Valve usuwa poprawki CS 2 tworzone przez fanów, a nie oferuje własnych. Wśród graczy zawrzało

CS2

CS 2 dostaje mnóstwo patchy z poprawkami, ale błędów nie brakuje. Niektóre z nich mogą zrujnować rozgrywkę zwłaszcza profesjonalnym graczom.

Valve usuwa poprawki CS 2 tworzone przez fanów, a nie oferuje własnych. Wśród graczy zawrzało
Źródło fot. Valve
i

CS 2 otrzymuje regularne aktualizacje od dnia premiery. Niestety w większości skupiają się one na likwidacji błędów i nie wnoszą zbyt wiele nowości. Najnowszy patch zawierał zmiany zaś, które spowodowały problemy w poruszaniu się.

Kolejne problemy nowego CS-a

Nowy błąd związany jest z fundamentami, na których oparte są serwery gry. Od czasów CS:GO istnieją dwa formaty serwerów – 64 tickrate i 128 tickrate. Człon „tick” oznacza najkrótszą, możliwą do zarejestrowania jednostkę czasu. W jej trakcie na serwery z komputerów graczy wysyłany jest zaktualizowany stan gry. To dlatego możecie w ogóle spotkać się z przeciwnikiem.

W zależności od formatu aktulizowanie rozgrywającego się meczu będzie miało miejsce 64 razy w trakcie sekundy lub 128 razy. W tym pierwszym wypadku oznacza to, że odbywa się to co 15,6 milisekundy. Oczywistym jest, że gracze chcą serwery działające według drugiej opcji, które w teorii powinnu być dwa razy szybsze.

W CS 2 sererwy działają jednak na 64 tickrate, lecz jednocześnie Valve zaimplementowało na serwery system subtick. Jest to funkcja, która rejestruje wykonaną przez gracza akcję na przykład strzał czy kucnięcie, „przypina” do akcji czas jej wykonania i wysyła taką informację na serwer. W domyśle ma to usprawnić rozgrywkę i spowodować, że 64 tickrate będzie tak samo szybki jak 128 tickrate.

Najnowszy patch, który wszedł na serwey 17 października wprowadził zmianę, która zdenerowała graczy. Subtick nie wpływa już na tak zwane „aliasy”. Alias to metoda, której używają gracze, by wykonywać kilka akcji za pomocą jednego klawisza. Na przykład jeśli gracz chce rzucić granat podczas skoku najpierw musi wcisnąć klawisz przypisany do akcji „skok”, a później odpowiedni dla akcji „rzut granatem”.

Można jednak za pomocą „alias command” dodać do gry kombinację akcji i przypisać ją do konkretnego klawisza. Oznacza to, że gracz może skoczyć i rzucić granat za pomocą jednego przycisku. Jest to niezwykle przydatne na przykład do bunnyhopa.

Niestety CS 2 ma od pewnego czasu problemy z akcją skoku. Błąd polega na tym, że kiedy gracz wykona akcję skoku, nie będzie ona wykonana od razu. Postać skoczy też na losową odległość. Do tej pory rozwiązaniem były właśnie aliases, tworząc kombinację podwójnego skoku czy skoku i innej akcji. Od najnowszego patcha tworzone przez graczy kombinacje nie omijają jednak subticka. Efektem tego jest obeność błędu niezależnie od tego czy używa się aliasa czy nie.

Znaleziono już nowe rozwiązanie tego problemu, lecz gracze są zdenerwowani samą akcją Valve.

Dobrze widzieć, że więcej ludzi krytykuje błędy Valve, a nie mówi po prostu „dajcie im więcej czasu to wszystko naprawią”. \

– PrinZKittY

Tak się dowiadujesz, że coś działa. 128 subtick działał, więc go usunęli, desubtick działał, więc go usunęli.

– BottleOJamie

Zmiana planów

Obecnie trwa IEM Sydney i to tam CS 2 po raz pierwszy pokazuje się na profesjonalnej scenie e-sportowej. I nie jest to zbyt udany debiut ponieważ przez opisany błąd ESL, na ostanie trzy dni rozgrywek, musiał wydać specjalną zgodę na zmianę wersji gry na starszą, w której skok działa poprawnie.

Nie jest to pierwszy raz kiedy CS 2 budzi wśród swoich fanów duże emocje z gatunku tych nieprzyjemnych. Niestety jest duża szansa na to, że nie jest to ostani raz. Trzeba mieć nadzieję na to, że będzie takich przypadków coraz mniej.

Więcej na temat:   CS2

Bind na jumpthrow w CS2 - wyjaśniamy jak go użyć

CS 2 jest już na horyzoncie. Coraz więcej graczy testuje najnowszą wersję strzelanki od Valve, a niektórzy już przygotowują się do profesjonalnego grania. Tu dowiecie się jak ustawić jumpthrow.

Bind na jumpthrow w CS2 - wyjaśniamy jak go użyć

Komenda na zmianę ręki w CS2 - wyjaśniamy problem

Komenda na zmianę ręki, to jedna z popularniejszych komend w CS:GO. W tym tekście wyjaśniamy, czy skorzystacie z niej także w CS2.

Komenda na zmianę ręki w CS2 - wyjaśniamy problem

Komenda na latanie w CS:GO - wyjaśniamy, jak jej użyć

Komenda na latanie w CS:GO to przydatne polecenie, które może Wam pomóc chociażby w zapoznaniu się z poszczególnymi mapami. Tutaj dowiecie się, jak z niej skorzystać.

Komenda na latanie w CS:GO - wyjaśniamy, jak jej użyć