przypadku CS:GO.

Jak będzie wyglądać CS w przyszłości?

Twórcy CS 2 pozytywnie zapatrują się na przyszłość. Poprzednia odsłona serii, czyli CS:GO, zmieniła się na przestrzeni lat nie do poznania – stąd też nic nie wyklucza podobnej ewolucji w przypadku CS 2. Deweloperom zależy na uczynieniu z gry „FPS-a jakiego zapragnie każdy fan”.

Nie mamy określonej wizji, którą chcemy zrealizować. Patrzymy na całość jak na proces, który chcemy kontynuować przez wiele lat. Będziemy odkrywać możliwości, jakie dają nam gra oraz jej niesamowita społeczność [...].

- Valve dla PC Gamer

Nie wiadomo, kiedy dokładnie możemy spodziewać się nowych broni. Sprawa ta, choć została przedstawiona jako kluczowa dla rozwoju mechaniki gry, nie stanowi obecnie priorytetu deweloperów.

Więcej na temat:   CS2

PaszaBiceps pojedzie rowerem do Kopenhagi na Majora, by kibicować Polakom z ENCE

Za mniej niż miesiąc odbędzie się pierwszy major CS2. Zagrają na nim Polacy z ENCE, co oznacza, że PaszaBiceps ponownie wyruszy w rowerową podróż.

PaszaBiceps pojedzie rowerem do Kopenhagi na Majora, by kibicować Polakom z ENCE

Bind na jumpthrow w CS2 - wyjaśniamy jak go użyć

CS 2 jest już na horyzoncie. Coraz więcej graczy testuje najnowszą wersję strzelanki od Valve, a niektórzy już przygotowują się do profesjonalnego grania. Tu dowiecie się jak ustawić jumpthrow.

Bind na jumpthrow w CS2 - wyjaśniamy jak go użyć

Ukraiński gracz Counter Strike'a nigdy nie dołączyłby do drużyny z czterema Rosjanami. „Każdy Ukrainiec powinien to zrozumieć”

Profesjonalny gracz CS-a z Ukrainy w wywiadzie przyznał, że nie zagra w jednej drużynie z Rosjanami i uważa, że nikt nie powinien kwestionować jego zdania.

Ukraiński gracz Counter Strike'a nigdy nie dołączyłby do drużyny z czterema Rosjanami. „Każdy Ukrainiec powinien to zrozumieć”