Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Outlast Trials - poradnik do gry

Outlast Trials - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Outlast Trials: Park Rozrywki Pozbądź się czarnych owiec Outlast Trials poradnik, solucja

Próbą rozgrywającą się w Parku Rozrywki w Outlast Trials jest Pozbądź się czarnych owiec. Z tej strony poradnika dowiecie się jak ją ukończyć.

Ostatnia aktualizacja: 25 maja 2023

Na tej stronie Outlast Trials znajdziecie opis przejścia próby Pozbądź się czarnych owiec, rozgrywającej się w Parku Rozrywki. Nie zabrakło tutaj również porad dotyczących przejścia testu na wyższych poziomach trudności.

UWAGA

Niektóre elementy potrzebne do ukończenia zadania są rozłożone losowo. Dlatego też ich dokładna lokalizacja nie jest podana poniżej.

Etap 1: Infiltrujcie park rozrywki

Na tym etapie musicie jedynie iść przed siebie, tak długo, aż nie wejdziecie do Parku Rozrywki. Gdy tylko Wam się to uda, to otrzymacie kolejne zadanie.

Etap 2: Dotrzyjcie do tunelu leczenia kanałowego

Waszym kolejnym celem jest dotarcie do atrakcji nazwanej leczeniem kanałowym. Najłatwiej będzie Wam jeśli podążycie za znakami lub spojrzycie na mapy rozstawione po całym obiekcie. Oczywiście na tym etapie zaczną pojawiać się pierwsi przeciwnicy. Musicie więc mieć się na baczności.

Droga doprowadzi Was w pewnym momencie do pomieszczenia z pływającymi sercami - Outlast Trials: Park Rozrywki Pozbądź się czarnych owiec - Outlast Trials - poradnik do gry

Droga doprowadzi Was w pewnym momencie do pomieszczenia z pływającymi sercami. Aby dostać się do kolejki, musicie rzucić jednym z nich w tarczę znajdującą się nad zamknięta bramą.

Etap 3: Uzyskajcie dostęp do atrakcji "tunel leczenia kanałowego"

Aby przejść dalej musicie najpierw zdobyć bilety ma przejażdżkę. W tym celu wygrajcie kilka gier. Ich liczba jest uzależniona od tego, w ile osób gracie. Dla ułatwienia nawigacji, przy wejściu do tunelu (i nie tylko) znajdziecie mapę z podświetlanymi lokacjami - to właśnie w nich rozgrywają się zabawy, które musicie ukończyć.

Co ważne, każda gra wymaga od Was rzucenia (i trafienia) trzema sercami - Outlast Trials: Park Rozrywki Pozbądź się czarnych owiec - Outlast Trials - poradnik do gry

Co ważne, każda gra wymaga od Was rzucenia (i trafienia) trzema sercami. Te znajdują się jedynie w pojemniku przy leczeniu kanałowym. Dlatego też najlepiej jest zostawić swoje rzeczy przy zbiornikach i nosić przy sobie jedynie organy.

Oczywiście musicie również uważać na przeciwników patrolujących okolicę.

Etap 3: Aktywujcie atrakcję

Gdy zbierzecie wszystkie bilety możecie dać je kontrolerowi stojącemu przy atrakcji. Ten w zamian aktywuje przejście do kolejki.

W środku będziecie świadkami krótkiej sceny z Mother Gooseberry. Po niej aktywuje się przycisk pozwalający uruchomić atrakcję. Gdy tylko go wciśniecie pojawi się wagonik z kukiełkami imitującymi dzieci. Waszym zadaniem będzie przetransportowanie ich do miejsca kary.

Etap 4: Usuńcie przeszkody

Chwilę po tym jak ruszycie z wagonikiem, okaże się, że droga jest zablokowana w dwóch miejscach. Pierwsza barykada będzie znajdować się zaraz w okolicy, gdzie rozpoczyna się trasa. Drugą natomiast odszukajcie idąc wzdłuż trasy. Jeśli po drodze dotrzecie do wzniesienia z ogniem, to po prostu skorzystajcie ze schodów znajdujących się obok.

Aby usunąć barykady musicie podążać za odchodzącymi od nich kablami. Na ich końcach znajduje się mechanizm, który należy rozbroić.

Gdy tylko to zrobicie możecie udać się do wagonika i pchnąć go dalej - Outlast Trials: Park Rozrywki Pozbądź się czarnych owiec - Outlast Trials - poradnik do gry

Gdy tylko to zrobicie możecie udać się do wagonika i pchnąć go dalej. W momencie, gdy dotrzecie to zniesienia z miotaczami ognia, puszczacie go - kolejka sama doprowadzi dzieci na górę. Wy natomiast skorzystajcie ze schodów.

Etap 5: Nalejcie wody

Na górze okaże się, że w tunelu jest za mało wody, by popchnąć kolejkę dalej. Dlatego też musicie uruchomić pompę by uzupełnić braki. Musicie mieć na uwadze, że liczba zaworów, które należy aktywować różni się w zależności od liczby graczy.

Zasada jest prosta - podążacie za rurami wychodzącymi ze ściany w tunelu - Outlast Trials: Park Rozrywki Pozbądź się czarnych owiec - Outlast Trials - poradnik do gry

Zasada jest prosta - podążacie za rurami wychodzącymi ze ściany w tunelu. Na ich końcu znajduje się zawór, który musicie aktywować. Jeśli wybierzecie źle to Wasze zdrowie psychiczne spadnie. Jako że łatwo jest tutaj wpaść na przeciwnika, to musicie zapamiętywać punkty orientacyjne. Dzięki temu po zgubieniu pościgu łatwo wrócicie do śledzenia właściwej rury.

Etap 5: Kara

Gdy napełnicie tunel wodą, możecie wrócić do wagonika i popchnąć go dalej. W ten sposób dotrzecie do niszczarki, w której musicie zmiażdżyć kukiełki. Rozpoczęcie procesu spowoduje, że figurki zaczną krzyczeć, a to przywoła Mother Gooseberry.

Cały proces musi więc odbyć się stopniowo -

  1. popychacie wagonik,
  2. odciągacie przeciwnika na dystans,
  3. wracacie do niszczenia.

Cykl ten powtarzacie, tak długo, aż wagonik nie zostanie całkowicie zmiażdżony.

Osiągnięcie celu spowoduje, że możecie wrócić się na początek etapu i sprowadzić pociąg powrotny.

Jak przetrwać na wyższym poziomie trudności?

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku próby na Posterunku Policji na wyższych poziomach trudności będziecie musieli mierzyć się z większą liczbą przeciwników przy jednoczesnym posiadaniu ograniczonych zapasów.

  1. Na mapie praktycznie nie uświadczycie użytecznych przedmiotów. Jest to szczególnie problematyczne, ponieważ lokacja posiada wiele ciemnych pomieszczeń. Ograniczajcie się więc w korzystaniu z noktowizora i zakładajcie go tylko w sytuacjach koniecznych. Standardowo szukajcie również pułapek przy drzwiach. Ich rozbrojenie może dać Wam bowiem baterię.
  2. Na ratunek może Wam ponownie przybyć sekretny pokój z zapasami. Na tej mapie znajdować się on może w Root Canal - dokładnie za pierwszą przeszkodą lub pod schodami. Sposób jego otwarcia jest taki sam jak na Posterunku Policji. Musicie więc wcisnąć dwa niebieskie przyciski.
  3. Ciemność nie zawsze Was uratuje. Na tej mapie spotkacie przeciwników noszących noktowizory. Jeśli na nich natraficie to musicie za wszelką cenę, zejść im z linii wzroku.