Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Dead by Daylight - poradnik do gry

Dead by Daylight - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Dead by Daylight: 3-gen - co to jest? Dead by Daylight poradnik, porady

Na tej stronie poradnika do DBD znajdziecie omówienie zjawiska jakim jest 3-gen. Dowiecie się stąd co to dokładnie jest.

Ostatnia aktualizacja: 29 września 2022

Na tej stronie poradnika do DBD dowiecie się czym jest 3-gen oraz jak go wykorzystać lub z nim walczyć.

3-gen to jedna z najbardziej komfortowych sytuacji dla zabójców. Jest to zjawisko obecne w endgame, w którym na mapie pozostają 3 nienaprawione generatory. Sęk w tym, że są one bardzo blisko siebie.

Perspektywa zabójcy

Gdy taka sytuacja ma miejsce, to na ocalałych można wywierać ogromną presję. Zabójca może bowiem bardzo sprawnie patrolować wszystkie pozostałe generatory. Jest to więc sytuacja w większości przypadków z góry wygrana dla oprawcy.

Oczywiście jesteście w stanie sami sprowokować taką sytuację. Jeśli widzicie, że na mapie pozostały 4 generatory i jeden z nich wyraźnie odstaje od pozostałych, to po prostu go pozostawcie. Zamiast tego skupiajcie się na trzech znajdujących się blisko siebie. Mniej zorganizowane drużyny złożone z losowych osób w dużej ilości przypadków orientują się zbyt późno, że popełniły błąd.

Sytuacja ta może aspirować pod 3-gena. - Dead by Daylight: 3-gen - co to jest? - Dead by Daylight - poradnik do gry
Sytuacja ta może aspirować pod 3-gena.

Gdy nastąpi 3-gen pozostaje Wam więc stale patrolować nienaprawione generatory. Jeśli spotkacie przy jednym z nich to odpędźcie go i kopnijcie generator. Samego pościgu nie powinniście kontynuować, chyba że ocalały będzie kierował się w stronę innego generatora lub grasz zabójcą o wysokiej mobilności (np. Pielęgniarka i Zaraza)

Perspektywa ocalałego

3-gena da się uniknąć. Wystarczy, że nie będziecie robić generatorów jak popadnie. Jeśli zrobiliście jeden w rogu mapy, to zamiast kierować się do następnego, jaki pojawi się w Waszym zasięgu wzroku, udajcie się bliżej centrum mapy.

Jeśli już doprowadzicie do 3-gena to wyjście z tej sytuacji będzie trudne. Jeśli zostaliście w dwójkę to będzie to praktycznie niemożliwe. Taktyka tutaj może być różna. Najlepiej jest naprawiać generator i uciekać w momencie, gdy na horyzoncie pojawi się zabójca. Samo kopnięcie (jeśli nie posiada on odpowiednich perków), niewiele zrobi. Gdy odejdzie do pozostałych generatorów, możecie wrócić do prac. Musicie mieć jednak na uwadze, że to męczący i długi proces.

W przypadku gdy zabójcę nie interesuje obrona generatorów, to możecie kupić swoim kompanom trochę czasu. Wystarczy poprowadzić pościg do miejsc, gdzie nie ma generatorów. W ten sposób będą oni bezpiecznie naprawiać. Lepiej jednak nie robić tego, gdy jesteście na drugim haku. Możecie to bowiem przypłacić życiem.