Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Lies of P - poradnik do gry

Lies of P - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Lies of P: Jak pokonać bossa Szalony osioł? Lies of P poradnik, porady

Zaślepiony nienawiścią do marionetek Szalony osioł to kolejny boss, z którym przyjdzie Wam się zmierzyć. W naszym poradniku do Lies of P przedstawiamy sposób na jego pokonanie oraz opisujemy jego listę ruchów.

Ostatnia aktualizacja: 18 września 2023

Kolejnym bossem, którego będziecie musieli pokonać jest Szalony Osioł (Mad Donkey). Jest to przeciwnik ludzki, który ma całkiem szybkie ataki. Na tej stronie poradnika do Lies of P znajdziecie przydatne porady o tym, jak walczyć z tym groźnym przeciwnikiem, gdzie go znaleźć oraz jakie nagrody otrzymacie za jego pokonanie.

Gdzie znaleźć Szalonego Osła?

Szalonego Osła znajdziecie niedaleko stargazera o nazwie Wewnątrz domu na bulwarze Elizjum. Bossa zobaczycie na moście, na którym wisi marionetka.

Boss okazuje się być człowiekiem w masce osła - Lies of P: Jak pokonać bossa Szalony osioł? - Lies of P - poradnik do gry

Pierwsza faza Szalonego Osła

Boss okazuje się być człowiekiem w masce osła. Oznacza to, że jest on o wiele szybszy od standardowych, marionetkowych przeciwników. W walce tej możecie polegać zarówno na unikach jak i blokowaniu. Jego ataki są dość linearne i powolne, zwłaszcza w pierwszej fazie. Przyda Wam się też baśniowy kunszt.

Gdy Szalony Osioł trzyma broń oburącz, bardzo często będą to powolne zamachy - Lies of P: Jak pokonać bossa Szalony osioł? - Lies of P - poradnik do gry

Gdy Szalony Osioł trzyma broń oburącz, bardzo często będą to powolne zamachy. Możecie zablokować perfekcyjnie te ciosy, aby spróbować zniszczyć mu broń, jednak lepszym sposobem będzie unikanie ataków, aby zajść go od tyłu. Jeśli będziecie blisko niego, możecie użyć śmiercionośnego ciosu, który zada duże obrażenia.

Jeśli jednak preferujecie blokowanie ataków, to również jest to dobry sposób na pokonanie wroga - Lies of P: Jak pokonać bossa Szalony osioł? - Lies of P - poradnik do gry

Jeśli jednak preferujecie blokowanie ataków, to również jest to dobry sposób na pokonanie wroga. Zazwyczaj atakuje on jednym lub dwoma ciosami. Po zablokowaniu każdego z nich, możecie wykonać jeden cios, o ile Wasza broń jest całkiem szybka, a następnie blokować kolejny atak bossa.

Jego najgroźniejszy atak polega na wymachiwaniu bronią we wszystkie strony w szybkim tempie - Lies of P: Jak pokonać bossa Szalony osioł? - Lies of P - poradnik do gry

Jego najgroźniejszy atak polega na wymachiwaniu bronią we wszystkie strony w szybkim tempie. Świeci się wtedy na czerwono. Jeśli uważacie, że nie dacie rady perfekcyjnie zablokować tego ataku, sprintem wycofajcie się do tyłu i poczekajcie aż skończy atakować. Natomiast jeśli czujecie się pewnie, to warto zaryzykować i zablokować ten cios. Istnieje wtedy duża szansa, że broń Szalonego Osła ulegnie zniszczeniu i zadawać będzie mniejsze obrażenia. Ponadto jego ataki stracą na dystansie.

Druga faza Szalonego Osła

Gdy zdrowie bossa spadnie poniżej 50%, odpali się nowa kwestia dialogowa. Generalnie walka z Szalonym Osłem od tego momentu nie zmieni się za bardzo, aczkolwiek jego ataki staną się szybsze. Często będzie atakować serią trzech uderzeń. Ponadto z jeszcze większą furią będzie skracać dzielący Was dystans.

Wyczekujcie jego ataków i blokujcie je lub unikajcie, zachodząc od tyłu - Lies of P: Jak pokonać bossa Szalony osioł? - Lies of P - poradnik do gry

Wyczekujcie jego ataków i blokujcie je lub unikajcie, zachodząc od tyłu. Następnie wykonajcie śmiercionośny cios od pleców, aby szybko zakończyć z nim walkę. Jeśli posiadacie ofensywne baśniowe kunszty broni, również korzystajcie z nich podczas walki. W wielu przypadkach wyprowadzą one z równowagi bossa, dzięki czemu przejmiecie na krótką chwilę inicjatywę w walce.

Nagrody

Za pokonanie Szalonego Osła otrzymacie 1278 Ergo, narzędzie montażowe Enigmy, strój myśliwski Szalonego Osła, maska Szalonego Osła, klucz do Krackiego ratusza oraz księżycowy kamień nowiu - Lies of P: Jak pokonać bossa Szalony osioł? - Lies of P - poradnik do gry

Za pokonanie Szalonego Osła otrzymacie 1278 Ergo, narzędzie montażowe Enigmy, strój myśliwski Szalonego Osła, maska Szalonego Osła, klucz do Krackiego ratusza oraz księżycowy kamień nowiu. Co więcej, ilość użyć ogniw pulsu zostanie zwiększona o 1.