Ile godzin dziennie trzeba grać w LoL-a, by być najlepszym? Były mistrz świata odpowiada

LoL

Michał Serwicki

23 listopada 2022, 16:25

reakcje4

Jak długo trzeba dziennie grać w LoL-a, by być najlepszym? Były mistrz świata podzielił się swoim programem treningowym.

Ile godzin dziennie trzeba grać w LoL-a, by być najlepszym? Były mistrz świata odpowiada
Źrodło fot. YouTube - GWP
i

Ile czasu należy poświęcić, by zabłysnąć na scenie e-sportowej? Odpowiedź na to pytanie zna Kim „Doinb” Tae-sang, który w jednym z wywiadów pochwalił się, jak ciężko trenował, by sięgnąć po tytuł mistrza świata.

25-letni zawodnik z Korei Południowej w 2019 roku był na ustach wszystkich fanów e-sportu. Wtedy też wraz z chińską drużyną FunPlus Phoenix pokonał w finale mistrzostw świata G2 Esports. Taki sukces nie wziął się jednak znikąd. Jak ciężko wówczas pracował jeden z czołowych midlanerów w historii LoL-a?

Czy 14,5 godziny gry dziennie to dużo?

W wywiadzie udzielonemu stronie LPL Fanclub Kim Tae-sang opowiadał o motywacji, walce ze stresem oraz ciężkiej pracy, jaką gracz e-sportowy musi wykonać, by dojść na szczyt. Tym samym „Doinb” podzielił się z fanami swoim dokładnym planem treningowym, który stosował trzy lata temu, podczas przygotowań do udziału w turnieju Worlds 2019.

Każdy dzień Koreańczyka wyglądał wówczas następująco:

  1. 22:30 – 3:30 Gry rankingowe
  2. 3:30 – 9:00 Sen
  3. 9:30 – 13:00 Gry rankingowe
  4. 13:00 – 14:00 Obiad
  5. 14:00 – 17:00 Scrimy (gry sparingowe)
  6. 17:00 – 19:00 Kolacja
  7. 19:00 – 22:00 Scrimy

Łącznie grał on tym samym przez 14,5 godziny dziennie, przy 5,5 godziny snu i 4 godzinach przerw na posiłki i inne aktywności. Pod opublikowanym na Twitterze wpisie LPL Fanclubu rozgorzała dyskusja, czy tak napięty grafik nie odbija się na życiu prywatnym i zdrowiu gracza. Sam mistrz świata przyznaje, że wówczas bardzo dbał o zdrowie i co roku poddawał się kompleksowym badaniom kontrolnym w szpitalu.

Azjatycka szkoła League of Legends

Nie od dziś wiadomo, że zawodnicy grający w lidze koreańskiej (LCK) czy chińskiej (LPL) są powszechnie uznawani za najlepszych na świecie. To właśnie oni najczęściej ze wszystkich regionów dostają się do finałów międzynarodowych rozgrywek. Za takimi wynikami stoją oczywiście godziny pracy, poświęceń i restrykcyjnych planów treningowych jak ten opisywany powyżej.

Kim jest Doinb?

Kim „Doinb” Tae-sang zadebiutował na scenie e-sportowej w 2015 roku. Od początku kariery związany był z chińską drużyną Qiao Gu Reapers (później znaną jako Newbee). Potem kilkukrotnie zmieniał zespół. Z uwagi na problemy zdrowotne planował zakończyć karierę jesienią 2018 roku. Jednakże w grudniu 2018 podpisał kontrakt z FunPlus Phoenix, z którymi rok później zdobył tytuł mistrza świata. Obecnie występuje w barwach LNG Esports, wraz z nimi stanął na trzecim miejscu podium podczas tegorocznego turnieju Worlds 2022.

Więcej na temat:   LoL

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
4

Pyosik ugotował dla Jankosa ramen; czy polski gracz to przeżył?

Jankos w czasie pobytu w Korei miał szansę spotkać świeżo upieczonego mistrza świata. Pyosik przygotował nawet dla niego swój słynny ramen.

Pyosik ugotował dla Jankosa ramen; czy polski gracz to przeżył?

Michał Serwicki

22 listopada 2022, 17:11

reakcje0

Sprawiedliwość w LoL-u jest ślepa, nawet deweloper dostał bana

Algorytm League of Legends nie oszczędza nikogo. Nawet jeden z twórców został ukarany za „celowe” przegrywanie w zwykłych grach.

Sprawiedliwość w LoL-u jest ślepa, nawet deweloper dostał bana

Michał Serwicki

21 listopada 2022, 15:12

reakcje0

Riot przesadził? Walki tanków w LoL-u wyglądają teraz komicznie

Zmiany wprowadzone do League of Legends w ostatniej aktualizacji przysparzają graczom sporo problemów. Jednym z nich jest skopanie balansu gry – ostatni update wydatnie faworyzuje tanków.

Riot przesadził? Walki tanków w LoL-u wyglądają teraz komicznie

Michał Serwicki

18 listopada 2022, 15:15

reakcje1