Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Dead by Daylight - poradnik do gry

Dead by Daylight - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Dead by Daylight: Porady na start - jak zacząć? Dead by Daylight poradnik, porady

Planujecie zacząć przygodę jako zabójca w DBD? Na tej stronie poradnika znajdziecie przydatne porady na start. Dowiecie się stąd między innymi jakiego łowcę wybrać lub czy tunneling ma sens.

Ostatnia aktualizacja: 20 września 2022

Na tej stronie poradnika do DBD znajdziecie porady na start przeznaczone dla osób zaczynających swoją przygodę jako zabójca. Dowiecie się stąd najważniejszych informacji, które ułatwią Wam rozgrywkę - w tym jakiego zabójcę wybrać na początek oraz jakie perki są przydatne.

Rozsądnie wybierzcie pierwszego zabójcę

Jeśli dopiero co kupiliście DBD i nie inwestowaliście w Silent Hill Edition lub Ultimate Editiom, to na samym początku będziecie mogli zagrać następującymi zabójcami:

 1. Traper (Trapper),
 2. Wieśniak (Hillbilly),
 3. Widmo (Wraith),
 4. Łowczyni (Huntress),
 5. Pielęgniarka (Nurse).

Każdy z nich posiada swoje unikalne umiejętności, które można wykorzystać przeciwko ocalałym. Część z nich jest prosta do opanowania, inne niekoniecznie. Zaczynając swoją przygodę z grą, odpuście sobie Pielęgniarkę oraz Wieśniaka. Ich zdolności są trudne do opanowania i wymagają pewnej wprawy. Dlatego warto się nimi zainteresować, gdy bliżej zapoznacie się z tytułem.

Widomo będzie Waszym najlepszym kompanem na początku zabawy. - Dead by Daylight: Porady na start - jak zacząć? - Dead by Daylight - poradnik do gry
Widomo będzie Waszym najlepszym kompanem na początku zabawy.

Zdecydowanie najłatwiejszym zabójcą z powyższej piątki jest natomiast Widmo. Posiada on moc niewidzialności, dzięki której trudno go wykryć. Dodatkowo poruszając się w trybie ukrycia porusza się on znacznie szybciej, jednak nie jest w stanie atakować.

Wraz z postępami w grze zdobędziecie walutę zwaną Błyszczącymi Odłamkami. Możecie za nią odblokować oryginalnych zabójców. W tej puli, najłatwiejszymi do opanowania są:

 1. Doktor (Doctor);
 2. Plaga (Plague);
 3. Legion (Legion).

Jeśli natomiast planujecie wydać pieniądze i nabyć licencjonowanego zabójcę, to w tym przypadku Was wybór powinien paść na Kanibala.

Oczywiście, jeśli czujecie się na siłach, to możecie również kupować zabójców posiadających bardziej skomplikowane umiejętności. W tym przypadku jednak musicie mieć na uwadze, że Wasze pierwsze mecze nie będą musiały iść tak, jak to sobie zaplanowaliście.

Słuchajcie dźwięków z otoczenia

Zdecydowanie najłatwiejszą metodą na śledzenie ocalałych są ślady pozostawione przez nich podczas biegu. Nie zawsze jednak będziecie w stanie je zlokalizować - wystarczy, że ofiara będą chodzić lub skradać się i ślady po prostu się nie pojawią.. Dlatego też uważnie nasłuchujcie jęków rannych lub ich kroków oraz poszukujcie śladów krwi.

Jeśli nie jesteście w stanie nikogo znaleźć to najlepszą opcją jest sprawdzenie okolić niezrobionych jeszcze generatorów.

Nie zapomnijcie również o tym, że od czasu do czasu możecie również otrzymać powiadomienia, które wskazują lokalizację ocalałego. Notyfikacje te powodowane są, gdy zachodzą następujące rzeczy:

 1. wykonanie nietrafionego testu umiejętności;
 2. szybki przeskok przez okno lub paletę;
 3. szybkie wejście do szafki;
 4. naprawiony zostanie generator;
 5. osoba zostanie zdjęta z haka;
 6. sabotaż haka;
 7. grając Wiedźmą (Hag), gdy aktywowana zostanie pułapka;
 8. grając Doktorem (Doctor), gdy ocalali zostaną trafieni porażeniem lub znajdują się na najwyższym stopniu szaleństwa;
 9. grając Traperem (Trapper), gdy ktoś wejdzie w pułapkę.
Graficzna wizualizacja powiadomienia. - Dead by Daylight: Porady na start - jak zacząć? - Dead by Daylight - poradnik do gry
Graficzna wizualizacja powiadomienia.

Nie stosujcie tunnelingu

Tunneling to dość prosta w swoich założeniach taktyka grania zabójcą. Należy stale gonić jednego konkretnego ocalałego do momentu aż zostanie on wyeliminowany z rozgrywki. Jednocześnie całkowicie ignorować przy tym resztę osób.

Pomijając już opinię społeczności na temat tunnelingu, taktyka ta jest w większości przypadków po prostu mało efektywna. Skupiając się na jednej osobie pozwalacie reszcie w spokoju robić generatory. Nie wywieracie więc żadnej presji na grupę i właściwie robicie im furtkę do wygranej.

Właściwie jedynym momentem, kiedy tunneling może się sprawdzić jest endgame. Wówczas, by zabezpieczyć sobie przynajmniej jedną ofiarę, to możecie skupić się na osobie, która jest najbliżej śmierci.

Zaopatrzcie się w perki na regres generatorów

Perki dla zabójców potrafią zdziałać naprawdę wiele. Zaczynając swoją przygodę z grą, nie będziecie jeszcze do końca sprawnie gonić ocalałych. Dlatego też warto zaopatrzyć się w perki, które spowolnią prace nad generatorami.

Najłatwiej dostępną zdolnością tego typu jest Wstrząs. Jest to perk dostępny dla każdego zabójcy, więc jedyne co Wam pozostaje to awansować tak długo, aż pojawi się on w Krwistej Sieci. Zasada jego działania jest prosta - gdy wprowadzicie ocalałego w stan agonii, to każdy generator w Waszym zasięgu 32 metrów eksploduje i straci w zależności od poziomu perka 6/7/8% progresu.

1 - Dead by Daylight: Porady na start - jak zacząć? - Dead by Daylight - poradnik do gry